Весна і початок літа — це не лише сезон відпусток, переродження природи та наснаги, а й період, коли багато людей страждають від алергії. Якщо на очевидні причини погіршення симптомів не завжди можна вплинути, то деякі повсякденні звички — цілком. Багато хто з них ми навіть не відносимо до категорії «небезпечних» і тим самим робимо собі ведмежу послугу.
Читайте також: Як дієтологи дбають про своє здоров’я
Якщо ви цілий день проводите на вулиці, то на одязі може залишитися пилок, який дратуватиме слизові оболонки. Щоб запобігти цьому, переодягайтеся відразу після повернення додому, а одяг не забудьте випрати в гарячій воді. Перед сном варто прийняти душ, щоб змити з волосся та шкіри пилок та пил.
Деякі овочі та фрукти можуть викликати оральний алергічний синдром. Це відбувається через контакт між білками свіжих продуктів з пилком. Синдром не є небезпечним для життя, але може серйозно вплинути на самопочуття і викликати неприємні симптоми. Щоб не погіршувати і так поганий стан організму, обробляйте овочі термічно.
Стрес не корисний ні для кого, а тим більше для людей із алергією. Університет штату Огайо досліджував 179 осіб із сезонною алергією (полінозом). Було виявлено, що суб’єкти зі скаргами на високий рівень стресу зазнавали більш часті спалахи алергії. У період, коли активно цвітуть дерева, постарайтеся не перевантажувати себе і налаштуватися на позитивний лад. Хоч це і звучить просто, насправді виконати прості рекомендації складніше, тому виведіть свій рецепт боротьби зі стресом.
Читайте також: 6 фізичних симптомів стресу
Людям із поганим зором у сезон, коли від алергії неможливо врятуватися, особливо важко. Мало того, що мучить закладений ніс, то ще й очі сльозяться, через що складно дивитися на навколишній світ і собі під ноги. У цей період відмовтеся від контактних лінз та носіть окуляри. Лінзи можуть викликати роздратування через накопичений пил або пилок. Якщо не хочете відмовлятися від них, краще використати одноразові варіанти.
Скільки б нам не твердили про користь червоного вина чи шампанського, алергікам варто від нього відмовитись або вживати у помірних дозах. Оскільки алкоголь розширює кровоносні судини, це призводить до набрякання слизової обтяжки. У складі червоного вина містяться сульфіти. Вони допомагають напою довше зберігатись, але можуть викликати алергічну реакцію.
Читайте також: Чи справді червоне вино корисне для здоров’я
Куріння – саме по собі не дуже корисно, але навіть якщо ви не затятий курець, варто остерігатися сигаретного диму. Пасивне куріння теж небезпечне алергіків, оскільки може посилювати симптоми. Це підтверджує Американський коледж алергії, астми та імунології.
Джерело фото: unsplash.com