Багато батьків стурбовані тим, що їхні діти надто захоплені гаджетами та перестали цікавитися іграшками. Сьогодні інтернет пропонує безліч захоплюючих ігор, але основним їх недоліком є звикання, яке потім може перейти у залежність. Занурення у віртуальну реальність буває настільки сильним, що відновити звичний спосіб життя без допомоги фахівця неможливо. Заборони в цьому випадку не працюють, тому діємо гнучко та тактовно.
Спочатку батькам слід проаналізувати свою поведінку. Якщо тато вдома ні на хвилину не розлучається з планшетом, а мама не випускає з рук смартфон, дитина обов’язково виявлятиме підвищений інтерес до гаджетів. Дорослі самі захоплено грають, просиджуючи годинами біля екрану, а потім дивуються, що діти обирають саме таку розвагу. Зазвичай використовується наступальна тактика – лаємо комп’ютер, багато говоримо про те, наскільки він шкідливий, але постійно ним користуємося. В результаті відносини з дитиною погіршуються і вона сприймає ваші дії як зазіхання на особистий простір, а в заборонах бачить обмеження власних інтересів.
Наше завдання полягає не в тому, щоб примусово обмежити приємне, а замінити його на щось цікавіше. Гідною альтернативою гаджетам можуть стати настільні ігри. Серед особливих переваг виділимо різноманітність тематики. Вони можуть бути творчими, економічними, детективними, логічними, стратегічними. Зупинимося докладніше на деяких корисних аспектах:
Настільні ігри вчать нести відповідальність за свої вчинки та рішення, керувати своїми почуттями та емоціями, радіти перемогам та з честю приймати поразки.
Читай також: 100% експертів готові рекомендувати косметику бренду «Vichy» своїм друзям, знайомим та родичам