Від давніх орнаментів і традицій до сучасних трендів та силуетів: нова колекція бренду RITO
У новій колекції FW 24/25 бренд RITO пропонує пізнати різноманіття українського культурного коду досліджуючи тяглість символів вишивки. Одяг поєднав у собі стародавні орнаменти з сучасними тенденціями.
«Нам було важливо інтегрувати спадщину природно, а не просто відтворити орнаменти. В колекції сталась синергія різних символів і давніх принципів, але суть речей залишилась актуальною. І це було нашою метою – поєднати цінну спадщину з практичними матеріалами й силуетами.» – зазначає команда бренду.
Створення колекції відбувалось в кілька ключових етапів. Спершу команда досліджувала візерунки, які закодовані у рушниках Західного Полісся, зокрема орнаменти, які складаються з комбінації рун та хреста. Хрест у символіці позначає гармонію між духовним і матеріальним світом, а руни — це своєрідні промені, які підсилюють цей вплив, розширюючи його на всі площини буття. Археологічні дослідження показують, що ці символи передавалися крізь культури наших предків завдяки вишивці, яка була прикрасою одягу скіфів, русів та козаків-характерників.
Далі RITO зосередилися на виборі матеріалів, зокрема жакарді, який дозволив відтворити традиційну українську техніку вишивки «низинкою» і її здатність зберігати однаковий орнамент на двох сторонах тканини – важливий для наших предків принцип та оберіг.
«Вишивкою займались ще наші прабабусі, і щоб продовжити цю традицію ми вирішили створити жакардові речі наче зі скрині, як спадок. Використання «рун» в наших орнаментах також вказує на глибокий зв’язок зі Скандинавією. А джемпер ми прикрасили тим самим візерунком з рушника, але у збільшеному форматі.» – розповідає про джерела натхнення та створення колекції команда бренду.
Колекція поєднує дві лінії «офіс» і «кежуал», з використанням відповідних матеріалів: стабільні тканини для ділових образів та м’яка вовна ягня для комфортного щоденного носіння.
У результаті кожен елемент колекції FW 24/25 бренду RITO став функціональним носієм спадщини у вигляді давніх символів та принципів роботи з тканиною. Це спроба дослідити наш культурний код і спроба інтегрувати традицію в повсякдення.
Читайте також: ТРЕНДОВІ ПРИКРАСИ ВІД УКРАЇНСЬКИХ БРЕНДІВ, ЯКІ ВАРТО ДОДАТИ У ВІШЛИСТ