Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю

Редагувати переклад
Інес Де ля Фрессанж, французька модель і дизайнерка моди, ікона стиля та муза Chanel, авторка книги «Парижанка та її стиль» люб’язно погодилася дати нам свій гід найромантичнішим містом планети Париже та декілька уроків стилю.
Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю-Фото 1

Фото: instagram/inesdelafressangeofficial

Інес, як ви могли б описати свої взаємини з цим містом?

Хоч я і не народилась у Парижі та провела все дитинство за містом, я відчуваю себе парижанкою. Коли живеш тут, відчуваєш неповторний дух цього місця — одночасно і бурхливе життя великого столичного мегаполіса, і тиша, як у маленькому містечку.

В Парижі є багато районів, що дуже відрізняються один від одного — тут це набагато помітніше, ніж у інших містах, у яких я побувала. Мені подобається ця парадоксальна особливість — багато різних настроїв, але лише одне місто.

Париж минулого, його дух?

Париж минулого можна побачити і зараз – це чудова особливість цього міста! Наприклад, в районі Монпарнас можна легко уявити, як у минулому столітті тут жили Модільяні, Мен Рей або Скотт Фітцджеральд (Le Select — кафе, куди вони часто заходили, анітрохи не змінилось), а у кварталі Маре, де збереглись розкішні старовинні будинки XVII ст., можна відвідати музей історії міста — “Карнавале”.

Париж, яким він є зараз?

Я люблю пройтись через Люксембурзький сад, по набережним Сени, а також по вулицям, таким як вулиця Сервандоні — там мені подобається ресторан Le Bon Saint-Pourçain, або по кварталу Сен Жермен де Пре, де на вулиці Гренель розташований мій магазин. Ще одна чарівна вуличка — Рю де Турнон, де у магазині Марі-Елен де Тайак можна придбати неймовірні прикраси, а зовсім недалеко — Liwan, де я купую мило та рушники (це вже набагато доступніше за ціною!)

Що вас приваблює саме в цих місцях?

У них людські пропорції, вони пов’язані з мистецтвом та красою. В Парижі можна годинами гуляти, та бути приголомшеним красою міста знову і знову, навіть якщо тут живеш. Всі будинки та вулиці різні, але у них є  гармонія. На будівлях можна побачити дошки пошани, що розповідають про відомих людей, які тут жили — це дає особливе відчуття історії та нашарувань часу, ніби ми стаємо ближче до минулого.

Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю-Фото 2

Яким ви бачите Париж майбутнього?

Я сподіваюсь, у нас буде більше дерев, електромобілів. Якомога більше піклуватись про довкілля — гарна мета. Крім того, ми все більше розуміємо, що краще зберегти стару архітектуру, а не руйнувати все, щоб створювати надсучасні будівлі. Молодь тепер вже більше цінує вінтаж та місцеву ідентичність, і не намагається перетворити місто на копію таких самих мегаполісів з інших куточків світу.

З яким ароматом у вас асоціюється Париж?

Париж – це місто, де народжуються найвідоміші парфуми, але мені також дуже подобається запах, який можна вловити, проходячи повз пекарню. Але мені важко обрати якийсь один аромат, і може, тому я створила два парфуми — один називається Blanc chic, а інший Or choc.

Кому з авторів, на ваш погляд, вдалось найбільш вдало передати дух Парижу?

Віктор Гюго – один з найкращих письменників Франції, недарма всі школярі вивчають його робити. А ще – Гі де Мопассан. Але не слід забувати і про іноземних авторів — таких як Хемінгуей (“Свято, яке завжди з тобою”) або Генрі Міллер.

Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю-Фото 3

Фото: instagram/inesdelafressangeofficial

Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю-Фото 4

Інес Де ля Фрессанж в об’єктиві Карла Лагерфельда, реклама для кампейну Chanel

Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю-Фото 5

Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю-Фото 6

Інес Де ля Фрессанж, ікона моди та муза Chanel: про любов до Парижу та секрети французького стилю-Фото 7

На думку Інес де ла Фрессанж, для створення стильних образів достатньо семи базових речей:

  1. Чоловічий піджак. Контраст жіночого та чоловічого завжди ефектний. Але: не надто широкий та без величезних накладних плечей.

  2. Тренч. Класична річ, яку можна носити з чим завгодно. Але: краще не поєднувати його з речами в стилі мілітарі — це буде вже занадто.

  3. Темно-синій джемпер. Інтелігентний та стриманий проте не нудний, як чорний. Але: головне не поєднувати із жовтим, щоб не скидатися на рекламу магазину IKEA. (Сміється.)

  4. Проста майка. Чудова з жакетом, а також з незвичайними прикрасами. Але: уникайте виробів яскраво-червоного, зеленого або тілесного кольору.

  5. Маленька чорна сукня. Врятує в будь-якій ситуації, головне — знайти саме «свою».

  6. Джинси. Немає ніяких «але» — їх можна поєднувати з усіма речами в гардеробі.

  7. Шкіряна куртка. Її можна комбінувати навіть з шифоновою сукнею та перлами — так образ не буде нудним чи надто серйозним. Але: тільки не з байкерськими чоботами!

Автори: Євгенія Кучма, Ірина Татаренко

Читайте також: ПРАВИЛА ЖИТТЯ ТЬЄРІ МЮГЛЕРА: ПІДПОРЯДКОВУВАТИ ТА ПІДПОРЯДКОВУВАТИСЬ 

Статьи по теме