“Бріджертони” – там де Джейн Остін зустрічається зі “Пліткаркою”.
Жінка не може вважатися освіченою, якщо не розуміється на музиці, співі, танцях і не володіє іноземними мовами. До того ж вона повинна вміти вести бесіду, одягатися, висловлювати свої думки, мати гарну фігуру”, – саме так герой відомого роману Джейн Остін описував ідеальну даму свого часу.
19 століття для представниць прекрасної статі був сам по собі випробуванням у самому незавидному значенні цього слова. Дівчина зі шляхетного сімейства повинна була виконати одне-єдине, але найскладніше завдання – підшукати собі ідеального чоловіка. Багатого, надійного і здатного подбати про неї — кохання розумно відходило навіть не на другий, а на десятий план. І чим довше наша героїня засиджувалась у дівках, тим менше у неї було шансів вдало вийти заміж.
Саме такі болючі думки займають прекрасну головку юної та наївної героїні нового хіта. Netflix “Бріджертони”. Дафні – старша з сестер величезного іменитого сімейства, якій цього сезону доведеться вийти у світ і обзавестися увагою якомога більшою кількістю потенційних чоловіків. Ось лише проблема в тому, що часом ні фаворитизм королеви, ні мила зовнішність не можуть допомогти у боротьбі з принципами обранця.
Читай також: Альбом Пола Маккартні став номером 1 у чарті Billbord вперше за 31 рік
Про сексизм, нерівні шлюби, паростки фемінізму і силу любові оповідає серіал “Бріджертони”, який всього за кілька днів встиг обзавестися таким числом шанувальників, що “Пліткарці” і за 6 сезонів не снилося. Втім, схожі моменти у двох драм все ж таки існують, і про них розповімо докладніше.
Акторський склад – головна особливість костюмованої мелодрами.Бріджертони”. Особливість серіалів виробництва Netflix у залученні якнайбільшої кількості нових осіб — невідомих, а тому цікавих глядачеві, які звикли до стандартизованих голлівудських акторів. Практично всіх молодих персонажів грають талановиті гравці — потенційно успішні, але поки що не набули широкої популярності.
Наприклад, юну дебютантку Дафні втілила Фібі Дайневор, яка виросла у родині популярної британської актриси. Герцога Гастінгса, за яким безуспішно ганяються набридливі мами та їх не надто блискучі дочки, зіграв Реге Пейдж. Багато хто його пам’ятає за ролями в серіалах “Корні” та “Для народу”. Шанувальники саги про Гаррі Поттера в прусському принцу впізнають Кормака Маклаггена у виконанні талановитого Фредді Строма.
Втім, фанати олдскула зможуть також задовольнити свої бажання. Голос загадкової леді Уіслдаун, Яка знає все про світ британських аристократів, – культова акторка Джулі Ендрюс. А мама суперечливої родини Фезеринтонів — Поллі Вокер, яка виконала одну з головних ролей у серіалі “Рим”. Втім, метри кіноіндустрії – лише палі, а ось юні особи – справжня “родзинка” оповіді.
Незважаючи на те, що Джейн Остін законно вважається однією з головних постатей історії розвитку всесвітньої літератури, багатьом її романи видаються досить прісними, банальними та передбачуваними. Повірте, хоч сюжет “Бріджертонів” і розгортається у ту саму епоху Регентства, драм, інтриг та містифікацій йому не позичати. Не розкриватимемо всі карти, а лише відкриємо завісу хитросплетінь ліній доль.
Новий сезон у Лондоні ознаменувався неймовірною подією — у місті з’явилася загадкова леді. Уіслдауняка має намір відверто говорити про всі пороки вищого суспільства. Її майстерно написані памфлети можуть як звести на п’єдестал, і миттєво повалити переможців. Творці “Бріджертонів” орієнтувалися на традицію “Пліткарки”, але грамотно облагородили сюжет ознаками наївного століття.
