Добірка документальних фільмів для тих, хто цікавиться темою екології та екологічного та раціонального використання ресурсів.
Must see від еко-амбасадорки Анастасії Цибуляк.
У 2019 році Netflix випустили документальний фільм про планету Земля Our Planet. У ролі оповідача виступив британський телеведучий та натураліст Девід Аттенборо. Зйомки серіалу проходили в 50 країнах, а розробкою фільму займалися понад 600 людей.
“Кожен кадр – як окремий плакат на стіну. Фільм підійде тим, хто хоче відволіктися чи розслабитися, під нього можна навіть медитувати. Текст у фільмі дуже лаконічний, зрозумілий та легкий. Я дивилася його разом зі своїми дітьми, і ми всі отримали величезне задоволення, так як і діти, і я розуміли про що йдеться. Фільм затягує до перегляду з першої серії.
Серіал акцентує увагу до екосистеми, лісів і тому, чому вони є важливою частиною нашої планети і як, власне, їх зберегти. У серіях наводять багато цікавих фактів, не перевантажуючи глядача інформацією.
Сам Девід Аттенборо – відомий британський телеведучий, медійник та натураліст. Багато років він пропрацював на BBC, а в 70-х роках задумав зняти серіали, присвячені природі, і досяг успіху – на його рахунку більше 10 таких серіалів. До речі, на момент виходу фільму Девіду виповнилося 93!
Фільм складається з восьми епізодів, які показують різні куточки нашої планети. Серіал доступний на платформі Netflix.
Читай також: Співачка Lizzo почала знову негативно ставиться до свого тіла
“Незручна правда” фільм 2006 року режисера Девіса Гуггенхайма. Фільм розповідає про зміну клімату та глобальне потепління.
“Це класичний американський блокбастер, який у легкій формі розкривають питання захисту клімату з погляду політики, оскільки Альберт Гор (учасник фільму) сам є політиком. До речі, фільм отримав два “Оскари”, а сам Альберт Гор – Нобелівську премію миру.
У фільмі розкривається тема флори та фауни. Особливо вражає статистика знищених та відновлених видів. Автори також пояснюють, як політики можуть вплинути на те, щоб поєднати зусилля для досягнення скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу.
Особливу увагу варто приділити розповіді Альберта Гора про свою сестру, яка страждала від онкології – це влучна аналогія демонструє те, що загрожує всім нам, якщо ми не припинимо знищувати планету.”
Фільм “Самсара” вийшов на екрани у 2011 році. Ця робота знята повністю на 70-міліметрову плівку. На зйомку фільму було витрачено 5 років, а кількість країн, що показуються у фільмі, налічує 25. Режисером документального фільму “Самсара” виступив американець Рон Фріке.
Кадри фільму переносять глядача на священні місця, спекотні пустелі та заповнені людьми вулиці міст. Він знайомить глядача з цілим світом неймовірних чудес природи, що утворилися на 5 континентах нашої планети.
“В інших фільмах наголошують на мешканців Землі – в основному, на тваринах. У Самсарі режисер приділили більше уваги культурним особливостям країн: традиції, звичаї, національний одяг, танці та багато інших аспектів національностей. У фільмі розповідають навіть про особливості взаємовідносин мешканців різних регіонів та про взаємодію цих мешканців із природою, в якій вони живуть.
Цей фільм більше про гармонію між людьми і планетою, про повагу та циклічність – адже “сансара” згідно з індійською філософією означає кругообіг життя та смерті.”
Читай також: Внучка королеви Єлизавети II вагітна: Все, що ми знаємо про Зору Тіндолл
2018 року режисер Ніколас Браун презентував документальний фільм “Закони Серенгеті”. Фільм про природу базується на однойменній книзі біолога Шона Б. Керролла.
Фільм розповідає про те, як п’ять учених, ще кілька десятиліть тому, почали вивчати різні частини нашої планети. Вони робили це з метою найкращого розуміння законів природи. У ході своєї роботи їм вдалося зробити чимало відкриттів у світі флори та фауни. “Закони Серенгети” стосується найважливіших тем про роль хижаків і ключових видів у нашій екосистемі.
«Цей фільм — драматична розповідь, заснована на реальній історії. Історії найдивовижніших тварин Африки. Наполегливо рекомендую дивитися з дітьми. Цікаво, динамічно, яскраво, з драматургією (що особливо люблять діти). Тут і битви, і посуха, і спустошуючий вогонь. Діти дивляться із завмиранням.»
Палестинсько-ізраїльський фільм 2011 року. Номінант на премію Оскар за найкращий документальний повнометражний фільм. “5 розбитих камер” – фільм, який розповідає про те, що за 5 років встигли відобразити 5 камер палестинського селянина Емада Бурната, розставлені в різних місцях. Від народження дитини та зростання оливкових гаїв, до війни та загибелі людей.
“Найяскравіше враження про фільм – любов до землі, на якій живуть ці люди. Народи, які готові пожертвувати всім, включаючи своє життя, та життя своїх близьких, щоб відстояти рідну землю. Вражаюче кіно, яке змушує замислитись. У фільмі дуже багато протиріч у відносинах цих двох країн. Наприклад, навіть те, що ця робота отримала багато нагород від Ізраїлю, хоча була знята жителями Палестини. Особливо перейнялася фільмом ще й тому, що перегляд цього документального фільм напрочуд збігся з нашим літнім відпочинком у Єгипті, і ми дуже близько знаходилися до територій тих країн, про які розповідається у фільмі.”