Автор книги “Примусь його замовкнути” Денні Грегорі (видавництво МІФ) на особистому прикладі та прикладі інших людей розповідає про техніки подолання внутрішніх ступорів, що заважають повністю себе реалізувати.
Грегорі заявляє, що завжди чув внутрішній голос, «який розмірковує про рішення, які я приймаю, розповідає, що думають про мене інші, попереджає, що може статися поганого, якщо я зроблю те чи це. І він майже ніколи не затикається!
Часто цей голос позбавляє свободи дій та заважає спати ночами.
Читайте також: ЗАВЖДИ Вчасно: ЯК ЗНАЙТИ СВІЙ ІДЕАЛЬНИЙ РИТМ ДЛЯ ЖИТТЯ
«Я почав цікавитися цим питанням і зрозумів, що кожна творча людина, яку я зустрічав, стикалася з такою проблемою. Взагалі майже всі розумні люди з цим мучилися. І якщо подібний голос живе в кожній голові і ці голови якось примудряються справлятися зі складними завданнями: винаходять iPhone, вчать італійську, ретроспективи їхніх робіт проходять у музеї Гуггенхайма, отже, з цим голосом можна боротися і перемогти його. Багатьом це вдалося».
Цитати з книги:
Найчастіше голос докучає творчим людям. Нові ідеї, нові напрямки: саме в таких випадках він починає тріщати найголосніше. Чому? Тому що голос ненавидить зміни і ризик, і якщо ми починаємо по-новому влаштовувати своє життя, він прямо-таки божеволіє.
Він плаксивий і бридкий і живе у чорній печері моєї черепної коробки. Він ніколи не спить. У нього великі очі, що світяться, які постійно бігають туди-сюди від страху. Я називаю це чарівне створення мавпою. Воно тараторить і люлюкає, як мавпи, і пахне теж як вона. Тільки гірше.
Коли я не сплю о третій годині ночі, а мавпа цвіркоче мені у вухо, я не можу просто лежати, дивлячись у темряву. Тому я вилазжу з ліжка, йду за стіл і малюю чи пишу щось. Це чарівні ліки. Моя спина не болить, алергія пройшла. Мій розум спокійний, мавпа вирушає спати, і я теж.
Пошук досконалості – це ще одна форма гордині. Перфекціонізм виходить із припущення, що ви якимось чином досягнете планки, яка надто висока для звичайної людини. А потім, коли з’ясовується, що і ви теж лише людина, ви (і ваша мавпа) з’їдаєте себе поїдом.
Ван Гог — один із найплодючіших і найвпливовіших художників в історії людства. І вона звів би всю цю книгу до однієї пропозиції: «Якщо твій внутрішній голос каже „Ти не можеш малювати“, малюй, чого б тобі це не коштувало, і голос замовкне». Це і є геніальність.