Sila Ptakha: другий дроп дизайнерських патчів S-cape, присвячений етнографічним регіонам України
Бренд верхнього одягу S-cape презентує продовження колекції патчів Sila Ptakha, створеної за мотивами давніх зразків вишивки та писанок з фондів Музею Івана Гончара та приватної колекції Рустема Скибіна. Кожен з п’яти патчів присвячено одному з етнографічних регіонів України, серед яких Волинь, Полісся, Слобожанщина, Гуцульщина та Крим.
«Зібрати цей дроп виявилось складніше, ніж перший, бо не завжди вдавалось знайти пташку у представлених зразках вишивки обраного регіону. І навпаки: в деяких регіонах зображення пташок було дуже поширене, як от на Слобожанщині, тож складно було обрати те саме.
Традиційна вишивка часто виконана червоним по білому. Ми ж працювали з чорним тлом і прагнули зробити кожну пташку особливою. Тому довго обирали кольори й тестували різні зразки — найважче було з Поліссям. А найлегше виявилось створити патч, присвячений Криму — вишивка, що надихнула нас, сама по собі різнокольорова, тож було потрібно просто підкреслити цю її особливість.
Для патчу з Гуцульщини ми вперше використали зображення птахи не з вишивки, а писанки — вона одразу привернула нашу увагу своєю незвичайністю та яскравими кольорами. Що ж стосується патчу, присвяченого Волині, зображення для нього ми шукали найдовше», — розповідає дизайнерка проєкту Марія Кінович.
«Цього разу ми хотіли не лише розкрити ідентичність регіонів через їхню характерну орнаментику, а й спонукати нашу спільноту дізнатись більше про кожен з них. Тому запросили розповісти про свою малу батьківщину п’ятьох амбасадорів та амбасадорок проєкту: режисера і сценариста Нарімана Алієва, ілюстраторку Марічку Рубан, стендаперку Ірину Гіль, співзасновницю та ведучу шоу «Ебаут» Наті Гресько і лідера гурту «От Вінта!» Юрія Журавля», — додають засновниці S-cape Оксана Свентах та Наталя Алексєвич.
«Полісся одночасно прекрасне, таємниче і трошки моторошне. Там з природою треба на «Ви». Старі люди моляться перед походом у ліс, чи то по гриби, чи то по ягоди. А щоб ріка не забрала, проводять цілі ритуали», — розповідає Юрій Журавель.
А Наріман Алієв на згадку про рідний край додає: «Хочеться, щоб після звільнення Крим відкрили для себе не лише зі сторони туристичного пляжного відпочинку, але і як регіон України з великою історією та культурою корінних народів, які знищувались та заперечувались росіянами сторіччями. Тому завітайте до Ханського палацу у Бахчисараї, караїмського кенасу у Кезлев (Євпаторія). Підніміться на Чуфут-Кале або до Генуезької фортеці».
Зараз колекція Sila Ptakha нараховує вже десять патчів-нашивок, натхненних мистецьким доробком Полтавщини, Буковини, Київщини, Поділля, Чернігівщини, Волині, Полісся, Слобожанщини, Гуцульщини та Криму. Згодом S-cape планує доповнити її іншими моделями, присвяченими решті етнографічних регіонів України.
Колекція патчів представлена на офіційному сайті бренду.