Закрити
UA
Життя

Які хобі вибирають стоматологи, та як захоплення допомагають їм у роботі

Поділись:

Робота в медицині пов’язана з підвищеною відповідальністю та людськими проблемами. Щоб не втрачати ентузіазму та оптимізму, лікареві важливо давати собі перезавантажитися та наповнитися позитивними емоціями.

Тут на допомогу приходять творчі та спортивні захоплення, які, до того ж, сприяють удосконаленню професійних навичок. Стоматологи українсько-швейцарської клініки Porcelain Dent поділилися історіями, як закохалися у яхтинг, живопис та подорожі та як ці хобі вплинули на їхню роботу.

posts-to-db-Фото 1

Ярослав Павленко, лікар стоматолог-хірург, партнер та співзасновник клініки “Porcelain Dent Поділ“ 

У клініці Porcelain Dent я працюю вже понад 20 років. За цей час пройшов шлях від лікаря стоматолога до медичного директора стоматології. Наразі я зосереджений на хірургічному напрямку.

Ще зі школи мені подобалися біологія та хімія, а враховуючи, що мої мати та бабуся лікарі, вибір професії був практично очевидним. Оскільки вступити на лікувальний факультет виявилося складним завданням, було прийнято рішення на користь стоматології. Але мрія стати хірургом жила в мені протягом усіх років навчання, і втілити її вдалося вже під час роботи у Porcelain Dent. 

Щодо захоплень, то їх у мене з дитинства було чимало. У свій час міг паралельно займатися відразу трьома видами спорту. Аж до 42 років я активно грав у футбол, але через травми від цього захоплення довелося відмовитися.

Зараз свій вільний час я здебільшого присвячую яхтингу. Десь років 12 тому мій близький друг, до речі, пацієнт клініки Porcelain Dent Андрій Лашко побудував гоночний човен і з головою поринув у цей спорт. Йому не вистачало людини в команді, і він вирішив навчити всі тонкощі мене.

Головними складнощами на старті стали різноманітність термінів та необхідність у їх доскональному вивченні. Кожна мотузка, вітрило, дія мають свою назву, і, як правило, це похідні від слів з голландської та фламандської мов. Але згодом починаєш це запам’ятовувати, орієнтуватися. Спершу без підказок рульового не обходиться, а згодом ти набираєш досвіду і сам знаєш, що потрібно робити. 

posts-to-db-Фото 2

Цього року ми показуємо найкращі результати. Ми маємо усталену команду з чотирьох осіб, якій вдалося зайняти відразу кілька призових місць. Наступного року ми плануємо сертифікуватися та змагатимемося з досвідченими яхтсменами.

Завдяки цьому захопленню чудово виходить переключитися, адже перегони тривають від одного до двох днів. Весь цей час ти проводиш на воді, у русі, на свіжому повітрі – ето провітрює мозок у прямому сенсі. Ти приїжджаєш на роботу зарядженим, свіжим, бадьорим. Якщо гонка недільна, то у понеділок відчувається приплив сил та енергії, незважаючи на крепатуру та м’язову втому.

Усім, хто тільки придивляється до цього виду спорту, я рекомендую починати готуватися заздалегідь теоретично. Це нудно, але, повірте, так вдасться набагато швидше увійти в процес.

І не варто забувати, що це спорт з елементами ризику та небезпеки, тому до нього потрібно ставитись дуже серйозно. Головні помилки легковажність, нехтування правилами безпеки, нерозуміння погодних умов, відсутність орієнтації у просторі та взаємодії з іншими учасниками руху, незнання фарватеру. Все це може призвести до серйозних наслідків, тому потрібно завжди бути готовим і розуміти, як діяти в екстреній ситуації.

posts-to-db-Фото 3

Вікторія Катаєва, лікар-ортопед

Професія стоматолога була невідома як мені, так і батькам, тому факультет був обраний випадково. Коли почала навчання, зрозуміла, що потрібно багато знань, дисципліни та самовіддачі. У процесі навчання я закохалася в стоматологію і переконалася, що хочу присвятити їй своє життя. Мені пощастило: Porcelain Dent стала для мене першим та єдиним місцем роботи. Це безцінний професійний та життєвий досвід.

