Закрити
UA
Життя

Що читати у жовтні: 4 романи на будь-який смак

Поділись:

Ми знайшли чотири найкращі романи, які варто прочитати у жовтні.

Ю Несбе «КРОВ НА СНІГУ»
Ю Несбе "КРОВ НА СНІГУ"

У новому романі норвежця Ю Несбе відсутня його фірмовий герой – інспектор Харрі Холе. Та й сама книга в оригіналі була написана під псевдонімом Том Йохансен. Сюжет також звертається до темної сторони сили: розповідь ведеться від імені кілера, котрий любить красиві історії. Просто, але динамічніше нікуди – читання «Крови на снігу» схоже на ковзання з крижаної гори: не встигнеш видихнути, як усе закінчується. Права на екранізацію цього роману в Голлівуді вже купили, яке продюсуванням (і, можливо, головною роллю) зацікавився Леонардо ДіКапріо. А в нього чуття!

Девід Ніколс «МИ»
Девід Ніколс "МИ"

Герої цього роману – Дуглас та його дружина Конні – двадцять п’ять років одружені, причому щасливо. Їхній син готується вступати до коледжу, з фінансами все теж добре. Ніщо не віщує катастрофи, але життя гарантій не дає. Грім гримнув, і місія порятунку сім’ї покладена на велике турне: Париж-Амстердам-Мюнхен-Венеція-Флоренція-Мадрид-Барселона. Читати цей роман і сумно, і кумедно. Смішно тому, що автор – гідний продовжувач традиції Джерома К. Джерома та Джеральда Даррелла. Сумно через те, що ви знаходитесь в іншому місті – втім, книгу можна і до подорожі відкласти.

Елеанор Каттон «СВІТЛО»
Елеанор Каттон "СВІТЛО"

Як ви ставитеся до вікторіанських романів із масою «смачних» подробиць? А в астрологічних колізіях зорієнтуватися зумієте? Можливо, ви любитель головоломок та терплячий збирач пазлів? Задані питання зовсім не пусті: читання «Світил» вимагає часу, уваги та посидючості. Це якась двостороння проекція руху Всесвіту та подій, що відбуваються у новозеландському селі періоду «золотої лихоманки». Дванадцять «зіркових» героїв, сім «планетарних», вчинки та думки яких виявляються взаємопов’язаними.

Харукі Муракамі «БЕЗВІЛЬНИЙ ЦКУРУ ТАДЗАКИ І РОКИ ЙОГО СТРАНС»
Харукі Муракамі "БЕСВІТНИЙ ЦКУРУ ТАДЗАКИ І РОКИ ЙОГО СТРАНС"

Останній зараз роман японського класика не обдурив очікувань шанувальників. Проза Муракамі приводить у стан, подібний до споглядання тліючого вугілля. В наявності все, що ми любимо: позбавлений кольору герой, що мандрує світом банальних чудес у пошуках втраченого часу, щедро обдаровує читачів найбагатшим спектром сумних емоцій. Але, оскільки життя не прямолінійне, нам належить зазирнути в найдальші куточки підсвідомості і досхочу поблукати лабіринтами недомовленості, щоб, нарешті, вирулити до кінця без кінця.