Небагато у шкільні роки після першого прочитання «Дон Кіхота» зможуть перейнятися любов’ю до книги, а у дорослому віці є всі шанси подивитися на історію під іншим кутом.
У школі було складно сповна оцінити багато творів, які ми проходили на уроках української та зарубіжної літератури. Через юний вік так відбувалося чи через відсутність багатого життєвого досвіду — сказати складно. Але надолужити втрачене можна вже будучи дорослим, коли читати ніхто не змушує і немає потреби робити це заради оцінки або іспиту. Тим більше, що після повторного прочитання можна відкрити для себе раніше незрозумілі істини.
Читайте також: Книга місяця: «Як ходити до музею» Ідема Йохана
Автор: Мігель де Сервантес
Книга, написана іспанським письменником Мігелем де Сервантесом у XVII столітті, досі змушує школярів дивуватися над текстом тисячу сторінок. Роман-пародія на твори про лицарів розповідає про мандри збіднілого Дон Кіхота на пару з його помічником Санчо Пансою. Лицар, яким Дон Кіхот встиг стати після імпровізованого посвяти, бореться з вітряками-велетнями так само, як багато хто з нас робить це в реальному житті.
Автор: Антуан де Сент-Екзюпері
Антуан де Сент-Екзюпері створив наполовину автобіографічну книгу, щоб нагадати всім дорослим, що кожен із нас спочатку був дитиною. Повість розповідає про Маленького принца, якого зустрічає пілот після посадки у Сахарі. Крім тексту захоплюють читачів нехитрі ілюстрації, які є в кожному виданні книги та намальовані самим автором.
Читайте також: 7 вдалих екранізацій класичних романів
Автор: Ернест Хемінгуей
Лауреат Нобелівської премії з літератури прожив 61 рік і встиг написати близько десятка романів та стільки ж збірок оповідань. Крім літератури Хемінгуей займався журналістикою, був водієм швидкої допомоги на війні, дружив і сварився з впливовими письменниками та художниками, жив у Африці, Іспанії, Парижі та на Кубі, де була написана алегорична повість «Старий і море».
Автор: Франц Кафка
Франц Кафка — не лише філософ і письменник, а й одна з головних постатей XX століття. Перед смертю він наказав знищити майже всі свої роботи, починаючи з розповідей і закінчуючи романами. На щастя, не всі твори Кафки спіткала така доля. За життя письменник опублікував лише кілька оповідань і був визнаний лише після смерті. Повість “Перетворення” про метаморфози Грегора Замзи читачі побачили також після того, як автора не стало серед живих.
Читайте також: 5 книг про жіноче лідерство
Автор: Валер’ян Підмогильний
Валер’ян Підмогильний став першим автором урбаністичного роману в українській літературі. На його написання автор запозичив стилістику французьких романів ХІХ століття. Наприклад, “Місто” можна порівняти з “Милим другом” Гі де Мопассана. Провінційний герой Степан Радченко книги Підмогильного вирішує підкорювати столицю, бо це було популярне у 20-х роках. Життя у великому місті не відразу відкриває йому всі свої переваги, для цього Степанові доведеться навчитися заробляти і знайти своє місце, що насправді виявилося не таким простим завданням.
Автор: Іван-Нечуй Левицький
Класична повість з української класики в школі сприймалася скоріше як комедія, а от якщо перечитати книгу в дорослому віці, то стосунки родини Кайдашів здадуться дещо веселими, як трагічними. Твір часто інтерпретують на сучасний лад та показують у театрі.
Читайте також: Книги, які допоможуть розібратися з поняттям фемінізм
Автор: Леся Українка
Перед виходом байопіка про письменницю та поетесу Лесю Українку буде не зайвим перечитати один із її творів. Хоч фільм розповість про стосунки Українки та Сергія Мержинського, а також про створення поеми «Одержима», найвідоміший витвір письменниці, який вивчається у школі – «Лісова пісня». Драма-феєрія була екранізована у вигляді кіно, мультфільму та адаптована для постановки у театрах.