Телевізори як витвори мистецтва – нова лінійка Samsung QLED TV та пристрої The Frame перетворюють домашній інтер’єр та повністю стирають кордон між екранним зображенням та реальністю.
Новина про те, що Samsung запускають принципово нову лінійку телевізорів, прийшла до нас із Лас-Вегаса ще на початку року, де QLED були вперше представлені на виставці побутової електроніки CES. Але переконатися в тому, що на нас чекає щось справді вражаюче, ми віддали перевагу самостійно – заступник головного редактора Marie Claire Олена Заєць вирушила до Парижа на європейську презентацію Samsung QLED TV.
Вже вдень біля Лувру йшли приготування – банери та спеціальні брендовані автобуси вказували на те, що ввечері на всіх присвячених чекає цікавий експірієнс. Презентація проходила в шопінг-центрі Carrousel du Louvre – спустившись у хол і пройшовши перевернуту піраміду зі скла, ми опинилися у величезному залі, стіни якого були обвішані телевізорами QLED, що транслювали надмірно соковиті та живі зображення. На сцену піднімалося багато спікерів – від президента Visual Display у Samsung Electronics Ейч Ес Кім до дизайнерів, які причетні до розробки нової концепції.
У чому особливість лінійки телевізорів Samsung QLED? Розберемо за пунктами.
Якість зображення
“Фішка” цих телевізорів – технологія металевих квантових точок, яку чудово ілюструє ролик, де експерт з діамантів на прикладі дорогоцінного каміння пояснює, як світло перетворюється на колір. Дивимося:
QLED TV абсолютно точно передає будь-який, навіть найтонший колірний нюанс на будь-якому рівні яскравості, тому що відображає 100% колірне охоплення, підтверджене однією з найбільших науково-технічних асоціацій Європи Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE). Зображення, що транслюється цими телевізорами, реалістичне та живе, якість зображення не залежить від кута огляду, а рівень контрасту вразить будь-якого кіномана. Кожна деталь без спотворення кольору – наприклад, чорна на чорному, біла на білому, реально помітна на екрані завдяки рівню яскравості HDR 1500-2000 (залежно від моделі).
Дизайн 360 градусів
Це мій улюблений пункт, тому що телевізор, який органічно вписується в сучасний інтер’єр і не виглядає “чорним квадратом” чи громіздкою конструкцією – мрія. Згідно з опитуваннями, 80% людей планують розміщувати телевізор на стіні, і лише 20% – ставити на підставку, проте насправді виходить навпаки. Samsung вирішили головний біль дизайнерів інтер’єру – безрамковий QLED впритул, без зазорів, кріпиться до стіни за допомогою спеціального кріплення No Gap Wall-Mount. А для тих самих 20% існує інше функціональне рішення – дизайнерські підставки Studio Stand (за формою нагадує триногу для мольберту) та Gravity Stand (схожа на предмет мистецтва). Завдяки тому, що дизайнери Samsung подумали про ергономічність пристрою і, я навіть сказала б, “екологічність” домашнього простору, телевізор тепер можна встановлювати не тільки туди, де він поміститься, а в місце, де він найкраще впишеться з точки зору дизайну.
Зручні рішення
У кожного з нас вдома до телевізора додається вічно запилена купа кабелів і пристрої, які нагромаджуються гіркою одне на іншому. У Samsung QLED TV вирішили і цю проблему, створивши єдиний “невидимий” оптичний кабель Invisible Connection: він з’єднує телевізор із док-станцією, на яку винесені основні роз’єми. Кабель дійсно майже невидимий, а його довжина 5 м дозволяє перенести підключені до телевізора пристрої в зручне місце. Є й версія кабелю 15 м – для великих приміщень. Другий, очевидно, зручний пункт – це єдиний пульт управління One Remote Control, який постачається в комплекті з моделями серії QLED Q9, Q8 і Q7. Що ще цікаво, Smart TV можна керувати і голосом, або зі смартфона, встановивши програму Smart View.
Пристрій The Frame
Крім Samsung QLED TV, у Парижі був представлений ще один цікавий пристрій, який кардинально змінює уявлення про те, як може виглядати телевізор. Воно називається The Frame, і над його зовнішнім виглядом чаклував відомий швейцарський дизайнер Ів Бехар. Коли я зайшла до демонстраційної кімнати, стіни якої були обвішані рамками з картинами та фотографіями, я не одразу змогла зрозуміти, де ж The Frame, а де – звичайні картини.
The Frame – дуже тонкий пристрій, який можна повісити на стіну або знову поставити на підставку-мольберт Studio Stand, або повісити на стіну (до речі, колір рамки можна вибрати на свій смак). У “спокійному” режимі Art Mode, який включається завдяки датчикам руху, коли хтось заходить до кімнати, The Frame показує заставку – одну зі 100 картин або зображень у 10 різних категоріях, включаючи ландшафт, архітектуру, дику природу. Можна підвантажувати свої фотографії, або вибирати нові заставки в спеціальному сервісі Art Store. Головне – зображення не виглядають штучно чи надто контрастно – The Frame підлаштовується під зовнішнє освітлення та демонструє зображення найбільш оптимальним чином. Справляє враження!