Подорож соло – це найбільш незабутній та яскравий досвід, який ви можете отримати.
За всіх плюсів такої самотності спостерігається один величезний мінус — багато вільного часу, який треба якось «вбити» та «вбити» з користю. Що може бути краще за стару добру книгу? Ми зібрали для вас цілих п’ять бестселерів, які надихають подорожі.
Дивилися фільм «Їж, молись, кохай» із чарівною Джулією Робертс, яка смачно їсть пасту та сміється в обіймах мужнього Хав’єра Бардема? Якщо ні, то настав час це виправити! Але поки ви не стали фанатом цієї захоплюючої історії, прочитайте спочатку книгу Елізабет Гілберт (у роботі режисера Райана Мерфі викристалізовано лише суть твору та його атмосферність, проте втрачені деякі важливі деталі). Автор книги — розлучена мешканка Нью-Йорка — наважується кардинально перевернути своє життя та вирушає у тривалу подорож світом. Чотири місяці вона радує свої смакові рецептори в Італії, пізнає свій духовний початок в ашрамі Індії та знаходить баланс на Балі.
Висновок: Подорож для пошуку себе – це те, що потрібно для кожної з нас. Якщо ви готові отримати більш глибокий і насичені досвід від поїздки, слідуйте героїні.
Якщо вам більше подобаються твори з історичним ухилом, тоді пропонуємо насолодитися захоплюючим дебютом Анбари Салам – “Речі яскраві та красиві” (заодно підтягнете свою англійську – книга ще не перекладена). Книга, натхненна подорожею автора островами Тихого океану, оповідає про Бей Хэнлон – дружину місіонера, яка слідує за своїм чоловіком до богом забутого місця – острова Адвент. Орди комарів і щурів, вогкість і душна спека відчувають сили Бей, але, незважаючи на початкове неприйняття, жінка все більше занурюється в життя острова і знаходить волю, коли досліджує нову культуру і бореться з безумством чоловіка.
Висновок: драматичне та чуттєве читання, справжня радість якого полягає в ліричних описах острівного життя. Салам уміло володіє мовою, змушуючи нас буквально відчути тропічну спеку та аромат папаї.
Читайте також: Валіза: 5 речей, які варто взяти зі собою в ПОДОРОЖ
Ще одна автобіографія про те, як подорож сама здатна перезавантажити життя. Шеріл Стрейд описує свій похід із пустелі Мохаве до Вашингтона. Після серії особистих та сімейних трагедій жінка вирішує, що її життя більше схоже на існування, та кидає собі виклик. Стрейд майстерно вплітає розповідь про минуле в історію про її подорож, створюючи потужну та захоплюючу розповідь. Горе, втрати, наркоманія з одного боку, а з іншого — черевики, обмотані клейкою стрічкою, втрата нігтів на ногах і зустріч із «лосем» (зрозуміло, що лосів у каліфорнійських горах немає).
Висновок: «Дика» – це ода силі природи та розповідь про самопізнання.
Для тих, хто хоче просто розслабитися та почитати щось легеня, ідеально підійде роман Ізабель Брум «Місце, де ми зустрілися». Безтурботна атмосфера озера Комо, Новий рік, та паралельні історії про двох жінок – Люсі та Теггі. Для Люсі – це перша романтична втеча з новим чоловіком, а Теггі просто намагається почати життя наново після всієї печалі, яку вона пережила в минулому. Після прочитання книги ви обов’язково захочете відправитися в гастро-тур — Брум вміє так описати італійську кухню, що вам доведеться себе зупиняти, щоб тут же не купити квиток на літак і не побігти в перший магазин за моцареллою і кьянті.
Висновок: якщо вам хочеться романтики, пригод та смачних описів, тоді «Місце, де ми зустрілися» — для вас. Ви не відкладете книгу доти, доки не перегорнете останню сторінку.
Читайте також: 5 ЦІКАВИХ МІСЦЬ У МІСТАХ ЄВРОПИ, ЯКІ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОТРІБНО ВІДВІДАТИ
Тяжка історія, яка змусить вас не раз сплакати, зате розплющить очі на світ, в якому ми живемо. Головний герой документального роману – Крістофер Маккендлес. 22-річний хлопець із забезпеченої сім’ї не може змиритися з тим, що відбувається довкола – гроші вирішують усе. Одного разу він просто віддає всі свої заощадження на благодійність і вирушає автостопом США та Мексикою, не маючи ні пристойної їжі, ні даху над головою, ні обладнання. Кракауер слідує за Крістофером (щоб батьки його не знайшли, він міняє ім’я на Олександр Супербродяга) по пятах, знайомить нас з людьми, які траплялися на його шляху, вивчає його маршрут і намагається донести до нас бачення світу очима Маккендлеса.
Висновок: після прочитання роману вам знадобиться кілька днів, щоб прийти до тями. “У диких умовах” залишить слід у вашому серці і, можливо, стане поштовхом до змін.