З 3 по 9 лютого в Україні пройде вже традиційний, 17-й фестиваль «Вечори французького кіно». Ми дізналися в організаторів з Французького інституту в Україні, якою буде програма події та чому український глядач так любить французький кінематограф.
Які фільми показуватимуть на фестивалі? І чому саме їх?
Institut Français d’Ukraine (Французький інститут в Україні) та спонсор фестивалю Ukrsibbank раді презентувати разом зі своїм партнером Art House Traffic п’ять найкращих і останніх французьких фільмів!
«Висока мода» Сільві Охайон (з міфічною Наталі Байе), «Тріумф» Еммануеля Курколя (з чудовим Кадом Мерадом) і «Лети зі мною» багаторазово нагородженого Крістофа Барратьє — це три фільми, які дарують гарне самопочуття. Вони говорять про тих, хто всередині суспільства і життя, і тих, хто поза їх межами. Кожен по-своєму дуже проникливий, але смішний.
«Коханці» Ніколь Гарсії (велика актриса і вражаючий режисер) — любовна драма, яка перетворюється на темний трилер. Він зібрав трьох найбільш значущих французьких акторів на даний момент: П’єра Ніні, Бенуа Мажимеля та Стейсі Мартен.
«Маленька мама» від Селін Скіамма — це потужна і делікатна історія про дитину, яка мріє зустріти свою померлу матір в дитячому віці.. Наш найважливіший французький режисер створив його таким, щоб діти, батьки, бабусі та дідусі могли переглядати його разом. Цей фільм – подарунок для емоцій та уяви!
Це 17-й Вечір французького кіно в Україні. Чому український глядач так любить французьке кіно? Чим воно відрізняється від голлівудських фільмів?
Я хотів би знати, чому український глядач любить французьке кіно! Звичайно, воно відрізняється від голлівудських фільмів: витвір мистецтва, навіть розроблений як комерційний продукт, завжди вписується у культурний контекст, і всі ми маємо частинку Америки в нашій свідомості. Смішно нагадувати, що французькі брати Люм’єр винайшли кіно, яким Америка завойовувала світ! Крім цього, корисною та актуальною відмінністю може бути якість і сила фільму – живої матерії, створеної живими художниками, техніками та продюсерами!. Поки вони хороші і сильні, що може відрізняти французьке, американське чи українське кіно? Нічого!
Який період кіно, за вашими багаторічними спостереженнями, більш популярний у глядачів — старі французькі фільми чи сучасне кіно? А який жанр?
Ніхто не міг очікувати, що історична драма про кохання двох жінок «Портрет жінки у вогні» французької режисерки Селін Скіамми увійде в топ-5 іноземних фільмів 2019 року (National Board Review). І тут контекст, ймовірно, є вирішальним елементом: ви можете по-іншому сприймати Le Jour se lève Марселя Карне з Жаном Габеном (1939), якщо побачите його в неділю ввечері зі своїм коханим або під час літнього фестивалю під відкритим небом біля вантажівки з їжею та морозивом. Це питання є одним з головних, над якими ми працюємо для наступного Printemps français: знайти гарний баланс між фільмом, місцем і часом.
Який фільм ви дивилися мільйон разів і готові переглянути ще мільйон разів?
Оскільки фільм триває 2 години (французькі тривають більше!), перегляд мільйона разів означатиме 2 мільйони годин, а це… 228 років! Отже, ще мільйон разів…! Скажімо, я багато разів бачив «Пасьянс» Жана-П’єра Мельвіля з Аленом Делоном, «Гусар на даху» Жана-Поля Рапно з Жюльєт Бінош або «Агент 117: Каїр – гніздо шпигунів» Мішеля Хазанавічюса з Жаном Дюжарденом!
У фільмі «Читачка» актриса Міу – Міу грає «читачку за викликом». Якби у вас була можливість викликати такого персонажа, яку книгу ви б хотіли, щоб він вам прочитав?
Саламбо Гюстава Флобера!
Авторка: Дарина Кибець
Читайте також: 17-Й ФЕСТИВАЛЬ «ВЕЧОРИ ФРАНЦУЗЬКОГО КІНО» ОГОЛОСИВ ПРОГРАМУ