Багато шедеврів гастрономії народилися зовсім випадково, які назви тануть у собі цікаві історії. Пропонуємо ознайомитись з деякими з них.Яйця Бенедикт
Яйця Бенедикт – бутерброд з яйцями пашот, беконом та голландським соусом – типова страва американського бранчу чи сніданку. Його винахідником вважається брокер Лемюель Бенедикт, який у 1894 році забрав у відомий нью-йоркський готель Волдорф-Асторія у пошуках порятунку від ранкового похмілля.
Бенедикт попросив приготувати йому «тости з олією, вареними яйцями, беконом та голландським соусом». Метрдотелю Оскару Чіркі настільки сподобалося блюдо, що він включив його в ресторанне меню і назвав на честь клієнта.
Sharlotka
Солодкий пиріг із яблук, запечених у тісті, — один із найпопулярніших у всьому світі десертів. Існує кілька версій походження блюда. За однією з легенд британський король Георг III дуже любив солодощі і ніяк не міг упокоритися з тим, що всі відомі солодкі страви винайшли французи, італійці та німці. Він попросив свого кухаря вигадати простий, але смачний десерт, який знатимуть скрізь. Кухареві вдалося догодити монарху, який назвав пиріг на честь своєї дружини Шарлотти.
Зараз шарлотку готують не тільки з яблуками, а й зі сливами, грушами, мандаринами, журавлиною або замінюють фруктовий шар кремом або шоколадним мусом.
Читайте також: Рецепт випічки: шарлотка з яблуками
карпаччо
Італійський художник епохи Раннього Відродження Вітторе Карпаччо прославився великою кількістю червоних відтінків на своїх полотнах. Творча манера художника дала назву холодній закусці, що представляє собою тонко нарізану сиру яловичу вирізку, заправлену сумішшю оливкової олії та оцту або лимонного соку.
Страву винайшов венеціанський кухар Джузеппе Кіпріані у 1950 році. Рецепт був розроблений спеціально для графині Амалії Нані Моченіго, якій лікарі заборонили їсти термічно оброблене м'ясо. Задоволена клієнтка, яка була великою любителькою живопису, розповіла Кіпріані про виставку Карпаччо, яка проходила у Венеції. Над назвою нової страви довго думати не довелося.
Шампанське Хемінгуея
Ернест Хемінгуей був небайдужий до міцних алкогольних напоїв, а після двох авіакатастроф використовував їх як знеболювальне. Його авторству належать кілька відомих коктейлів. Один з найвідоміших — шампанське Хемінгуея, або «Смерть опівдні», який є сумішшю абсенту і крижаного шампанського.
Головне у приготуванні напою – шампанське не повинно втратити свою ігристість. Також письменник винайшов коктейлі дайкірі Хемінгуея (суміш грейпфрутового соку та лікеру), «Смерть у Гольфстрімі» (джин із соком лайма) та «Молот Хемінгуея» (бакарді та фруктові лікери).
Читайте також: Смак Італії: три страви для ідеальної вечері
Салат Цезар"
Популярний у всьому світі салат був названий не на честь знаменитого давньоримського полководця Гая Юлія Цезаря, як можна подумати. Його вигадав американський кухар італійського походження Цезар Кардіні, власник ресторану Caesar's Place у мексиканському містечку Тіхуану.
Легенда свідчить, що це сталося 4 липня 1924 року, у День незалежності США. Ресторан Кардіні був забитий під зав'язку — американці масово приїхали відзначати свято до Мексики та пригощатися забороненими на батьківщині через сухий закон алкогольними напоями. Незабаром їжа на кухні закінчилася. Тоді кмітливий кухар натер тарілки часником, виклав на них листя салату, збризнув оливковою олією, додав зварені яйця, свіжонатертий пармезан, прованські трави, крутони та трохи вустерського соусу. Гості закладу захопили.
В 1953 салат Цезар був визнаний паризьким Епікурейським суспільством «найкращим рецептом, що з'явився в Америці за останні 50 років».
Піца Маргарита
Згідно з легендою в 1889 році італійське вінценосне подружжя - король Умберто I та його дружина Маргарита Савойська - гуляли Неаполем і, зголоднівши, вирішили дізнатися, чим харчується простий народ. Королівських особ пригостили коржиком з помідорами, моцарелою та базиліком.
Невигадлива, але дуже смачна страва настільки припала до душі монархам, що рецепт був відразу взятий до двору і незабаром отримав ім'я королеви. Маргарита — найпатріотичніша італійська піца, адже її основні інгредієнти повторюють кольори національного прапора — зелений, білий та червоний.
сендвіч
Всіми улюблена страва була названа на честь затятого картежника Джона Монтегю, 4-го графа Сендвічського, який жив у 18 столітті. Сідаючи за картковий стіл, він не міг відірватися від гри навіть на обід, тому просив слугу приносити йому холодну яловичину, поклавши її між двома скибками підсмаженого хліба, щоб менше бруднити руки.
Зручний спосіб перекусу оцінили друзі графа по клубу, а згодом мільйони людей по всьому світу.
Фото: Gettyimages, pixabay.com, unsplash.com