UA
RU

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди 

Від початку повномасштабної війни українські дизайнери заручилися безпрецедентною підтримкою міжнародного модного ком’юніті: їхні колекції тріумфують на світових подіумах, продаються на благодійних поп-апах, топові агенції безкоштовно пропонують свої послуги з промоції, а численні гранти спрямовані на допомогу вітчизяному бізнесу.
Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 1

Кейп Panove, сорочка Baiba Ripa, картуз (одягнений як тіара) ARTICHOKE, манжети MAKOVA x ARTICHOKE, сережки Niiki

З нагоди довгоочікуваного кутюрного тижня моди стилістка та дизайнерка Ірина Джус дослідила
гостинність паризьких fashion-майданчиків до українського продукту й відмітила найзнаковіші луки. Милуймося синтезом вітчизняних і світових брендів в об’єктиві французького фотографа Jude P.

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 2

Капюшон-трансформер DZHUS, кардиган — Baiba Ripa, каблучка — Alla Zhmaylo

Під час Haute Couture Fashion Week український бренд Frolov влаштував презентацію нової колекції «Острів любові». У форматі даркруму міжнародні модні інсайдери відкривали грані українського еротизму – адже саме до витоків та глибокого символізму звернувся дизайнер в ексклюзивній лінійці ручної роботи.

Модна експертка Jen Sidary ще на початку вторгнення заснувала онлайн-платформу Angel for Fashion, покликану відкрити українські марки американському споживачеві, а пізніше за підтримки фонду USAID організувала ексклюзивний шоурум у Парижі The Good Six, де запропонувала баєрам селекшн відомих лейблів, поміж яких Litkovska, Frolov, My Sleeping Gipsy.

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 3

Костюм Le Fil, топ-сітка (вдягнений як вуаль) Anggy Haif, браслет Patoka, сліпери House Martin

У камерному просторі L’Artyrie, що в арт-кварталі Маре, на рівні з західноєвропейськими дизайнерами представлений львів’ський бренд Kristina Laptso. Помітна й інша позитивна тенденція: на зміну традиційному «поміркованому» підходу до співпраці у французькій модній індустрії приходить заохочення українських проєктів. Зокрема шоуруми Florence Dechamps і Caroline Charles, під патронатом котрих знані міжнародні марки, відкрили свої двері для українських стилістів та фотографів, посприявши реалізації нашого проєкту.

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 4

Жакет, штани Adeline Ziliox, прикраси Jade & Julie

Автентичним вайбом вирізняються українські ініціативи, кількість і якість котрих уособлюють рішучу перемогу української ідентичності. Так, платформа Expansion, заснована релокованою до Парижу дизайнеркою Анастасією Івановою, поєднує онлайн-магазин та поп-ап, що увійшов до розкладу Paris Fashion Week, презентуючи дропи DZHUS, Panove, Andre Tan. UA Fashion Story – то масштабний поп-ап, що зібрав широкий спектр дизайнерського одягу та аксесуарів з України для вибагливого паризького споживача.

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 5

Сукня Baiba Ripa, ланцюг Jade & Julie, сумка (вдягнена як капелюх) EZILLIA

В концепт-сторі Kvitka, що, на жаль, зачинився на момент виходу матеріалу, ми ще встигли оцінитирафіновану  патріотичну вибірку: вишиванки, екошуби й хустки від інді-марок, одяг екосвідомого бренду TG Botanical, предмети декору та мерч. Значну частину прибутків організаторки перераховували на благодійність в Україні.

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 6

Джинсова шуба Ksenia Schnaider, штани, спідниця Otkutyr, кліпси Arsynoe, ланцюг, каблучки на правій руці Jade & Julie, каблучки на лівій руці De Maarse  

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 7

Джемпер 02.02, кейп Kafizova, сукня (вдягнена як спідниця) VICTORIA/TOMAS, кольє Jade & Julie, прикраси Arsynoe

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 8

Костюм Baiba Ripa, кольє Patoka, бласлет Alla Zhmaylo, каблучка — WooDoo, сліпери House Martin

Як паризька fashion-спільнота підтримує українські бренди -Фото 9

Сукня BESFXXK, жакет Bogdanovskaya, спідниця-трансформер DZHUS, топ-бандо – власність стилістки, сандалії House Martin

Стаття: Ірина Джус, фото: Jude P. @judefotografy, стиль: Irina Dzhus @irina.dzhus

Читайте також: BAVOVNA — НОВИЙ ІРОНІЧНИЙ ДРОП ВІД INDPOSHIV CASUAL 

Статьи по теме