Одеський міжнародний кінофестиваль вже готовий дивувати глядачів конкурсних та позаконкурсних програм, які можна буде переглянути з 25 вересня по 3 жовтня онлайн. Генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич розповіла Marie Claire про фільми 11 Одеського кінофестивалю, які обов’язково варто подивитися.
Для італійської режисера Маури Дельперо “Материнство” – це дебют у ігровому кіно. Але це не завадило їй виграти три призи на кінофестивалі у Локарно. У фільмі Дельперо продовжує розпочату в її документальній картині “Надя та Світлана” тему складного материнства, зокрема стосунків між жінками. Головна героїня у “Материнстві” — підліток, який має дочку. Разом вони живуть у жіночому притулку у монастирі. Після того, як у житті маленької дівчинки з’являється черниця, її мати раптово зникає.
Документальна картина Девіда Франса викликала фурор під час 70 Берлінале, де відбулася її прем’єра. В результаті фільм поїхав із двома нагородами: призом Тедді та призом глядацьких симпатій секції “Панорама”. Не дивно, що картині вдалося розтопити серця глядачів. Це дуже відверта та правдива історія про те, з чим доводиться стикатися представникам ЛГБТ-спільноти у Чечні та тим, хто ризикуючи життям, рятує їх від влади та родичів.
Провокаційна трагікомедія розповідає про збанкрутілого режисера Фернандо. Він вирушає на пошуки примар минулого своєї сім’ї. Таким чином героєві належить знайти свою ідентичність, відпустити погані спогади і усвідомити, чи можливе кіно у нинішній соціо-політичній ситуації у його країні. Захоплююча подорож Фернандо скрупульозно досліджує минуле Бразилії, показуючи його з гумором та елементами фантастики, що подекуди нагадує “Тоні Ердманна” Марен Аде.
Читайте також: ЯК ПРАВИЛЬНО ДИВИТИСЯ АРТХАУСНЕ КІНО, ЩОБ ОТРИМАТИ ВІД НЬОГО ЗАДОВОЛЕННЯ
Антиутопія Валентина Васяновича — одна з найочікуваніших картин цьогорічного ОМКФ. Минулого року фільм став найкращим у програмі “Горизонти” Венеціанського кінофестивалю – це друга за значимістю конкурсна секція кіноогляду. “Атлантида” переносить глядача у майбутнє, коли війну на сході України закінчено. Територія, на якій роками велися бойові дії, перетворилася на непридатну пустелю, і місцевим доводиться наново вчитися жити за умов післявоєнної реальності. Примітно, що абсолютно усі ролі у фільмі зіграли солдати ЗСУ та добровольці АТО.
Новий фільм режисерського дуету Пітера Броссенса та Джесікі Вудворт стане фільмом-відкриття 11-го ОМКФ. Це політична сатира на державний устрій сучасної Європи продовжує історію, розпочату в “Королі бельгійців”. До речі, попередній фільм Броссенса та Вудворт став лауреатом Гран-Прі 8-го ОМКФ. У сиквелі король Ніколас виявляється поміщеним у санаторій під суворий нагляд авторитарного лікаря у виконанні Удо Кіра. До Ніколаса приїжджає делегація, яка повідомляє цікаві новини — тепер йому належить стати першим імператором усієї Європи.