Куди поїхати та чим зайнятися.
Білі пляжі та високі пальми, старовинні храми та таємничі печери, екзотичні фрукти та морепродукти на будь-який смак – завдяки цьому Таїланд є одним із найпопулярніших напрямків для відпочинку серед туристів з усього світу.
Ця країна підкорює своєю різноманітністю. Тут скляні хмарочоси є сусідами з бунгало, а нічні клуби — зі старовинними храмами, посипаними золотом. Тут можна пообідати в місцях, які входять у топ найкращих ресторанів планети, або перекусити на вуличних ринках. Тут можна розслабитись під ніжним сонцем на райських пляжах або відчути приплив адреналіну під час катання на водних мотоциклах.
Інтерес гостей до Таїланду регулярно підігріває також і кінематограф, що яскраво зображує всю місцеву красу. Компанія друзів з “Похмілля у Вегасі-2” знатно відірвалася на даху висотки Lebua State Tower у Бангкоку, у мальовничій бухті Майя-Лей на острові Пхі-Пхі знімали знаменитий фільм “Пляж” з Леонардо Ді Капріо, а провінція Пханг-Нга неподалік Пхукета прославилася завдяки фільмам про пригоди Джеймса Бонда.
Краси Пханг-Нга на власні очі пощастило побачити і телеведучій, ресторатору та кулінару Тетяні Литвиновій. Вона каже: затока вразила своїми неймовірними острівцями та печерами зі сталактитами та сталагмітами.
А ще Тетяна відвідала Симиланські острови, які підкорили її білим кораловим піском та блакитною водою. Особливо відзначає телеведуча і м’який клімат Таїланду, і велика кількість природних заповідників. Але зізнається: крім природи, їй дуже запам’яталися також місцеві жителі, тайці. Тим, що вони завжди посміхаються, наче на рекламних плакатах.
Мені близька їхня філософія життя — радіти всьому, що відбувається, і приймати людей і життя такими, якими вони є. Тому в Таїланд хочеться повертатися знову і знову, щоб розслабитися від міської метушні, зарядитися, наповнитися сонцем та посмішками.
– Додає Литвинова.
Таїланд – країна, в якій є розваги на будь-який смак та бюджет. Відпочинок тут може бути по-справжньому багатоформатним. Тим, хто планує відпустку з сім’єю та дітьми, обов’язково варто відвідати місцеві музеї, аквапарки та заглянути у величезний океанаріум. Бангкоку. У Таїланді — безліч зоопарків і ферм, де можна поспостерігати за різними тваринами: крокодилами, черепахами, слонами та мавпами.
На любителів активного відпочинку чекає рафтинг та сплави на бамбукових плотах, банджа-джампінг, водні мотоцикли, параплани та скелелазіння. А поціновувачі дайвінгу і снорклінгу знайдуть десятки відмінних локацій для того, щоб поринути в чисту прозору воду, поспостерігати за екзотичними рибами. Наприклад, на острові Ко-Тао, який є однією з найкращих локацій у світі для спостереження за підводними красами.
Ну а для тих, хто віддає перевагу повільному відпочинку, в Таїланді завжди відкриті місцеві пляжі відразу на двох різних узбережжях. Із західного боку Таїланд омивається Андаманським морем, а зі сходу – Сіамською затокою. Саме тому місцеві пейзажі з одного й з іншого боку півострова трохи різняться. Так, наприклад, узбережжя Андаманського моря характерне мальовничими скелями, верхівки яких потопають у зелені.
І з одного, і з іншого боку півострова можна орендувати житло на будь-який смак, за бажанням — навіть із персональним виходом до моря. Невелике затишне бунгало на березі або п’ятизірковий готель класу люкс – вибір залежить тільки від вас.
Таїланд – це справжня Мекка для гастрономічних гедоністів. Значну частину місцевого меню складають морепродукти, і все — свіжого улову, прямо з моря. Тетяна Литвинова особливо виділяє два види риби, яка рідко зустрічається у нас, а в Південно-Східній Азії подається лише у добрих ресторанах. Це Red Snapper, він же кампечинський луціан, і групер – риба із сімейства окунів.
Проте тайська кухня славиться не лише морепродуктами. Тайці також їдять багато м’яса. Литвинова складає невеликий список місцевих страв, які must try кожен турист:
Найголовніше, що потрібно спробувати в Таїланді – це локшина Пад-Тай, супи Том-ям або Том-кха, салат із зеленої папаї, десерт Манго Стікі Райс та Пананг Гай – курка, обсмажена в каррі та подана в кокосовому кремі.
У Таїланді — справді широка різноманітність фруктів та овочів. Одних лише бананів тут — понад двадцять видів, а манго — понад сорок. Є й екзотичні для нас фрукти, такі як: гуава, дуріан, тангерин, саподилла, мангостин, рамбутан. Овочі в тайській кухні кладуть і в супи, і основні страви, готують на пару або у око.
Найбільш екзотичною та улюбленою стравою тайської кухні був і залишається soft-shell-crab. Це м’який краб без панцира, який вони готують так, що його можна їсти цілком. Його, як правило, смажать у фритюрі – це дуже смачно,
– Каже Литвинова.
Що стосується напоїв, то в Таїланді вона радить обов’язково скуштувати місцеве пиво, що освіжає лайм-соду, фреші з манго, кавунів та сік із молодих кокосів.
Найголовніше правило тайської кухні – у страві повинен бути дотриманий баланс п’яти смаків: кислого, солоного, гострого, гіркого та солодкого, – додає кулінар. — Ще цікаво, що їдять вони за допомогою ложки та вилки, причому вилка використовується для того, щоб покласти їжу з тарілки в ложку.
Однією з особливостей тайської кухні Литвинова називає сервірування страв. У цій галузі кухарі – справжні художники. Вони віртуозно володіють технікою карвінгу – мистецтва художнього різання по фруктах. Їжа має бути подана вишукано та красиво, і це негласне правило – закон.
Пандемія коронавірусу COVID-19, яка охопила планету на початку цього року, внесла свої корективи до планів мандрівників. З іншого боку, поки кордони держав тимчасово закриті, природа отримала унікальну можливість відпочити і відновитися після незліченного потоку візитерів.
Світові авіакомпанії, у свою чергу, готуються до відновлення повноцінного сполучення між країнами та впроваджують нові правила — щоб мандрівники почувалися комфортно та захищено за будь-яких умов.
Наприклад, Qatar Airways, які неодноразово очолювали список найкращих авіакомпаній у світі, вже запровадили низку відповідних норм. Тепер усім пасажирам на борту вимірюють температуру та видають персональні гігієнічні набори, що включають рукавички, маски та санітайзери. Бортпровідники одягнені в захисні костюми, а співробітники аеропорту в Досі — точці, яка є популярним вузлом для пересадки для стикувань при довгих перельотах — носять спеціальні шоломи з вбудованими датчиками вимірювання температури пасажирів. Соціальній дистанції тепер легше дотримуватись завдяки позначкам, нанесеним на підлогу в аеропорту. А дезінфекцією у залах очікування займаються роботи.
Це означає, що вже зараз усі, хто так скучив за подорожами, можуть планувати свій довгоочікуваний відпочинок, вибирати кращі напрямки та пакувати валізи в очікуванні швидкої, хвилюючої зустрічі з краєвидами Південно-Східної Азії. Полетіли!