Закрити
UA
Життя

Ні фейкам: вчимося розпізнавати справжні новини

Поділись:

Інформаційна війна така ж потужна, як і збройна, тому потрібно бути підготовленим по всім фронтам.

В потоці нескінченних новин потрібно вміти розрізняти правдиву інформацію та фейки. Як це робити і не потрапити на гачок проросійських ЗМІ, читайте в нашому матеріалі.

З чого починається ваш день? Напевно, з моніторингу новин та подій за ніч. Впевнені, що так само у вас закінчується й день. Подібний графік майже у кожного українця, тому потрібно чітко розуміти, якій інформації довіряти, а яку пропускати. Ми знайшли декілька порад, як розрізняти і фільтрувати новини, що не розповсюджувати неправду та не дезінформувати своє оточення.

Порада №1: Ігноруйте повідомлення без посилань на офіційні джерела

Інформмейкери – це завжди офіційні джерела, а все інше – це догадки чи плітки. Особливо, якщо в новині вказані слова “підтвердило джерело”, “з надійного джерела”, “інформація перевірена” і в такому ж дусі, ставте під сумнів такі повідомлення. Перевіряйте все на офіційних джерелах.

Порада №2: Багато знаків для привернення уваги в повідомленні

Заголовок Caps lock-ом, багато знаків SOS чи знаків оклику – все це має сумнівну репутацію. Частіше за все це фейк, до якого хочуть привернути максимальну увагу. Правдиві новини пишуться без зайвого драматизму та не викликають страху.

Порада №3: Не довіряйте голосовим повідомленням

Зараз багато оперативної інформації можна отримати із таких соціальних мереж, як Telegram та Viber. Але там велика ймовірність попастися на гачок фейків. Не вірте голосовим повідомленням, які там розміщуються, адже перевірити їх достовірність неможливо. 

Читайте також: Окупаційні війська росії вилучають та знищують українську літературу та підручники історії

Порада №4: Історії в форматі байки, частіше за все – фейк

Інформація, подана в комічному форматі чи у вигляді байки, скоріше за все, буде фейком. Хоча така інформація потрібна для того, щоб підтримувати населення та його бойовий дух.

Порада №5: Інформація про капітуляцію, дислокацію та інше

Такі новини черпайте виключно з інформаційних джерел. Не довіряйте подібним повідомленням. Такі настрої в новинах – це стовідсотковий фейк, який розповсюджують російські окупанти.

Будьте обачними та перевіряйте інформацію.

Згідно інформації з Телеграм-каналу https://t.me/VolunteerCountry

Фото: visuals//unsplash.com

Також читайте