Читай також: Що подарувати чоловікові на Новий рік
Підтримка ЛГБТ-спільноти? Є. Небажання жінок підкорятися правилам патріархального суспільства? Є. Право жінок на саморозвиток поза шлюбом? Є. Пошук істинної пристрасті, а чи не розсудливого шлюбу? Є. Упевнені, що продовжувати список не варто, адже інакше ми розкриємо всі хитросплетіння.Бріджертонів” у пориві захоплення міцним сюжетом.
А точніше нові, яскраві та неймовірно барвисті. Ми звикли до того, що героїні романів Джейн Остін ходять в однакових тьмяних сукнях із надто завищеною лінією талії, прикрашених квітковими мотивами, яким і на нічних сорочках немає місця. А якщо героїня віддає перевагу “сімейним відтінкам”, то це обов’язково важкий оксамит дуже нудного забарвлення. Костюмер серіалу Еллен Мирожник вирішила продовжити тему, задану новою екранізацією “Еми”, і довела, як і жінки епохи Регентства мали індивідуалістичний стиль.
Наприклад, сестра головної героїні Елоїза, яка не горить бажанням виходити заміж, а хоче реалізуватися як ділова жінка, воліє поверх суконь надягати укорочений варіант смокінгу пастельних тонів. Таким чином Мирожник підкреслила чоловічий склад розуму дівчини, який і керує її помислами та пристрастями.
А ось стиль королева Англії Шарлотти у виконанні Голди Рошовел відрізняється незмінно вражаючими перуками, які часом нагадують переосмислене афро, інколи ж і бунтарські дреди.
Для того, щоб серіал був цікавішим для глядачів і критиків, творці часто включають інтригу, яка здебільшого виявляється цікавішою як елемент атмосферного обрамлення, а не сюжетної містифікації. Чого, звичайно, не можна сказати про “Бріджертонах”. Справжня особистість леді Уїслдаун, яка знає кожну подробицю життя вищого світу, у фіналі стане не менш шокуючою, ніж свого часу Ден Хамфрі у ролі головної “плітки” Манхеттена.
Невже єдина мета жінки в тому, щоб вдало вийти заміж, народити десяток спадкоємців і жити тихо, скромно – в тіні чоловіка. Дівчина — потенційно гарний додаток до успішного та багатого чоловіка. Проте, творці “Бріджертонів” свідомо зробили акцент на тому факті, що навіть за часів Джейн Остін жінки розуміли, що хочуть більшого, ніж домівка та виводок дітей. Сама письменниця стала ідеальним прикладом того, як може реалізувати себе жінка, життя якої не затьмарене шлюбом.
Здавалося б, нерозумно говорити про подібні великі істини в 21 столітті, але навіть зараз дівчат, які орієнтуються не на матримоніальні цінності, а на кар’єру, прийнято соромитись. Чоловік – здобувач, а ти – вихователь для дітей, домогосподарка, няня для чоловіка. Іншими словами — справжня жінка, а не фальшивка, що копіює винятково маскулінну поведінку. Якщо хочете засумніватися в правдивості наших поглядів, то запитайте хоча б знайомих чоловіків, хто з них вважає, що жінка має право на саморозвиток. Звичайно, не приведи Господь, вона зароблятиме більше свого партнера — ось де ганьба і сором.
На будь-який смак. Мезальянси, одностатеві пари та класичні романтичні дуети. Не думаємо, що автори “Бріджертонів” переслідували таку мету, але спостерігати за романом старшого брата Дафні з оперною співачкою куди цікавіше, ніж за ідеальною юною леді, “діамантом” світу аристократів, яка має одну мету — народити якнайбільше дітей.
Втім, як ми помітили, кожен із глядачів зможе знайти романтичний дме на свій смак. Приторно-солодка і досить банальна історія Дафні і герцога Гастінгса, нерозділене кохання непоказної Пенелопи до кращого друга або навіть підлі спроби одружити на собі безневинного юнака, який ніяк не підозрює, що його обраниця вже носить дитину іншу.