Моя професія включає творчі елементи і вимагає художнього бачення. Тут потрібно правильно підібрати колір, створити форму. Ці процеси мені дуже близькі, звідси й улюблене хобі. живопис. Для мене творчість — це магічний процес, коли довкола не існує нічого, крім полотна, пензлика та фарб. 

В основному я працюю з олією та акриловими фарбами. Перші мої уроки проходили у студії, пізніше з’явилася можливість облаштувати свою майстерню вдома. Мій головний учитель — чудова художниця Євгенія Антонова, я дуже вдячна їй за мій розвиток як художник-любитель. Всі роботи я створюю для свого дому та сім’ї. Але кілька із них “переїхали” до друзів та колег: їм сподобалися мої картини, і я із задоволенням їх подарувала. 

posts-to-db-Фото 4

Все починалось із дитячих малюнків ще 20 років тому. Я із задоволенням малювала разом із донькою. Ми почали разом брати уроки, відвідувати майстер-класи та у процесі познайомилися з Євгенією, яка згодом стала нашим сімейним учителем.

Нещодавно я відкрила для себе нове захоплення — кераміку. Поки що вдалося відвідати лише кілька майстер-класів, але, впевнена, вони далеко не останні. Після власноруч створених свічників у вигляді кита та голови медузи дуже складно зупинитися. Тут також величезну роль відіграв талановитий учитель Віктор Кущенко.

Настрій відіграє дуже важливу роль у будь-якій професії, а стоматології — і поготів. Погодьтеся, набагато приємніше потрапити на прийом до позитивного та задоволеного життя фахівця. Саме захоплення допомагають зробити якесь перезавантаження та наповнитися позитивними емоціями. Люди приходять з болем, із проблемою, і треба мати натхнення, сили та бажання допомогти їм.

posts-to-db-Фото 5

Ірина Боровкова, лікар-терапевт, дитячий лікар

Мою майбутню професію було визначено задовго до вступу: я мріяла стати стоматологом з дитинства. Ось уже 8 років я практикую в клініці Porcelain Dent.

Вільний від роботи час я присвячую двом речам: малювання та подорожей. 

Малювати та вивчати біографії відомих художників мені подобалося з дитинства. Я навіть ходила до художньої школи, але через зміну викладача кинула уроки. Близько 10 років тому виникло бажання відновити заняття почала відвідувати студію, а пізніше почала брати індивідуальні уроки у художника.

Поки що я маю 5 готових картин, одна з них прикрашає стіну одного з приміщень нашої клініки. Ще 10 чекають на завершення, і якщо я осилю їх доопрацювання, вдасться здійснити мрію про проведення власної виставки. У майбутньому хотілося б максимально наблизитись до реалістичного зображення.

Я помітила, що заняття справді допомагають мені відточувати професійні навички. Завдяки творчому хобі зуби стали виходити максимально натуральними, я стала краще відчувати форму, об’єм та колір.

posts-to-db-Фото 6

Якщо говорити про подорожі, то переважно це пов’язано з катанням на лижах взимку та походами в теплу пору року. До речі, ми завжди відпочиваємо всією сім’єю: ми з чоловіком поставили дітей на лижі, коли їм було 3 і 5 років. Поки найбільше нас вразила Андорра, але впевнена, що подорож, що запам’ятовується, ще попереду. Найближча мета поїхати кататися на лижах до Італії та відвідати кілька тамтешніх міст.

Своїм прикладом медики показують, що незважаючи на непросту роботу та серйозне навантаження знаходити час на захоплення не лише реально, а й необхідно. Адже хобі виступають додатковими джерелами енергії та натхнення для професійних звершень.