На цьому тижні відбудеться міжнародне музейне свято, прем’єра кіноальманаху та шанс стати резидентом творчого ком’юніті. До вашої уваги культурні заходи, що пройдуть у столиці.
13 травня – 25 травня
Зараз проблеми екології активно виносяться на розгляд міжнародного загалу, потребуючи його негайного реагування. В звичайному житті українська художниця Олена Бандурка, яка працює переважно у стилі еко – арт, переконана, що сортування сміття, відповідальне ставлення до природних ресурсів можуть зробити світ кращим. Для створення інсталяцій Олена використовує скло, текстиль, сухі рослини, залишки будівельних матеріалів, поєднуючи такі різні фактури фарбами. Виставка має назву «36 інсталяцій», тобто 36 ідей, що символізують 36 років життя мисткині.
18 травня
В цей день вхід до музею традиційно вільний. На гостей чекає спеціальний захід Slow Art Day 2021 у музейному дворику, присвячений мозаїкам Василя Овчиннікова. Проєкт «Французька весна» вперше презентує графічні твори митців Франції, відреставровані пейзажі, скульптуру, шовки та порцеляну. Проєкт «Новруз» дозволить поринути у магію східного мистецтва. А після виставки «Спокуси Ієроніма Босха ІІ. Дослідження та реставрація» почнеться відкритий діалог з кураторкою проєкту.
15 травня – 20 червня
Проєкт художниці Наташи Шульте за участю письменника Сергія Жадана проходить в рамках річної артпрограми, яку спільно організували Kooperativ та Port.agency. Виставка поєднує в собі живопис і поезію, надає можливість відвідувачам самостійно знайти всі елементи експозиції та отримати таким чином інтерактивний навик. Художниця досліджує трансгресивний досвід — відчуття, що виникають на перетині задоволення й болю, а доповнює роботи вибрані рядки з лірики письменника.
Читай также: «Дозвольте відверто»: Анатолій Анатоліч розповів всю правду про зйомки тревел-шоу «Всюди люди»
20 травня
Організатор лекції – культурна агенція Svitlo Concert відома тим, що проводить першокласні вечори джазової та класичної музики у популярних локаціях Києва. На цей раз зустріч відбудеться у розарії ботанічного саду. Що може бути краще? Романтична атмосфера квітучого саду, келих вина і цікава розповідь про видатних художників – постімресіоністів. Вінсент ван Гог і Поль Гоген – два генії, які були чужі для цього світу, але такі схожі за масштабом таланту.
з 21 травня
«Українська нова хвиля» – проєкт Довженко – Центру, що покликаний презентувати для широкої аудиторії короткометражні стрічки молодих українських режисерів. До програми альманаху увійшли шість найкращих фільмів 2020 року, які пройшли відбір національних кіноконкурсів. До речі, змінився формат трансляції стрічок: тепер замість традиційного прокату у кінотеатрах, фільми будуть проходити у перезавантажених просторах по всій Україні. Старт починається з такого ж оновленого місця – Довженко – Центру, колишньої Київської кінокопіювальної фабрики, а нині – сучасного культурного центру.
21 – 22 травня
На два дні форум стане своєрідним творчим кластером для креативних людей, де в перервах вони можуть поспілкуватися та, можливо, об’єднатися для подальшої співпраці. Саме тут гості отримають практичні знання щодо творчих колаборацій, почувши виступи спікерів від популярних брендів. Окрім ділової комунікації на гостей чекають DJ – сети наприкінці кожного дня форуму та можливість побачити захід сонця на найкращому даху міста.