Закрити
UA
Життя

Що таке іммерсивний спектакль Remote Kyiv і чому це найкращий вибір для дозвілля

Поділись:

Ідеальне дозвілля або подарунок — враження, які можна отримати завдяки компанії uzahvati та їх нестандартним спектаклям поза театральними просторами та звичними майданчиками. 

posts-to-db-Фото 1

У світі таке поняття як іммерсивний театр вже давно не нове, та й в Україні кілька років існує та успішно проводить нетрадиційні вистави компанія uzahvati. 

Реакція Marie Claire побувала на виставі «Remote Kyiv», яку цього року показують за підтримки Посольства Швейцарії в Україні, та розповідає про свої враження.

Читайте також: Іммерсивний театр: що це таке і де його знайти в Києві?

posts-to-db-Фото 2

Як це відбувається?

Іммерсивний спектакль передбачає безпосередню участь глядача у дії. Замість театральної сцени може бути будь-що, а у випадку з компанією uzahvati — бібліотека (вистава «DIALOGY»), вулиці Києва («THE TIME» (Час), «Remote Kyiv») та квартира (НЕвистава «День Тінь»). 

У кожній із цих локацій відбуваються абсолютно несхожі один на одного «вистави», про які важко розповідати, їх треба лише прожити. 

posts-to-db-Фото 3

У чому особливість “Remote Kyiv”?

«Remote Kyiv», як і інша вистава «Час», що встигла стати хітом, проходить на вулицях Києва. Починається все зі Звіринецького цвинтаря, не звичайнісінького місця, але точно атмосферного, а закінчується на даху ЦУМу. 

Про те, що відбувається у проміжку між цими точками, краще не знати заздалегідь, щоб не було спойлерів. Але якщо коротко, то будуть танці, «протести», біг наввипередки і не тільки. 

Голос у навушниках супроводжуватиме кожного учасника і змусить замислитися про вічні та актуальні філософські питання: місце штучного інтелекту в нашому світі, про те, наскільки легко керувати масами, про призначення в житті, суспільстві та пошук у ньому себе.

Перехожі теж можуть стати частиною вистави. Одні дивуватимуться, дивляться з цікавістю, інші — зніматимуть на камеру або намагатимуться стати частиною групи. 

posts-to-db-Фото 4

Іммерсивні спектаклі від uzahvati нагадують сеанс із психотерапевтом, але у його ролі виступає не стороння людина, а безпосередньо глядач. Самокопання та рефлексія – приємні наслідки від участі в іммерсивних спектаклях. 

Щоб відчути на собі та зрозуміти, що це таке, можна купити квитки на офіційному сайті «U! Zahvati». 

[mc_gallery id=600293]
 

Фото: uzahvati