UA
  RU

  6 знакових речей від Issey Miyake

  Редагувати переклад
  Днями пішов за небокрай видатий японський дизайнер Іссей Міяке, засновник модного дому Issey Miyake. Ми вирішили пригадати 6 знакових речей бренду-легенди, які свого часу здійснили справжню fashion-революцію.

   Issey Miyake 98

  Tattoo-сукня 1970/SS1971

  Свого роду вшанування легендарних рок-музикантів Джимі Хендрікса та Дженіс Джоплін, які померли в 1970 році. Принт нагадує татуювання на шкірі, його розробила Макіко Мінагава, яка почала працювати з Міяке як директор із текстилю.

   Issey Miyake 2

  Сукня-хустка 1970/SS1971

  Сукня створена з трьох прямокутних шматків тканини, які нагадують великі носові хустини. Це модель вільного розміру, яку носять із двома схрещеними на спині лямками. Ухил в з’єднаннях надає йому еластичність. Сукню було виготовлено із sillook reyniere, 100% поліефірної тканини, розробленої Toray Industries.

   Issey Miyake 34

  Plastic боді 1980/AW1980

  Скульптурне бюст’є з пластика, армованого скловолокном — сьогодні не новина, але для 1980-го року це був прорив. 

  Fashion-ікона Грейс Джонс одягала бежевий варіант цього анатомічного бюстьє під час туру свого альбому Nightclubbing у Європі, доповнивши його… намальованими сосками.

   Issey Miyake 234

  Грейс Джонс не одноразово обирала для червоних хідників Issey Miyake. Серед них було культове ротанг-боді 1981/SS1982

   Issey Miyake 45

  Плісе-ритм 1989/SS1990

  Натхненням для колекції суконь стала робота Le Réve, 1910, художника Анрі Руссо. Сукні виконані в овальних, круглих і квадратних формах, з незвичайним розташуванням коміра та прорізів для рук. При носінні створюються несподівані тривимірні форми. 

   Issey Miyake 2345

   Issey Miyake 90

  Hello pleats 1990/SS1991. На думку дизайнера ця сукня передбачена для веселої людини, яка каже: «Привіт!»

   Issey Miyake 78

   Issey Miyake 754

  Сукня-«літаюча тарілка» 1993/SS1994

  Свою назву сукня отримала через свою форму в складеному вигляді. Вона дійсно виглядає як стопка яскравих літаючих тарілок…

   Issey Miyake 23

  Її вертикальні складки складаються в стилі сильфона для створення унікальної форми. 

   Issey Miyake

  Pleats, Please 1996

  Ще наприкінці 1980-х Іссей Міяке розробив новий спосіб плісеровки, загортаючи тканини між шарами паперу та поміщаючи їх у термопрес. Після такої обрабки одяг зберігав складчату форму й не сковував рухів. Після виходу колекції одягу з елементами плісеровки для танцюристів Франкфуртського балету, зокрема постановки The Loss of Small Detail, дизайнер розробив лінію «Pleats, Please». В результаті цей прийом став відмінною рисою бренду Issey Miyake.

  Принт плісерованої сукні — робота японського художника Ясумари Морімури.

  Фото на аватарці матеріалу: обкладинка книги ISSEY MIYAKE, видавництва Taschen

  Статьи по теме