Америку представить Мел Рамос, Україну – харків’янин Віктор Сидоренко, а також Валентин Попов, який останні двадцять років працює у Штатах. Усіх трьох об’єднує інтерес до поп-арту та тема нового арт-проекту – SUPERHERO.
У сучасній культурі супергерої – поняття абсолютно несерйозне, але куратори виставки Наталія Шпітковська та її американський колега, арт-критик Рік Гілберт, пропонують глядачеві замислитись над тим, як популярні персонажі маніпулюють масами.
«Що спільного між Бетменом та Леніним? Захід протиставляв Східу свободу особистої ініціативи Схід – упорядкованість та служінняе суспільству. Незважаючи на ідеологічні відмінності, герої обох цивілізацій схожі багато в чому – втілюють народну віру у мрію та справедливість. Арт-проект SUPERHERO культивує усвідомлене ставлення до феномену героїзації», – розповідає куратор проекту Наталія Шпітковська.
Крейда Рамос вперше привезе свої роботи до Києва. Американського художника називають одним із найвпливовіших діячів цього напряму, ставлячи його в один ряд із Роєм Ліхтенштейном, Енді Уорхолом, Клаусом Ольденбургом та Джеймсом Розенквістом. Герої Рамоса – суперзірки з ідеальною зовнішністю, які керують суспільством споживання. У шістдесяті Рамос прославився роботами із зображенням оголених дівчат поруч із відомими брендами: кока-колою, гамбургерами, шоколадом.
Учасник Венеціанської бієнале українець Віктор Сидоренко покаже інший тип героя. У своїх роботах художник аналізує тему тоталітаризму та політичної несвободи та демонструє прагнення кожного з нас знайти себе у повсякденній реальності.
Валентин Попов, який зробив успішну кар’єру в США та викладав у University of California та San Francisco Art Institute, у своїх роботах зіштовхує релігійні образи та героїв поп-культури. Роботи художника завжди підводять до несподіваних висновків, даючи нові значення вже знайомим нам персонажам та символам.
КОЛИ: з 26 вересня до 14 жовтня
ДЕ: вул. Бульварно-Кудрявська, 20