
Марія Гуріна: «Освіта — найкраща інвестиція в майбутнє»
Марія Гуріна — засновниця та СЕО освітньої агенції Osvitum Group, директорка та офіційна представниця PLC Canada в Україні та Європі, а також співзасновниця компанії МАКЕ AI, яка впроваджує штучний інтелект у бізнес-процеси та освіту. За шість років у сфері освіти Марія створила бізнес, що відкриває українцям можливості навчання у міжнародних освітніх закладах і допомагає інтегрувати світові стандарти в українську освіту. В інтерв’ю для Marie Claire Марія ділиться своїм досвідом, баченням майбутнього освіти та розповідає про Global Education Expo 2025 — подію, яка об’єднає українські родини з найкращими світовими освітніми практиками.

Маріє, розкажіть про ваш шлях створення Osvitum Group. Що вас надихнуло обрати освіту як сферу, де ви хочете залишити слід?
Мій шлях до освітнього бізнесу був досить інтуїтивним. У школі мені було цікаво все — від спорту до творчих занять, але чіткого покликання я не мала. Вступаючи до університету, я обирала спеціальність, керуючись її популярністю та затребуваністю, а не власними вподобаннями. Уже на першому курсі я зрозуміла, що банківська справа — це не моє. Але не зважаючи на це, саме тоді я почала працювати, пробувати себе в інших галузях, розвивати soft skills і вибудовувати власний шлях через проби та помилки. Я завжди була зачарована можливостями, які відкриває навчання, але мої справжні знання прийшли не з університету, а через саморозвиток — курси, книги, спілкування з людьми, які надихають.
Коли у 2019 році я заснувала Osvitum Group, я хотіла створити платформу, яка допоможе українцям уникнути моїх помилок — наприклад, вибору не своєї спеціальності. Саме тому ми створили програми профорієнтації для школярів. Я хочу, щоб молоді люди не повторювали моїх помилок і з самого початку обирали шлях, який відповідає їхнім сильним сторонам. Освіта стала для мене способом відкривати людям нові горизонти. Я вірю, що знання — це смарт-інвестиція, яка працює завжди.

Ви часто говорите про культуру lifelong learning. Як цей підхід вплинув на ваш особистий і професійний розвиток?
Для мене навчання — це не етап, а стиль життя. Я не була зразковою студенткою в університеті, але це не завадило мені вибудувати успішний бізнес. Усе, що я знаю про освіту, бізнес і технології, я здобула через саморозвиток. Після університету я інвестувала в курси, воркшопи, спілкування з менторами, які були старші за мене на 10–20 років. Це люди, яких я називаю «мої люди сили». Вони вчили мене бачити можливості там, де інші бачать перепони.
Культура lifelong learning — це про те, щоб залишатися гнучким і адаптивним. Світ змінюється, і щоб бути затребуваним, потрібно постійно оновлювати знання. Я вірю, що навчання — це майндсет, який дозволяє бути готовим до змін у будь-якому віці. І це те, що я хочу передати новому поколінню українців.

Ви будуєте міст між українською та міжнародною освітою. Чому міжнародна освіта — це стратегічна перевага для українців?
Міжнародна освіта — це не лише диплом, а й глобальне мислення, мережа контактів і вміння працювати в мультикультурних командах. Українські студенти, які навчаються за кордоном, привозять в Україну нові технології, бізнес-моделі, ідеї. Вони стають амбасадорами нашої країни, просуваючи її інтереси на світовій арені.
Зараз світ бореться за таланти, і українці мають унікальну комбінацію якостей: сильну академічну базу, креативність і стійкість, яку виховали виклики останніх років. Наприклад, 98% наших клієнтів вступають до топових університетів світу, таких як Swiss Education Group чи King’s College London. Це показує, що українці конкурентоспроможні. Моя мета — зробити так, щоб кожен українець мав доступ до цих можливостей і міг реалізувати свій потенціал.
Ви організаторка Global Education Expo 2025. Розкажіть, що це за подія і чому вона важлива для українців?
Global Education Expo 2025 — це освітня подія нового формату, яка відбудеться для випускників 9–11 класів, студентів 1–2 курсів і їхніх батьків. Це не просто виставка, а простір натхнення, де можна познайомитися з 23 міжнародними рейтиновими університетами, отримати персональні консультації, пройти профорієнтаційні тести, побачити кампуси у VR і послухати виступи лідерів освіти та бізнесу.

