Еліта українського мистецтва у Львові.
Осінь у Південній Пальмірі розпочалася знаковим для міста культурно-освітнім проектом на честь 155-річчя відомого Одеського художнього коледжу імені М.Б. Греків. Масштабна подія зібрала представників творчих напрямів, українських філантропів та шанувальників предметів витонченого мистецтва.
Дія з акцентом на привернення уваги до розвитку арт-діяльності в країні, підтримці молодих обдарувань та відродженню традицій меценатства також мало змагальний характер. У рамках заходу відбулася виставка робіт від учнів Греківки, найкращі мистецькі експонати були відзначені пам’ятними призами.
На кілька днів Одеса перетворилася на просвітницьку Мекку – на різних міських локаціях проводилися тематичні зустрічі та вернісажі, де можна було не лише оцінити майстерність учасників конкурсного відбору, а й познайомитись із скульптором Олегом Пінчуком, художником Олександром Ройтбурдом, арт-фінансистом Денисом Белькевичем, гуманітарного розвитку України Наталією Зоболотною та іншими популярними медіа- та бізнес-особами. В Україну спеціально прилетіла Алла Маломан, онукова племінниця знаменитої художниці Соні Делоне.
Соню Делоне вважають однією з найшанованіших художниць-абстракціоністок, талант якої воістину багатогранний: вона писала картини, розробляла дизайн одягу та взуття, створювала театральні костюми, займалася тюнінгом автомобілів, ілюструвала книги, ткала килими. Сьогодні ці традиції продовжує її онука Алла Маломан, яка відродила Будинок мистецтв Соні Делоне,
– ділиться меценат та організатор проекту Олена Весна.
Алла Маломан представила оригінальне полотно за мотивами принтів Соні Делоне, синергію було досягнуто за допомогою злиття принтів під назвою «об’єднання часів та духовної пам’яті».
Ведучими дводенного «бієнале» стали Ольга Багата та Денис Цікановський. Приємним сюрпризом для публіки став вечірній лекторій, героями якого були Денис Белькевич із темою «Арт-деко vs Арт-ринок: хроніка історичного союзу» та Наталія Заболотна, найцікавішою лекцією для студентів та гостей «Культура – драйвер економіки».
Закриття виставки та церемонія нагородження пройшли на території Аркадія Плаза (готельний комплекс «Аркадія Плаза»**** розташований в одному з наймальовничіших куточків Одеси біля узбережжя Чорного моря) у ресторані Опера за підтримки партнерів та меценатів, серед яких Олена Весна, Наталія Тютюнник, Ігор Маркушевський, Тетяна Лендяк, Австрійська Графіня Марія фон Мій де Сан, Тата Воропаєва, Алла Маломан, Гіоргі Іукурідзе, Олена Ромайська. Також до Одеси прибула чемпіонка світу з шахів Наталія Жукова та відвідала закриття виставки.
Трійка фіналістів конкурсної виставки розподілилася наступним чином: Олександр Макогон – перше місце, Шинкарьова Ксенія – друге та Василенко Дарина – третє. Художня рада за 1 місце вручила поїздку до Парижа з відвідуванням Лувру та Помпіду, використання картини художника як принт у виробах Sonia Delaunay Maison із зазначенням автора; 2 місце – цінний приз від меценатів агенції Весна; 3 місце – можливість подати роботи у Верховній Раді України на Виставці талановитих художників від ГО «Інтелігентна нація».
Примітно, що ці твори тепер можна буде побачити у Музеї Східного та Західного Мистецтва Одеси.
Особливу подяку організатори виставки, Олена Весна та Наталія Тютюнник, хотіли б висловити не лише головним меценатам, але друзям та партнерам, які підтримали у такий непростий час дітей художників, а також ідею заходу – Інарі Зарічанській, Юлії Гершун, Вероніці Голубєвій, Одеській обласній раді. миру та Таміллі Афанасьєвої, Сигарному Дому Фортуна в особі Дмитра Гурінчика.
[mc_gallery id=607397]
Фотограф: Наталія Шуба