Закрити
UA
Життя

Шортліст: Усі фільми 2021 року, які мають шанс позмагатися за “Оскар” 

Поділись:

Яскраві історії, глибоке розуміння образу та ідеальне акторське втілення: кінострічки-фаворити, які потрібно встигнути подивитися до церемонії “Оскар”. 

posts-to-db-Фото 1

До 94-ї церемонії нагородження досягнень у кінематографі премії “Оскар” залишилося трохи менше трьох місяців, але номінантів ми дізнаємося вже за місяць. Часу, щоб підготуватися до перегляду премії, достатньо, але треба знати, що саме шукати в кінотеатрах. Не беремося пророкувати долю лауреатів “Оскара” 2022 року, а лише вказуємо на картини, що опинилися у полі зору Академії. Більше того, якщо ви шукали придатну добірку фільмів для перегляду на різдвяні канікули, перед вами найгідніші кандидатури.

 

“Белфаст” 

Після “Вбивства у Східному експресі” від режисера Кеннета Брана не чекаєш особливо якісних та проникливих новинок. Проте драма “Белфаст” – приємний виняток. Історії про робітничий клас чомусь останніми роками нікого не цікавлять. Усі настільки звикли жити серед естетики та фальшивої краси соціальних мереж, що забувають про реальне життя — непривабливе і навіть потворне. “Белфаст” – хроніка життя ірландських протестантів, розказана з погляду 9-річного хлопчика, що починається 1969 року. Про релігію та вибір: чорно-біла картина — найявніший претендент на головну статуетку “Оскар” у 2021 році.

 

“Влада пса” 

Звичайно, для організаторів премії “Оскар” було б безглуздо повторювати минулі помилки та залишати жінок-режисерів без визнання. Продовжити успіх Хлої Чжао, яка минулого року виграла статуетку за фільм “Земля кочівників”, планує Джейн Кемпіон. “Влада пса” – історія для тих, хто скучив за Крістен Данст та Бенедиктом Камбербетчем, а також за напруженою атмосферою неlovestory та помсти у стилі вестерн. 

 

“Дюна” 

Упевнені, цей фільм не потребує представлення. “Дюна” Вільнева виразно опиниться у лідерах “Оскара” 2021 року, і все завдяки сильному першоджерелу, яскравому акторському складу, а також, звичайно, атмосфері підвищеного очікування. Втім, чи фільм «Оскара» гідний — велике питання. Якщо раптом “Дюна” все ж таки опиниться у фаворитах, ви хоча б повинні розуміти аргументацію Академії. Або її відсутність.

Читай також: “Повернення в Гоґвортс”: Як творці фільму переплутали Емму Вотсон та Емму Робертс 

  

“Уестсайдська історія” 

Яскравий мюзикл Стівена Спілберга вже встигли обговорити і кінокритики (з посиланнями на виграшне становище фільму-оригіналу), і активісти руху #MeToo (із звинуваченнями Енсела Ельгорта абсолютно заслуженими). Звичайно, фільм “Уестсайдська історія” 2021 не змагається за любов глядачів з першоджерелом, але безперечно має власну магію. Не знаємо, як щодо премії “Оскара”, але для домашнього перегляду історія про Ромео та Джульєтту ХХ століття, що розвивається на тлі нью-йоркських нетрів, чудово підходить.

 

“Лакрична піца” 

Для шанувальників фільмів у стилі “Леді Берд”, “Маленькі жінки” та “Отроцтво” у 2021 році вийшов фільм “Лакрична піца”. Це гарна історія про складнощі життя дітей-акторів і просто підлітків, про те, як часом доля зводить разом найсуперечливіших людей, а також про силу справжнього кохання. Дух 1970-х передано ідеально, а решту залишаємо на суд глядачів.

 

“CODA: Дитина глухих батьків” 

І знову картина про становлення особи. Фільми про підлітків та для підлітків рідко проходять відбір Академії, але цього року два фільми претендують на номінації. Сюжет картини “CODA: Дитина глухих батьків” розповідає про старшокласницю, яка мріє про кар’єру співачки. Здавалося б, що при маєтку таланту успіху досягти буде простіше, але справа в тому, що головна героїня — Рубі — єдиний член сім’ї Россі, який чує. Напередодні початку важливого етапу життя дівчині доведеться ухвалити рішення: забути про мрії, і продовжити доглядати батьків або поїхати вчитися в коледж, виконуючи свої власні бажання.

 

“Король Річард” 

Більш ніж впевнені, що фільм “Король Річард” не претендуватиме на головні номінації “Оскара”, оскільки зацікавити спортивна драма може лише обмежене коло глядачів. Історія становлення сестер Вільямс важлива для американців, тому що ці дівчата є чи не частиною спадщини США, але щодо інших країн, то сподіватися на високі збори творцям картини точно не варто. Якщо ж ви фанат байопиків, то раз подивитися можна — сюжет досить зворушливий.

 

“Втрачена дочка” 

Режисерський дебют актриси Меггі Джілленхолл відбувся ще восени 2021 року – на Венеціанському кінофестивалі, і пройшов із неймовірним успіхом. На тлі розгонистих боїв у сусідньому залі (натякаємо на “Дюну” Вільнева”) атмосфера “Втраченої дочки” здається не тільки вдумливішою, а й правдивішою. Сильне акторське тріо жінок (Олівія Колман, Дакота Джонсон і Джессі Баклі) розповідають історію, якою точно перейметься кожна жінка, яка хоча б раз замислюється про необхідність і обов’язковість материнства.

 

“Сядь за кермо моєї машини” 

Після успіху південнокорейського фільму (“Паразити” Пон Чжуо Хо у 2019 році) та історії про іммігрантів з Південної Кореї (“Мінарі” Лі Айзек Чун у 2020 році) не дивно, якщо й у 2021 році ми побачимо “азіатських іноземців” на “Оскарі . Історія “Сядь за кермо моєї машини” – багатообіцяюча екранізація роману Харукі Муракамі від японського режисера Рюсуке Хамагуті, цікава. Роудмуві про театрального режисера та його тендітну дівчину-водія точно сподобається тим, хто любить напружені паузи, ліричні відступи та спостереження швидше за почуттями, думками та емоціями, а не вибухами та масштабними боями блокбастерів.