Закрити
UA
Життя

10 книг про расизм і (не) рівність

Поділись:

На тлі протестів у США після смерті афроамериканця від рук поліції зросла кількість продажів книг про расизм на Amazon. 

posts-to-db-Фото 1

Протести у США після смерті Джорджа Флойда показали, що проблеми расизму та нерівності у наш час актуальні як і кілька століть тому. Згадуємо важливі класичні та сучасні книги на цю тему, які без перебільшення варто прочитати кожному. 

Читайте також: Аріана Гранде, Тімоті Шаламе, Емілі Ратаковські, Halsey та інші на мітингах після смерті Джорджа Флойда

 

«Вбити пересмішника» Харпер Лі

posts-to-db-Фото 2

Купити

Книга «Вбити пересмішника» письменниці Харпер Лі в Америці дуже шанована і навіть входить до шкільної програми. Історія чесного адвоката Аттікуса Фінча, який захищає темношкірого хлопця, була удостоєна Пулітцерівської премії. 

 

«Прислуга»

posts-to-db-Фото 3

Купити

«Прислуга» хоч і була написана в наш час, 2009 року, події у романі відбуваються у 60-ті на Півдні Америки. Дві темношкірі жінки працюють служницями в багатому будинку і стикаються з расизмом від своїх господарів і вихованців, але при цьому не втрачають любові до життя, а іноді й уїдливості.   

Екранізація з Віолою Девіс та Октавією Спенсер у головних ролях була удостоєна безлічі кінонагород, у тому числі «Оскара». 

Читайте також: 10 улюблених книг голлівудських знаменитостей

 

“Улюблена” Тоні Моррісон 

posts-to-db-Фото 4

Купити

В основі роману лежить реальна історія темношкірої рабині Маргарет Гарнер, яка втекла від свого рабовласника і змушена була вбити власну дочку, щоб її не забрали назад. У фільмі «Улюблена», знятому з цієї історії, головну роль зіграла Опра Вінфрі, а роман був нагороджений Пулітцерівською премією. 

 

«Пісня Соломона» Тоні Моррісон

posts-to-db-Фото 5

Купити

Тоні Моррісон всю свою творчість присвятила темі расизму, і кожен її роман можна віднести до жанру «афроамериканська література». Хоча сама письменниця у дитинстві практично не стикалася із сегрегацією, вибір теми для своїх творів був очевидним. 

Читайте також: Обережно, кохання: фільми та серіали про токсичні стосунки

 

«Підземна залізниця» Колсон Уайтхед

posts-to-db-Фото 6

Купити

Колсон Уайтхед – двічі лауреат Пулітцерівської премії. «Підземна залізниця» — історія, заснована на реальних подіях. У 1861 році в США почала діяти підземна система для втечі рабів із Півдня на Північ. Уайтхед додав у свою історію трохи вигадки, але це не применшує історичної складової. 

 

«Вся ваша ненависть» Енджі Томас

posts-to-db-Фото 7

Купити

Події роману жахливо нагадують те, що відбувається США. Друга головної героїні Старр убиває поліцейський на її очах. Одні сприймають жахливу подію як привід звинуватити загиблого у злочинах, а інші виходять на вулиці та починають протести на його честь. Дівчинка — єдиний свідок того, що відбувається, і тільки вона може стати ключем до вирішення проблеми. 

Читайте також: Білл Гейтс порекомендував список книг, серіалів та фільмів на літо

 

«Світло у серпні» Вільям Фолкнер

posts-to-db-Фото 8

Купити

У тілі Джо Крістмаса змішана кров двох рас і все життя намагається зрозуміти, до світу яких людей належить — білих чи чорних. Окрім расизму та проблем із самовизначенням безсмертний класик Вільям Фолкнер порушує у романі питання виховання дітей, проблем американського Півдня, пошуку справжнього кохання та багато іншого. 

 

«Колір життя» Джоді Піколт

posts-to-db-Фото 9

Купити

Расист звинувачує найкращу в лікарні медсестру у смерті свого новонародженого сина. Понад двадцять років життя темношкіра Рут віддала професії, переробляла, щоб забезпечити хороше майбутнє своїй дитині, жила в престижному районі, але одне звинувачення з боку расиста змінює перебіг того, що відбувається. 

 

«12 років рабства» Соломон Нортап

posts-to-db-Фото 10

Купити

Соломон Нортап від першої особи розповідає про своє складне життя. На 12 років чоловік потрапив у рабство після викрадення, його контролювали, змушували робити важку, по-справжньому рабську роботу, а волю тримали в залізному кулаку рабовласники. Незважаючи на такі випробування, Соломон не тільки не втратив любов до життя, але й зміг повернутися додому, а потім розповісти свою історію в книзі.  

 

Чорний клановець. Вражаюча історія чорношкірого детективу, що вступив до Ку-клукс-клану» Рон Сталлворт

posts-to-db-Фото 11

Купити

Книга, яка лягла в основу однойменного фільму, заснована на реальних подіях, хоч з першого погляду сюжет здається вигаданим та нереальним. Рон Сталлворт – перший афроамериканець на посаді детектива в Колорадо-Спрінгс. Якось чоловік побачив у газеті оголошення про набір людей у ​​Ку-клукс-клан і вирішив разом із другом-євреєм проникнути в організацію та вивести на чисту воду.