Закрити
UA
Люба Кнорозок — українська продюсерка документальних та ігрових фільмів
Життя

Пошук нових проєктів та форм кіновиробництва: продюсерка Люба Кнорозок про свій новий фільм на Берлінале та конкурс «Повний Короткий»

Ексклюзивне інтерв’ю для Marie Claire.

Поділись:

Люба Кнорозок — українська продюсерка документальних та ігрових фільмів, які брали участь у престижних міжнародних кінофестивалях у Венеції, Каннах, Обергаузені та Роттердамі, співзасновниця та продюсерка кіно-колективу Група Кінотрон. Її остання робота — документальний фільм «Спеціальна операція» режисера Олексія Радинського.

Також Люба є співорганізаторкою конкурсу «Повний Короткий», спрямованого на підтримку українських кінематографістів. Ініціатива реалізується у співпраці з RIBBON, Decentralized Pictures та Групою Кінотрон. Проєкт надає українським режисерам можливість отримати повне фінансування короткого ігрового, документального чи анімаційного метру — 20 000 $.

 

Ваш фільм «Спеціальна операція» покажуть на 75-му Берлінському міжнародному кінофестивалі, у секції Forum Expanded. Це велике досягнення і для фільму, і для українського кіно. Розкажіть детальніше про кіно.

 

Надзвичайно важливо продовжувати говорити про війну Росії в Україні, незважаючи ні на що. Ми маємо знаходити нові майданчики і чим більшими вони будуть, тим краще, бо більше людей нас почує. Наш фільм є політичним висловлюванням, а програма Forum Expanded відома своїм фокусом саме на політичне та експериментальне кіно.

Завдяки цьому, фільм отримає потрібну аудиторію, увагу і правильний фокус, в якому його потрібно розглядати. Фільм називається «Спеціальна операція», бо те, що там відбувається, максимально описує сюрреалізм внутрішньої суті російської армії та повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як довго ви працювали над фільмом?

 

Ми почали робити його навесні 2022 року — записували свідчення працівників, які стали заручниками на Чорнобильській АЕС в окупації. Ми дізнались, що, ризикуючи своїм життям, співробітникам вдалося зберегти відео з камер спостереження на жорсткі диски. Тож наступні півтора року ми витратили на співпрацю з Офісом генерального прокурора України в рамках проєкту The Reckoning Project, аби мати можливість використати ці матеріалі у фільмі. Це унікальний випадок. Адже кожен кадр цієї картини є свідченням у справі про безпрецедентний воєнний злочин. Це необхідно бачити.

 

Який головний меседж мають винести глядачі Берлінале?

 

Цей фільм має стати нагадуванням світовій спільноті про те, що російські воєнні злочини не мають строку давності, і допускати військову окупацію атомних об’єктів, ядерний тероризм, толерувати їх — неприпустимо.

 

Розкажіть в чому унікальність конкурсу «Повний Короткий».

 

Decentralized Pictures (DCP) це платформа для кіномитців з усього світу, де вони можуть отримати різні типи фінансування для своїх проєктів, переважно часткове. Одним зі співзасновників є режисер і сценарист Роман Коппола (син Френсіса Форда Копполи). На платформі бувають дуже різні опен-коли: є програми від Fuji чи Apple, програми від Стівена Содерберга та інші. Це як фінансова підтримка, так і виключно менторська. За підтримки Ribbon — платформи підтримки українського мистецтва та культури — та на базі платформи DCP ми сформували ідею того, як ми можемо принести користь українському кінематографу. Проєкт дає повне фінансування короткого метру. Автори не будуть змушені в процесі роботи над фільмом відволікатися на пошук фінансування, адже це значно затягує виробництво і відволікає від режисерської роботи.

Яким чином будуть обирати переможця?

 

В нас буде 4 переможці. Ми сподіваємось, що серед них буде і ігровий фільм, і документальний, і анімація. Проте ми не керуватимемось виключно цим принципом. Спочатку відбувається голосування спільнотою платформи DCP, на основі якого складеться рейтингова сітка проєктів. Фінальних 4-х переможців обере журі, серед яких будуть засновники DCP, українські професіонали в сфері кіно та представники від команди RIBBON.

Чому вам, як досвідченій продюсерці, важливо підтримувати молодих
митців?

 

У молодих авторів значно менше можливості висловитися. Я вже бачу супер-класні проєкти серед поданих і сподіваюсь, що за кілька тижнів, що залишились, ми отримаємо ще більше заявок. Ми з командою натхнені ідеєю, спільною працею, творчістю. Для нас цей проєкт також про створення нових форм, сенсів, початок діалогу на важливі теми. Це не розважальний контент, а важливий для розвитку нашого суспільства.

Заявку на «Повний Короткий» можна подати на сайті DCP до 31 січня включно.

Фото: Олексій Радинський

Слідкуйте за новинами в