Художницею по костюмах проєкту стала Жані Теміме, яка має Оскар за плідну працю над фільмами «Гаррі Поттер та смертельні реліквії» та «007: Координати “Скайфолл”».
В інтерв’ю Grazia USA Жані розповіла, яке значення має колірна гама костюмів головних героїв серіалу «Дім драконів», чому її так надихає орієнтальний стиль та вбрання яких героїв має японську естетику.
Жані поділилася, що подивилася тільки останній сезон «Гри престолів» і вирішила сформувати своє враження лише на книзі Дж. Мартіна.
«Ми – за 172 роки до народження Дайнеріс, у пік правління Таргарієнів. Навесні, а не взимку. Ми в абсолютно іншому світі… Саме це я хотіла показати через костюми.»
Для створення вбрання Рейніри Таргарієн Жані надихнулася зображенням марокканської нареченої.
«Я хотіла, щоб сукня виглядала крихкою, а накидка досить тяжкою, що символізувало б всю важкість відповідальності за королівство та дорослішання героїні.»
При створенні прикрас для героїв «Дому Драконів» Жані надихалася Візантійською добою. Майже всі герої носять золото, бо з візантійських часів це ознака впливу та сили.
Кольори також відіграють велику роль у всесвіті Джорджа Мартіна. Зокрема, кожна родина асоціюється зі своїм кольором. Червоний і чорний – кольори дому Таргарієнів, синій і сірий – дому Веларіон. Тож коли юна Алісента виходить заміж, вона обирає кольори дома свого чоловіка – червоні та чорні. А після того, як її зраджують та Алісента почувається самотньо у своїй боротьбі, вона ефектно з’являється на весіллі Рейніри в смарагдовій сукні, що свідчить про початок міжусобної ворожнечі. Існує легенда, що в її рідному домі маяк світить зеленим як прокламація війни.
Робота над обладунками була найулюбленішою для Жані. Художниця надихалася японською культурою, тому в багатьох костюмах є відсилання до традиційних японських кімоно.
Коли принцеса Рейніра одружується з Деймоном Таргарієном, вони одягнені в схожі пісочного кольору мантії з червоними візерунками, а в їхніх аксесуарах і прикрасах відтворено характерні риси древньої валлійської цивілізації, бо саме у ті часи виникла династія Таргарієнів.
«Їхнє весілля – це обмін кров’ю. Це дуже варварський та архаїчний спосіб одруження, і я хотіла, щоб їхні мантії “говорили” про це», – каже Жані.
Образи Рейніри та Деймона навмисно створені майже ідентично, щоб показати рівність їх положення. Єдина відмінність – аксесуар на голові принцеси, на створення якого Жані надихнув малайзійський головний убір з вінтажного магазину.
У другому сезоні «Дому Драконів» герой Еймонда Таргарієна виглядає наче модель з показу Анн Демельмейстер. Приталені шкіряні жакети, взуття на кшталт військових черевиків, білі лляні сорочки та шкіряна пов’язка на око робить його одним з найцікавіших фешн-героїв саги.
Тож пропонуємо дивитися серіал, надихатися видатною роботою костюмерів та адаптувати деякі образи під свою буденність.