Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко ще до війни написали музичну п'єсу "Маріуполь" для мікротональної бандури та цимбал. Однак музиканти переформатували твір у семигодинну композицію-інсталяцію та вперше виконали її зі студії в Івано-Франківську.За словами композиторів, коли вони планували трансляцію п'єси, то насамперед думали, чи не доведеться її переривати через повітряні тривоги. Нескінченне програвання композиції є центральною художньою ідеєю перформансу. Однак, коли Григорів і Разумейко почали грати, то думали лише про події в Маріуполі, адже саме в той день російські війська бомбили Маріупольський драмтеатр.
"Тепер Маріуполь — символ гуманітарної катастрофи, геноциду та вторгнення, яке не мало іншої причини, окрім ненависті. А ще — символ перемоги та відваги, якій немає кінця", – зазначають музиканти.
Роман Григорів та Ілля Разумейко – композитори, засновники лабораторії сучасної опери Opera aperta та фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO, автори знакових опер, які представляли Україну на масштабних європейських та американських фестивалях (“IYOV”, “GAZ”, “Chornobyldrof”).
Фотограф: Анастасія Телікова
Читайте також: ЩО НЕ ТАК З СЕРГІЄМ ЛОЗНИЦЕЮ ТА ПОЗИЦІЄЮ ЩО ДО НЬОГО ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО: КІНОКРИТИКИНЯ ЛЄНА ЧИЧЕНІНА
Більше від
- Олег Скрипка, Олексій Суханов та інші: у Києві відбулась премʼєра фільму «Месьє Азнавур»
- Подарунки до 500 грн на Новий рік та Різдво: оригінальні ідеї, які мають сподобатися кожному
- «Я працював на межі можливостей… як і Шарль!»: Тагар Рахім про своє перевтілення для фільму «Месьє Азнавур»
- Пряниковий будиночок: рецепт від кухарів королівської родини Великої Британії
- Італійський стиль життя: Dolce Vita