Ця подія важлива, бо вона усуває бар’єри, з якими стикаються українці: брак інформації, мовний бар’єр, страх перед невідомим. Ми хочемо показати, що міжнародна освіта — це реально і доступно. Наприклад, багато університетів пропонують стипендії, про які люди просто не знають. Наші спікери розкажуть, як свідомо будувати освітній, кар’єрний та життєвий шлях. Для тих, хто не зможе відвідати подію, ми забезпечимо онлайн-доступ до виступів.
Global Education Expo — це про те, як допомогти українцям вибудувати освітню траєкторію, яка приведе до глобального успіху, але водночас збереже зв’язок з Україною.
Як ви бачите майбутнє освіти, зокрема з урахуванням технологій, таких як штучний інтелект?
Освіта майбутнього — це гнучкість, персоналізація і технології. Штучний інтелект уже змінює підходи до навчання: від адаптивних освітніх платформ до аналізу даних для профорієнтації. Але я вірю, що освіта — це не лише технології, а й розвиток soft skills: критичного мислення, комунікації, підприємницького майндсету. Українська освіта має готувати не до іспитів, а до реального життя — щоб наші випускники могли не лише знаходити роботу, а й створювати робочі місця. Global Education Expo, до речі, частково відповідає на це питання: ми показуємо, як поєднати академічні знання з практичними навичками, які цінуються у світі.

Яке покоління українців ви бачите через 10 років завдяки таким ініціативам, як Global Education Expo?
Я бачу покоління амбітних, гнучких і ціннісних українців, які мислять глобально, але діють локально. Це люди, які здобудуть освіту в найкращих університетах світу, але повертатимуться до України — фізично чи через проєкти — щоб інвестувати свої знання в нашу економіку, науку, культуру. Вони будуть конкурентоспроможними на світовому ринку, але зберігатимуть зв’язок із Батьківщиною. Я вірю, що якісна освіта — це основа сильної та незалежної України, і ми вже зараз виховуємо покоління, яке змінить нашу країну на краще.
Які три поради ви дали б українським родинам, які хочуть відкрити своїм дітям двері до міжнародної освіти?
По-перше, плануйте заздалегідь. Починайте підготовку за 2–3 роки: вивчайте мову, досліджуйте програми, готуйте портфоліо. По-друге, не бійтеся дивитися ширше — менш відомі університети можуть пропонувати унікальні можливості та стипендії. По-третє, інвестуйте в soft skills. Лідерство, комунікація, ініціативність — це те, що цінують у світі не менше, ніж оцінки.
Global Education Expo 2025 — ідеальне місце, щоб почати цей шлях. За один день ви отримаєте всю інформацію, познайомитеся з університетами, протестуєте кар’єрні напрями та нові освітні можливості. Це шанс вибудувати майбутнє вашої дитини без хаосу й сумнівів.
Більше від
- Чи вміють дорослі грати: Barbie, Hot Wheels та інші іграшки, які ви захочете подарувати собі та рідним
- «Я вірю, що музика — це терапія»: інтерв’ю з ведучою Music Box Валерією Шатською
- Свято науки в Києві. Премія L’Oréal – UNESCO всьоме відзначила трьох видатних українських науковиць
- Від першого відгуку до сили впливу. Історії учасниць Naprobu про розвиток, довіру та натхнення
- Чоловік говорить: співак Дмитро Каднай