Вмикайте вдома, в машині та в навушниках під час прогулянок.
Редакція Marie Claire зібрала 10 найкращих різдвяних треків усіх часів, які допоможуть налаштуватися на святковий вайб.
Записана у 1958 році, коли Бренді Лі було всього 13 років, пісня спочатку не отримала належної уваги. Проте після успіху її хіта I’m Sorry трек став невід’ємною частиною зимових свят. Він часто звучить у фільмах, зокрема, ми всі могли його чути у культових стрічках «Сам удома» та «Відпустка за обміном». Молодий рок-н-рол, який тоді лише набирав популярність, додав композиції енергійного й сучасного звучання, яке й досі залишається актуальним.
За словами Ендрю Ріджлі, трек народився у дитячій кімнаті Джорджа Майкла, коли музикант вперше наспівав чарівну мелодію. Ріджлі називає цей момент справжнім «музичним дивом». Пісня виділяється на тлі інших хітів своєю щирою меланхолійною тематикою розбитого серця: «Боже, я думав ти та, на кого кожна покластися». Чуттєве виконання Джорджа Майкла демонструє не лише вокальні здібності, а й акторський талант, додаючи композиції емоційної глибини. Відеокліп став культовим завдяки своїй затишній атмосфері та неповторній моді 1980-х.
Більшість класичних різдвяних пісень були створені у 20 столітті, але цей хіт 1994 року став справжньою сенсацією не так давно. Чоловік Мераї Кері, продюсер Томмі Моттола, розповідав, що співачка побоювалася випускати подібну «ностальгічну композицію», оскільки вона могла не вписатися в її ранній хіп-хоп-імідж. Однак Мерая мріяла об’єднати в одній пісні дві важливі для неї речі — Різдво та любов. Цей експеримент виявився тріумфальним, зробивши пісню безсмертним символом зимових свят.
Цю пісню у 1951 році написав американський композитор Мередіт Вілсон. Уперше її виконали Перрі Комо та The Fontane Sisters, а також Бінг Кросбі. За багато років пісня отримала багато інтерпретацій, та навіть лунала у фільмі «Сам удома 2». Але саме версія канадського виконавця Майкла Бубле з його альбому Christmas (2011) стала сучасною класикою. Версія Бубле має джазовий відтінок, який вирізняє її з-поміж інших каверів. Його оксамитовий голос додає мелодії романтичності та теплоти.
Ця зворушлива пісня мала не надто щасливий старт. Її реліз збігся з трагічною загибеллю президента Джона Кеннеді, через що пісню зняли з ротації, а альбом прибрали з продажу. Лише у 1986 році, завдяки щорічним виступам Дарлін Лав на шоу Девіда Леттермана, трек нарешті отримав заслужену популярність. Протягом багатьох років Дарлін виконувала цю композицію напередодні Різдва, зробивши її своєрідною візитівкою свята.
Один із найвідоміших різдвяних хітів був створений спекотним літом 1945 року. Автори Мел Торме та Боб Веллс намагалися «охолодитися» під час спеки, працюючи над текстом, що оспівує зимові радощі. Композиція була вперше виконана Нат Кінг Коулом і стала справжнім символом Різдва. Її багаторазово переспівували різні виконавці, але саме версія Ната Кінг Коула вважається найкращою та увійшла до Зали слави премії «Ґреммі».
Цей легендарний трек був написаний Ірвінгом Берліном у 1940 році та вперше прозвучав у фільмі «Holiday Inn» у виконанні Бінга Кросбі. Пісня набула особливої популярності під час Другої світової війни, коли солдати та їхні родини знаходили в ній розраду та світлу ностальгію. Сингл White Christmas став рекордсменом за кількістю продажів, увійшовши до Книги рекордів Гіннеса. Незважаючи на численні переспіви, версія Кросбі досі вважається еталонною.
Всесвітньовідома композиція Let it snow була створена теж у далекому 1945 році талановитим дуетом Джул Стайн (музика) та Семмі Кан (текст). Цікаво, що обидва автори писали цей твір у спекотному Лос-Анджелесі, мріючи про прохолоду зимових днів. У треку розповідається про двох закоханих, яким не страшні заметілі, адже їх зігріває тепло кохання і домашній затишок. Спершу композицію записав Вон Монро, однак саме Френк Сінатра перетворив цю композицію на символ Різдва, попри те, що текст пісні не прямо пов’язаний зі святами.
Snowman — це тепла балада, яка втілює магію зимового сезону. У пісні австралійська співачка Sia звертається до свого «хлопця-сніговика». Вона обіцяє піклуватися про нього, не дозволити йому розтанути, і зберегти їхню любов, навіть коли погода стане теплішою. Ця алегорія про кохання, яке може витримати будь-які труднощі, зворушує слухачів, особливо в зимовий сезон, коли думки про тепло, любов і сімейний затишок стають як ніколи актуальними. Після релізу трек став дуже популярним, однак справжню славу йому приніс ТікТок. Користувачі придумали танцювальний тренд, який збирає мільйони переглядів.
А ця пісня є справжньою одою зимовим святам. На відміну від багатьох різдвяних пісень, які відтіняють святковість нотами меланхолії, композиція Енді Вільямса захоплює позитивом і радістю. Вперше записана у 1963 році, вона оспівує найкращі моменти святкового сезону — сімейні посиденьки, веселощі з дітьми та зимові розваги. Оригінальна версія залишається незмінною класикою, яку щороку можна почути у магазинах і на радіо як символ передріздвяного настрою.
Фото: mobilinchen