Що цікавого можна дізнатися дорогою до рідного міста, розповідає Ольга Козюра, яка вирушила на кросовері Renault Kadjar до Нікополя.
Сісти в автомобіль і вирушити на схід України дорогами, які залишають бажати кращого – не найочевидніший вибір для подорожі, але якщо є можливість обійняти маму та побачитися з друзями дитинства, хто думатиме про інші варіанти? До поїздок на далекі відстані я завжди готуюся заздалегідь: прокладаю маршрут, дізнаюся, наскільки «вбиті» дороги, обов’язково перевіряю технічний стан автомобіля і далі за списком – все продумую до дрібниць. Цього разу підготовка далася мені легшою, оскільки я була впевнена в автомобілі – у попутники я взяла новий Renault Kadjar – кросовер, який не боїться наших доріг.
Шлях до Нікополя (звідки я родом) проходить через три області України – Черкаську, Кіровоградську та Дніпропетровську. За вікном в основному – монотонні поля та лісопосадки, тому відволікатися на пам’ятки ви точно не будете. Тим, хто любить заправлятися на WOG (як я), варто пам’ятати, що по всьому шляху ця заправка зустрічається лише кілька разів: на Одеській трасі та у Кропивницькому (колишній Кіровоград). Тож зупинки теж краще запланувати заздалегідь.
З Renault Kadjar я вирішила пограти в рідному місті у туриста: у Нікополі є кілька цікавих пам’яток, які безумовно заслуговують на увагу. Наприклад, площу Богдана Хмельницького названо на його честь не просто так: саме на цій території (тоді це була Нікітинська Січ) у лютому 1648 року Богдана Хмельницького обрали гетьманом Війська Запорізького.
А за 12 кілометрів на захід від Нікополя, між селами Олексіївка та Капулівка, знаходиться могила легендарного запорізького кошового отамана Івана Сірка, який не програв жодної битви. Його до смерті боялися вороги, а художник Ілля Рєпін (між іншим, ви знали, що він родом із Чугуєва Харківської області?) сфотографував отамана на своїй знаменитій картині «Запорожці». За традицією, що склалася в місті, жодна весільна фотосесія не обходиться без візиту до цього меморіалу.
Жодна подорож (і на автомобілі в тому числі) не обходиться без кави – у Нікополі можна заїхати до кав’ярні My Coffee (вул. Станіславського, 36), щоб взяти банальний американо без молока або щось цікавіше – тут готують як каву по-венськи зі збитими вершками, так і раф. Якщо зголоднієте – у місті відкрилася Хінкальня (пр. Трубніков, 25), де можна спробувати грузинські хачапурі та хінкалі.
Поїздка до Нікополя і назад цього разу виявилася для мене комфортною – багато в чому завдяки Renault Kadjar. Ергономічні крісла з гарною поперековою підтримкою дозволяють уникнути почуття крайньої втоми при перегонах на довгі відстані. Інтер’єр у автомобіля – добротний, виконаний з якісних матеріалів, а панорамний дах додає світла у салоні у похмурий день. Для дітей справжня розвага – спостерігати за хмарами та кронами дерев, що мелькають, всю дорогу.
Оновлений мультимедійний комплекс R-Link 2 дозволяє керувати налаштуваннями автомобіля, навігацією, телефоном, цифровим радіо, програмами та системами допомоги водієві. Принцип роботи 7-дюймового сенсорного дисплея – як у планшета чи смартфона: перетягуєш іконки, перегортаєш сторінки, масштабуєш зображення. Тут же можна вибрати вигляд і колір електронного щитка приладів і скомпонувати чотири робочі столи, зібравши на них від одного до трьох вікон, якими можна швидко перейти в потрібне меню.
Простір багажника в цьому кросовері вистачить на подорож довжиною в кілька днів: якщо потрібно, об’єм 470 л можна збільшити, склавши задні крісла. Мій вердикт: Renault Kadjar – надійний та зручний супутник у подорожах між містами!