Закрити
UA
Життя

Гість Marie Claire: YouTube-блогер, який змушує засипати мільйони українців

Поділись:

Одна з найвідоміших АСМР-артисток України – Олена HeyHelen – розповідає Marie Claire, що це за явище таке, під що найкраще засипають українці, та як монетизувати канал на YouTube, якщо ти на самому початку шляху. 

posts-to-db-Фото 1

— Олено, поясніть для непосвячених, що таке АСМР?

— Якщо коротко, АСМР — це реакція людини на різноманітні звукові та візуальні ефекти (так звані тригери). Зараз це новий, досить молодий феномен, який поки що не до кінця вивчений та досліджений. АСМР-ефект полягає у приємних відчуттях, поколюваннях у потилиці, плечах та спині. Щоб краще зрозуміти що це за відчуття, можна згадати як у дитинстві мама розчісувала нам волосся, або як чухала спинку і по тілу пробігав приємний холодок (мурашки). Ось приблизно такі ж відчуття багато хто відчуває від АСМР. Але не всі чутливі до цього, є частина глядачів, які дивляться подібний контент просто для відчуття розслаблення. Головна мета АСМР – допомогти відпочити, розслабитися, впоратися зі стресом та міцно заснути.

— Коли ви зрозуміли, що відео на цю тему має попит і вирішили спробувати в цьому жанрі?

— Насправді, ідея спробувати себе в цьому жанрі спала на думку дуже спонтанно. Я давно дивлюся АСМР-відео, вже близько 6 років, і в якусь мить я вирішила, а чому б мені не спробувати зняти щось подібне. На створення свого каналу мене надихнула інша АСМР-тистка Марія Gentle Whispering, яка є однією із засновників АСМР-ком’юніті на YouTube. Всі ці роки вона є моїм мотиватором та найулюбленішим АСМР-блогером. На момент завантаження першого ролика на канал я і не підозрювала, що все набере таких обертів, і досі мені не віриться, що за рік на моєму каналі майже 350 тисяч глядачів.

Читайте також: ЧОМУ МИ СТРАЄМО БЕЗСОННИЦЕЙ І ЯК З НЕЮ БОРОТИСЯ?

— Чи був у вас досвід у блогінгу до того, як ви завели канал HeyHelen ASMR?

– Ні, жодного досвіду блогінгу. Усьому вчилася, можна сказати, з нуля. Раніше я займалася продажем косметики і могла іноді проводити прямі трансляції з 50-70 глядачами на бьюті-тематику. Ось це і був мій єдиний досвід роботи на камеру (Посміхається)

posts-to-db-Фото 2

— Чи страшно було розпочати? З якими складнощами ви зіткнулися?

— Насправді хвилююче було читати перші коментарі, чекати, як відреагує глядач, коли напишуть першу критику. Знімати перший ролик було дуже цікаво, захоплююче, а ось коли наставав момент завантаження на канал… — тоді починався справжній мандраж (Посміхається). А головна складність зйомки АСМР-відео – це гамір. Мікрофони, які використовуються в записі роликів, дуже чутливі, і найчастіше на аудіозаписі чутно не лише сусідів, але й перехожих на вулиці, машини та будь-які сторонні звуки. Тому, щоб знімати якісний АСМР-контент, потрібно або облаштовувати студію зі звукоізоляцією, або записувати ролики вночі, бажано після опівночі, коли всі сплять та сторонніх шумів не так багато.

— Чи є в Україні своє АСМР-спільнота? 

— На даний момент скоріше немає, ніж так. Справа в тому, що жанр АСМР відомий та популярний на Заході вже багато років. А в нашій країні багато людей ще не знайомі з таким контентом, та й більшість АСМР-каналів з’явилася протягом останніх 1-2 років. Тому зараз ком’юніті лише на стадії зародження. На даному етапі ми, звичайно ж, спілкуємося з іншими АСМР-тистами, обговорюємо якісь ідеї, ділимося порадами, але все це поки що проходить у форматі особистого спілкування віч-на-віч.

Читайте також: ЯК ЗНАЙТИ СВОЮ ІДЕАЛЬНУ ПОЗУ ДЛЯ ЗДОРОВОГО СНУ

— Чи вважаєте ви АСМР своїм хобі чи роботою? Чи дорого обходиться це заняття? Чи є спосіб монетизувати свої старання?

— Зараз це хобі переростає вже на щось більше. І я дуже сподіваюся, що з часом АСМР стане для мене повною зайнятістю, тому що я вважаю, що немає нічого кращого, ніж колись улюблена справа приносить дохід, а робота завжди в кайф. Заняття АСМР є досить витратним як за часом, так і з фінансів. І багато в чому допомагає підтримка глядачів, а саме «донати» на стримах (донати — добровільна фінансова підтримка від глядачів стримера). Так як на початку створення каналу монетизація роликів від YouТube не доступна, і потім ще довгий час приносить мінімальний дохід, донати є головним заробітком та головною допомогою блогеру.

– Як відбувається підготовка до зйомок відео?

— Підготовка до зйомки різна. Іноді я готуюся дуже ретельно: за кілька тижнів починаю шукати реквізит, продумувати образ, складати план тощо. А іноді бувають абсолютно спонтанні зйомки: мені спадає на думку якась цікава ідея, я чекаю «тихої обстановки», налаштовую техніку і починаю знімати (Посміхається). Коли вже є ідея, куплений весь реквізит та продуманий образ, залишається налаштувати кадр, всю техніку, звук, світло (це займає близько години) і можна приступати до роботи.

— Яку техніку ви використовуєте, щоб порадувати ваших передплатників якісним аудіо та візуалом?

