UA
RU

Etnodim презентує вишиванку, присвячену українській бандурі

Etnodim презентував вишиванку, присвячену українській бандурі.

Etnodim презентує вишиванку, присвячену українській бандурі-Фото 1

Бандуру називають уособленням української вільної душі. А бандуристи це народні співці, що виконували, а нерідко й самі складали пісні та думи. Ідею створення такої вишиванки запропонували команді Етнодому співачка Марина Круть.

Чому спочатку кобзу, а згодом і бандуру намагались знищити? Бо у кобзарському мистецтві була неймовірна сила і просвітницький дух, що був невигідний тодішній владі”, – розповідає Марина.

Etnodim презентує вишиванку, присвячену українській бандурі-Фото 2

 

Основний елемент вишиванки – характерне різьблення у вигляді квітки, що називається голосник – був узятий із Вересаївської кобзи. Окрім цього, на вишитій сорочці зображений текст з української народної пісні «Взяв би я бандуру». Фраза вишита у техніці «хрестик». Ця подача була запозичена з українських рушників, на яких теж вишивали фрази по низу рушника. Усі інші елементи є лише доповненням. Сорочка має прямий силует, рукав реглан і V-подібний виріз з відкладним коміром.

Etnodim презентує вишиванку, присвячену українській бандурі-Фото 3

Дружина відомого кобзаря Василя Литвина, Антоніна Литвин – громадська діячка, фольклористка та поетеса, раніше розповідала історію цієї пісні. У відео вона згадує, що оригінал тексту називається “Де Крим за горами, де сонечко сяє”. Це історія про козака, у якого татари викрали дівчину. Намагаючись її визволити, він втратив зір у полоні. Текст про важку долю був спотворений, але оригінал зберігся. Сліпий козак повертається додому, та аби жити, він вчиться грати на бандурі: “Взяв би я бандуру та й заграв, що знав, через ту дівчину бандуристом став”.

Читайте також: BEACH BLISS: НОВА ЛІТНЯ КОЛЕКЦІЯ КУПАЛЬНИКІВ FOX LINGERIE 

Статьи по теме