Закрити
UA
эротический код
Життя

Еротичний код, що це?

Поділись:

Колумністка Marie Claire Ольга Поліщук, сексолог-психолог та експерт з імфітнесу допомагає розібратися, що таке еротичний код

posts-to-db-Фото 1

Минулої статті ми дізналися з вами про статеву конституцію, яка передається генетично. Щиро вірю, що ви знаєте свій сексуальний апетит. Але, не все так просто.  Сьогодні реч піде не про хвостатих, які еротично прогинають спинки. Хоча, за назвою, можна подумати мій товстий смугастий — еротичний кіт.

Вже змалку у нас формується модель сексуальної поведінки — «еротичний код». Лібідо, яким можна керувати та змінювати. Виділяють три основні стадії, які людина має пройти та зафіксувати. Вони формують сексуальну поведінку людини:

  • платонічне лібідо

На цій стадії потрібно, навчиться дружити та спілкуватися з протилежною статтю. Загальні інтереси, захоплення. Така перша платонічна закоханість.

  • эротичне чи романтичне лібідо

Тут включаються еротичні фантазії та блокувати їх не можна. Важливим є тактильний контакт поцілунки, ласки, обійми та петтинг з партнером.

  • сексуальне лібідо

Сексуальний контакт і думки все про секс з об’єктом обожнювання. 

еротичний код

Добре, коли людина вміє дружити, не соромиться сказати про свої фантазії, цілуватися колись захочеться, а не відразу переходити до фрикцій. Але, часто один із компонентів, «проскакує» і не фіксується. І тоді: «секс не привід для знайомства», «секс відмінний, а дружити нема про що», «немає романтики, не приділяється увага прелюдії».

Наприклад: росте дівчинка зі слабкою статевою конституцією. Її люблять батьки, сексуально просвітлюють та підтримують. У дівчинки є закоханість у відповідь, а потім вдалий перший секс. Вона розуміє, що це не соромно, її не засудять. У дівчинки закріплюється “позитивний сценарій”. Можливо, за природою, їй не потрібен частий секс, але, у жінки вже сформувалася звичка на задоволення, а коли нам приємно, мозок транслює тілу: «А давай ще, адже приємно».

Або навпаки: дівчинка з високою статевою конституцією, раніше почне досліджувати себе і виявляти природне лібідо/бажання. Але, сім’я, суспільство чи перший партнерр може навіяти сором, установки, що дівчинка «не така». І заблокують її лібідо. І стане наша жінка «сплячою красунею», яка має потенціал — ого-го, але не розкрита. Я зараз не про казку, а оргазмічаність та сексуальний апетит.

Є хороша новина, еротичний код можна змінити, а чутливість розвинути.

Що впливає формування еротичного коду? 

  • Сім’я

Батьки транслюють, заохочують, показують своє кохання і це найголовніший фундамент дитини.

  • Культура 

Важливо розуміти які громадські норми та стереотипи в оточенні 

  • ЗМІ
  • Педагоги та оспівувачі, інші дорослі
  • Однолітки (пам’ятаєте як у школі, був хтось «крутий» який усім розповідав як «треба»)
  • І, звичайно ж, сексуальні партнери, особливо в яких ми закохані!

Фото надане автором; Maru Lombardo on Unsplash

Читайте також: ПАРНІ ІГРИ: ЧИ ІСНУЄ СЕКСУАЛЬНА НЕСУМІСНІСТЬ?