UA
RU

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію

Бренд традиційного українського одягу Etnodim та Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” презентують колекцію вишиванок та вишитих суконь, створених на основі фрагментів вишиванок 18-20 століть, що зберігаються у Музеї Гончара та не підлягають відновленню.

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 1

У фондовій збірці Музею Івана Гончара окрім колекцій одягу та інтер’єрної тканини зберігається чимала колекція фрагментів вишивки. Значна частина цієї колекції складається з фрагментів, зібраних самим Іваном Гончаром, та за роки діяльності музею вона поповнилась експедиційними знахідками та дарунками прихильників музею. Нині ця колекція налічує близько 700 зразків фрагментів вишивки та ткання сорочок, рушників та окремих взірців технік.

“Колекція фрагментів ілюструє різноманіття технік та орнаментів різних регіонів України, що дозволяє нам уявити, якою була втрачена річ, та відтворити її. Останніми роками інтерес до традиційного одягу невпинно зростає, і саме музейна колекція має стати джерелом натхнення для творчих інтерпретацій та рішень в оздобленні сучасних речей”, – коментують працівники музею.

Протягом кількох місяців дизайнерки Etnodim відвідували музей та досліджували орнаменти й вишивку на маленьких клаптиках тканини – окрайцях. Таким чином вони обрали основні матеріали, з якими продовжили роботу. На основі цих матеріалів команда бренду розробила сучасні сорочки Київського, Чернігівського, Полтавського, Харківського, Житомирського, Рівненського, Одеського,  Івано-Франківського, Тернопільського, Закарпатського, Львівського, Вінницького та Волинського регіонів.

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 2

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 3

“Насамперед, цей проєкт – це дослідження нашої історії та повага до наших предків. Адже коли ми знаємо більше, тоді дужче розуміємо цінність та відчуваємо гордість за наш спадок. В цій колекції Etnodim став посередником між поколіннями, ще один ланцюжком у часі. А особисто для мене це змога дати нове життя традиційним орнаментам, можливість зробити особливі речі з власною історією”, – Марія, дизайнерка бренду Etnodim.

До колекції Etnodim та Музею Гончара увійшли 10 жіночих вишитих сорочок, 1 жилет, 5 суконь та 9 чоловічих вишиванок. 

Окрім створення речей на основі фрагментів давніх вишиванок, Etnodim підтримали музей, відсканувавши всі зразки вишивки – окрайці. Оцифрований архів команда музею зможе оприлюднити у себе на сайті, щоб всі охочі могли дослідити для себе цю тему глибше.

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 4

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 5   Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 6

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 7

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 8
Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 9

Etnodim та Музей Івана Гончара представляють спільну колекцію-Фото 10

Читайте також: МУЗИКА ГУЦУЛЬЩИНИ: ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ПРОЄКТ РАДІО GASOLINE ПРО КУЛЬТУРНИЙ СПАДОК УКРАЇНИ

Статьи по теме