Попри всі неприємні обставини в Україні (бомбардування, блекаути тощо), ми продовжуємо ділитися з вами заходами, які, всупереч всьому, відбуваються у Києві. До вашої уваги третій гайд подіями Києва від партнерки і піарниці агенції ETER Тетяни Карікової для Marie Claire Ukraine.
✔️ 1 грудня в осередку «Кіноспільнота» у Будинку кіно відбудеться допрем’єрний показ фільму «Обмін» (Україна, 2022) та творча зустріч зі знімальною групою.
«Обмін» – це воєнна драма, що розповідає про події у так званій ДНР, куди полоненим потрапляє молодий український воїн. За сюжетом батько полоненого вирушає за лінію розмежування, щоби врятувати сина. Як людина цивільна він почувається розгубленим у світі агресивно налаштованих сепаратистів та загарбників з автоматами, але згодом об’єднує зусилля з таким самим батьком, як і він, щоб зробити все можливе і неможливе на шляху до своєї мети. Одну з головних ролей в фільмі виконав відомий український актор театру та кіно В’ячеслав Довженко («Кіборги», «Будинок “Слово”»).
Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТИ: АКТОР ТЕАТРУ ТА КІНО В’ЯЧЕСЛАВ ДОВЖЕНКО
✔️ У Національному музеї народної архітектури та побуту України проходить виставка «Досвід переосмислення» Стефанії Кульчицької, майстрині, що, сміливо оперуючи народним досвідом, запропонувала вишуканий міський елітарний одяг, який виразно засвідчував приналежність до українства.
У фондах музею зберігається найбільша колекція творів Кульчицької, що налічує 75 комплектів і окремих виробів. Від часу їх створення пройшло майже пів століття, однак вони й досі актуальні.
Стефанія Кульчицька (1912-1989) – визнана майстриня народної вишивки, знавчиня народного мистецтва, дослідниця, викладачка, модельєрка і дизайнерка одягу, членкиня Спілки художників України (1979), заслужена майстриня народної творчості УРСР (1987). Її роботи демонструвалися на багатьох українських та закордонних виставках, а починаючи з 1970 року виставки-персоналії Кульчицької з успіхом проходили у Львові, Івано-Франківську, Києві, Ризі, Торонто, Вінніпезі, Ванкувері, Едмонтоні, Кишиневі тощо.
Виставка експонуватиметься у Миколаївській церкві с. Городище (експозиція “Полісся” у Музеї просто неба).
Адреса: м.Київ, вул. Академіка Тронька, 1.
✔️ 2 грудня у Boho Yosai відбудеться благодійний концерт Макса Барських. Всі кошти від продажу квитків будуть спрямовані на потреби підрозділу аеророзвідки військової частини А0342 південного напрямку.
✔️ 3 грудня у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки відбудеться прем’єра драми «Свої» за п’єсою словацького публіциста і драматурга Івана Буковчана «Перш ніж проспіває півень».
Дія відбувається однієї листопадової ночі у 1944 році у невеличкому словацькому місті, окупованому нацистськими військами після придушення Словацького національного повстання. Десятьох городян-заручників кидають до занедбаного кінотеатру. Всі заручники різні за соціальним статусом, але мають дещо спільне ‒ кожен з них не дотримався комендантської години, згідно з якою забороняється пересуватися містом після сьомої вечора. Вони ще не знають, що в місті було скоєно замах на особистого охоронця коменданта і що для них це матиме невтішні наслідки. Під загрозами та небезпеками заручники будуть вимушені діяти, керуючись інстинктом самозбереження.
✔️ 3 грудня у Національному палаці мистецтв «Україна» відбудеться концерт гурту ДахаБраха, де прозвучать композиції з нового альбому Alambari, а також відомі хіти, зокрема “Сухий дуб”, “Пливе човен”, “Карпатський реп”, “Ягудкі”.
«ДахаБраха» – це український етноколектив, відомий за межами країни. Їхня музика багато разів ставала саундтреками міжнародних фільмів і серіалів, а також супроводом колекції прет-а-порте весна-літо 2021 бренду Elie Saab. В активі колективу неймовірна кількість народних інструментів: басові барабани, перкусія, флейта, фортепіано, віолончель, джембе, акордеон, бугай, укулеле, губна гармоніка, кахон, дарбука, табла, діджеріду, губна гармонь.
✔️ У музеї Івана Гончара вперше запрацювала віртуальна виставка “Іван Гончар. Збира”. У чотирьох віртуальних залах можна побачити народні картини, вбрання, предмети побуту та інші експонати.
Ексклюзивом 3D експозиції є перший в Україні віртуально реконструйований предмет – руків’я козацької шаблі ХVІІІ століття.
Відвідати віртуальну 3D експозицію можна за посиланням.
✔️ 7 грудня у Київському національному академічному Молодому театрі відбудеться спектакль «Шафа» від Freedom Ballet під керівництвом Олени Коляденко.
На сцені 14 танцюристів експериментують з пластикою, світлом і музикою. Вони приміряють на себе різні образи і перетворюють будь-який ритуал на фарс. Мета експерименту – пізнати себе настільки глибоко, щоб можна було обійтися без масок, але головним учасником експерименту є глядач.
✔️ З 8 грудня на широкий екран виходить фільм «Трикутник смутку» режисера і сценариста Рубена Естлунда. Саме він отримав «Золоту пальмову гілку» на цьогорічному Каннському кінофестивалі.
Головні герої — пара моделей, що вирушають у розкішну подорож на люксовій яхті в оточенні багатіїв. Коли судно тоне, його пасажири опиняються на безлюдному острові. А зі всіх врятованих тільки прибиральниця знає, як вижити, бо вміє ловити рибу.
✔️ З 8 по 11 грудня відбудеться 4-й фестиваль кіно Intro про музику та культуру від команди Kyiv Music Film. Цьогоріч у програмі біографічний документальний фільм про життя, музику та активізм Мобi, історія німецького та австралійського фотографа і фотохудожника Гельмута Ньютона, украïнський кiнобалет команди Apache Crew на музику Миколи Леонтовича, експериментальний музичний горор та документальна стрічка про засновників індастріалу.
Фестиваль пройде у гібридному форматі, усю програму можна подивитись у кінотеатрі «Жовтень», але деякі фільми з фестивалю можна переглянути в онлайн-кінотеатрі «Титр».
Читайте також: ДО 300-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ «УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ» НА 9 ДНІВ НАПОВНИТЬСЯ СВІТОМ ТА СВІТЛОМ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