– На даний момент у мене є мікрофони Blue Yeti, 3-dio, стереопара Rode NT1-A, рекордер ZOOM H6 і моє останнє придбання – рекордер Tascam DR-40. Знімаю свої ролики на дзеркальну камеру Canon 80D. Він у мене був ще до створення каналу, так що з цим мені пощастило, вдалося уникнути дорогої покупки спочатку мого шляху. Також для зйомок завжди використовується додаткове освітлення – у мене це потужні софтбокси з білим денним світлом. До речі, нещодавно я придбала кільцеве світло для покращення якості зображення.

Читайте також: 5 СТОП-ПРОДУКТІВ, ЯКІ КРАЩЕ НЕ Є ПЕРЕД СНОМ

– Яку спеціальну лексику використовує АСМР-артист?

— Напевно, найчастіше слово в АСМР-контенті — це «тригер». Я вище вже постаралася коротко пояснити його значення. Якщо говорити масштабно, “тригер” – це все, що я використовую під час зйомки, з чого я “добуваю” звук. Кожен елемент реквізиту, шепіт, візуальні складові, різні дії… все те, що викликає у глядача мурашки, це і є тригер. Оскільки АСМР-жанр зародився на Заході, багато термінів ми просто перекладаємо на російську мову, наприклад, tapping (постукування), scratching («дряпання»), brushing (розчісування), soft voice (м’який тихий голос) тощо.

posts-to-db-Фото 3

— Які тригери подобаються вам? А з якими цікавіше працювати?

– Я люблю майже всі тригери в АСМР! Але най-найулюбленіші – це звичайний шепіт (іноді хочеться просто послухати тиху розслаблюючу мову, без додаткових звуків), липкі звуки, наприклад, кульковий пластилін, скотч, ізолента, слайми, і тригери, що шарудять (різноманітні упаковки, обгортки, пакетики), тому я дуже люблю дивитися різного роду розпакування у форматі АСМР. На даному етапі, я ще почуваюся новачком у жанрі і мені цікаво все (Посміхається). Неважливо, це це відео або рольова гра, мене це так захоплює, що хочеться відчути кожен звук. У тригерних добірках акцент більше саме на звучання різних предметів, у рольових іграх можна випробувати себе в різних життєвих (і вигаданих) ситуаціях, але, однозначно, і те, і те цікаво.

Читайте також: 5 ЕФЕКТИВНИХ СПОСОБІВ ПОКРАЩИТИ РЕЖИМ СНУ

— Як ви намацали свій стиль?

— Насправді, для мене це й досі загадка (Посміхається). Я ніколи не думала про якийсь стиль, образ для себе — просто роблю, як відчуваю. І, мабуть, глядач це теж відчуває. А взагалі, мій стиль це робити АСМР, який я б хотіла подивитися сама. Я знімаю винятково те, що мені подобається.

— За ким із колег стежите?

— Я підписана на багато і російськомовних, і англомовних каналів, і навіть парочку азіатських. Дуже важливо розуміти орієнтири, стежити за новими віяннями у жанрі. Часто гортаю різні канали для розуміння загальної картини стану АСМР на YouTube зараз. Але засипаю в основному під західних АСМР-тистів: asmr zeitgeist, ASMRMagic, WhispersRed ASMR та багатьох інших.

posts-to-db-Фото 4

— З ким би хотіли виступити «у дуеті»?

— Я дуже хотіла б попрацювати разом зі своїм улюбленим АСМР-тистом Марією Gentle Whispering. Це пряма мрія-мрія! Я дуже їй вдячна за натхнення, за мотивацію, за те, що з її подачі я полюбила жанр АСМР. І сподіваюся, що колись я зможу висловити їй цю подяку особисто, а можливо, і зняти колаборацію.

— Ви можете поділитися з нашими читачами статистикою: з яких країн вас дивляться, скільки передплатників є на вашому каналі, яке відео «залайкане»?

— Більшість моїх глядачів із Росії. Все-таки поки що там глядач більш обізнаний, що таке АСМР і «з чим його їдять». В Україні більшість людей або ще не знайомі з цим явищем, або ставляться з побоюванням. Але я сподіваюся, що це питання часу, і ми з вами цю ситуацію змінюватимемо. (Посміхається). На сьогоднішній день на моєму каналі 345 тисяч передплатників та їхня кількість зростає в середньому на 25-30 тисяч на місяць. Якщо дивитися на перегляди, найбільш популярні відео в категорії «тригери для сну», тобто різні звукові добірки. На таких роликах у мене близько 1-3 млн переглядів. Рольові ігри трохи поступаються у «прогляданості», і поки що лише один ролик такого плану набрав 1 млн. переглядів — це відео «Макіяж подрузі». Тема макіяжу та догляду за собою є найпопулярнішою рольовою грою у дівчат. Загальна кількість переглядів на моєму каналі на сьогодні – 34 млн.

— Олено, розкажіть щось про себе таке, про що не знають ваші передплатники та фанати.

— Дуже складно щось одразу згадати, бо я максимально відкрита зі своїми передплатниками. Я випускала ролик «Питання-відповідь», де мої глядачі могли поставити мені питання, що їх цікавлять. Але найбільше про мене знають глядачі моїх стрим, тому що там ми спілкуємося 3 рази на тиждень на найрізноманітніші теми, обговорюємо життєві ситуації, і я завжди із задоволенням відповідаю на багато питань, тому що мої глядачі – це мої друзі і в нас дуже хороші близькі стосунки.

Попереджаємо відразу: канал HeyHelen – це найпрекрасніше і найдоступніше снодійне, так що не включайте відео, поки не дістанетеся до ліжка!