UA
RU

Українська правозахисниця Олександра Матвійчук стала героїнею літньої обкладинки Marie Claire

Вийшов друком літній номер журналу Мarie Сlaire Україна. Героїнею обкладинки стала українська правозахисниця Олександра Матвійчук. Олександра – лауреатка премій імені Василя Стуса та “Захисник демократії”, премії Сахарова за свободу думки, голова організації “Центр громадянських свобод”, яка у 2022 році отримала Нобелівську премію миру.

Українська правозахисниця Олександра Матвійчук стала героїнею літньої обкладинки Marie Claire-Фото 1

сережки GLACIER з сапфірами та діамантами, Ювелірний Дім ZARINA, трикотажна сукня з кейпом ELENAREVA

Олександра Матвійчук своєю місією називає боротьбу з несправедливістю. Таке рішення вона прийняла ще у школі, коли вирішила розмовляти українською усупереч нав’язуванню російської мови в Україні. Після школи стала вивчати юриспруденцію, щоб продовжувати відстоювати свободу і справедливість. Зараз Олександра – голова організації “Центр громадянських свобод”, яка працює над становленням прав людини та солідарності в Україні та регіоні ОБСЄ задля утвердження людської гідності.

 

“Так склалося, що я працюю не просто з кримінальним правом, а з міжнародним гуманітарним кримінальним правом. З найжахливішими злочинами проти людяності. Наразі задокументовано понад 70 тисяч епізодів воєнних злочинів, які ми з партнерами зафіксували в ініціативі “Трибунал для путіна”. Це не те, чим би я хотіла займатися, коли обирала професію, але… мушу. Я маю емпатію до людей, емоційно мені це складно дається. Це був вибір без вибору: коли почалася війна, мусила робити те, що могла робити, щоб допомогти людям і відновити справедливість”, – розповідає Олександра Матвійчук. 

 

Шеф-редакторка Marie Claire Ірина Татаренко розкрила тему літнього номеру і розповіла про його героїв:

 

“Тема “деталі” червоною лінію пройшла крізь літній номер Marie Claire. Це сучасні режисери, які через деталі перекладають тексти на театральні дії. Це героїня  обкладинки – Нобелівська лауреатка Олександра Матвійчук. Вона детально документує воєнні злочини попри те, що це емоційно важко для неї. Вона робить це задля справедливості. Це дизайнери бренду Indposhiv Bespoke House, які створюють за найвищими стандартами чоловічі костюми, але залишають простір для творчості – підкладки. Саме в їхньому піджаку, підкладка якого була прикрашена словами “Свобода” Мстислав Чернов отримав перший “Оскар” для Незалежної України. Це все ланки одного ланцюга – це все деталі, дрібниці. Які додають глибину. Які роблять витвір мистецтва виразнішим, а портрет глибшим”.

Українська правозахисниця Олександра Матвійчук стала героїнею літньої обкладинки Marie Claire-Фото 2

сережки GLACIER з сапфірами та діамантами, Ювелірний Дім ZARINA, трикотажна сукня з кейпом ELENAREVA, блакитні чоботи панчохи BOBKOVA

Керівниця бренда Marie Claire в Україні, керівниця проєкту з впровадження стратегії сталого розвитку Burda Media Ukraine Катерина Фастовець розповіла, як команда Marie Claire створювала історичну обкладинку:

 

“Для нас дуже важливо, що Олександра стала героїнею обкладинки журналу Marie Claire. Вона є моральним орієнтиром для нашої команди в ці непрості часи. Боротьба за права людей – це одна з найповажніших і важких місій у сучасному світі. З творчою командою ми хотіли провести паралель і показати Олександру в образі сучасної Феміди. Тому для знімання cover story ми формували образи з останніх колекцій українських дизайнерів, які підсилювали цю ідею”.

 

Під час зйомки були використані останні колекції українських дизайнерів та брендів GASANOVA, ELENAREVA, BOBKOVA, Kachorovska, Bevzа, JAMEMME, DELEGAN, LUTIKI, ROMANTIKA PROJECT.

Ювелірним партнером зйомки став ювелірний Дім ZARINA. 

 

Творча команда проєкту:

Інтерв’ю: Ірина Татаренко 

Продюсер: Катерина Фастовець 

Фото: Валерія Леванова 

Стиль: Оксана Шульц 

Візаж: Даша Тайвас 

Волосся: Юлія Абросімова
Статьи по теме