Закрити
UA
Життя

Б’юті-океан: чи це дійсно красиво?

Поділись:

Колонка засновниці компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасії Цибуляк.

Небо виблискує зорями, океани мерехтять біолюмінісцентними організмами, а шкіра жінки переливається завдяки шимерам. З блискітками тональний крем і пудра, помада, тіні для повік і лак для нігтів. Скільки всього створила для нас індустрія краси! Щоб ми були краще за небо над Сахарою і красивіше за Біскайський залив.

Потім ми змиємо це засобом для зняття макіяжу, вмиємося водою і… вся ця сяюча краса понесеться трубами і розтане у водах Світового океану. У ньому лише 2,5% прісної води і вже зараз за цей ресурс ведуться війни. Вода без перебільшення може стати ресурсом ціннішим за діаманти, але не вода з блискітками.

Шимери, гліттери, люмінайзери і хайлайтери – це не про органіку, це про красу, як постійне джерело забруднення. Це не про «дуже дрібні і безпечні», це про тони мізерних часточок, бо мільйони жінок хочуть shine bright like a diamond. Це не про «видобуток нафти, фермерство, стоки – основні джерела забруднення води», це про неважливі, на перший погляд, б’юті-звички, які в сучасному світі мають неабияке значення.

Читайте також: Невидимый и опасный: что такое загрязнение микропластиком и как этого избежать?

Адже немає жодного методу зібрати ці синтетичні блискітки і переробити їх. Вони не переробляються, не розкладаються, не зникають в нікуди. Щороку 1,5 тон мікропластику опиняється у морських водах. Найстрашніше те, що у живому організмі він здатен виділяти токсичні речовини та впливати на гормональну систему.

Тому пробуємо ввімкнути sustainable-підхід і усвідомити, що:

  1. Краще купувати продукти з натуральними мінералами та пігментами на рослинній основі і обирати засоби у складі яких немає Polyethylene Terephthalate. Bioglitter SPARKLE – запатентована технологія виробництва екоглітеру, який має найвищий рівень біорозкладання. За нею блискітки роблять з целюлози. Ще один ековаріант – глітер зі слюди вулканічного походження.
  2. Краще замінити свій звичний синтетичний сонцезахисний крем на мінеральний. Хімічні УФ-фільтри, такі як оксибензон і октіноксат, шкодять здоров’ю і, як блискітки, забруднюють воду. У складі органічного сонцезахисного крему уф-фільтрами є мінеральні наночасточки – оксиді діоксид титану, які вважаються на сьогодні найбільш безпечними для здоров’я людини.
  3. Краще стерегтися інгредієнтів, при отриманні яких могли постраждати дикі тварини – парабенів, силіконів, фталатів, триклозана. Вибір засобу з біорозкладною формулою – наша відповідальність за довкілля.

Океан ніхто не спитав, чи хоче він сяяти, але ми з вами точно хочемо пити чисту воду. Без блискіток.