Обов’язково загадаємо найголовніше бажання — миру та якнайшвидшої перемоги України.
Катерина Фастовець, керівниця бренду Marie Claire в Україні,
керівниця проєкту з впровадження стратегії сталого розвитку Burda media Ukraine
Я так сильно люблю різдвяні свята, що майже нічого не може зіпсувати мій настрій в ці дні. Безумовно, я люблю дарувати подарунки, готувати пакування, шукати листівки, тож я ціную, коли є готовий вішліст, щоб подарунок був бажаний та актуальний. І для себе завжди готую варіанти на різний бюджет, яким щиро рада і з нетерпінням чекаю.
Одним із найбажаніших подарунків у моєму вішлісті є масажер для обличчя та голови від бренду Isamaya. У прихильності бренду я вже зізнавалася, тож просто мрію про цей мультитул в своєму арсеналі. По-перше, це естетично, по-друге функціонально. Люблю, коли один продукт закриває декілька потреб.
Масажер від Isamaya. Фото: www. isamaya.com
Мрію про колекцію сучасного мистецтва вдома, в яку будуть входити фото та картини митців зі Сходу країни. Ольга Чикало народилася в Донецьку, а в 2014 році переїхала в Київ, де створює прекрасні картини, досліджуючи естетику жіночога тіла.
Картина Ольги Чикало. Фото: www. spilne.art
Я щиро люблю бренд Ann Demeulemeester, для мене їхній шоу-рум в Антверпені один з найкращих магазинів у світі. В цю сумку я закохалася після показу. Мені подобається форма, яка на офіційному сайті має назву doctor bag. Я не люблю часто змінювати сумки, якщо вибираю для себе новий варіант, то він має бути максимально універсальним та інтегрованим в мій гардероб. Тож, це ідеальний подарунок на довгі роки для мене.
Сумка від Ann Demeulemeester. Фото: www.anndemeulemeester.com
Юлія Броско, Генеральна продюсерка Marie Claire Business Ukraine
Вже десятиріччя, як ми на Новий рік загадуємо одне бажання на всіх. Іноді додаємо ще щось особисте. Поміж нашими щирими, справжніми й важливими мріями є й кілька простих, побутових, але водночас надихаючих бажань.
Famberry — це найбільші промислові сади органічного кизилу в Європі, розташовані в Запорізькій області. Компанія є ветеранським бізнесом, заснованим Наталією та Сергієм Ольшанськими. Попри постійні обстріли, вони продовжують створювати неймовірні конфітюри, соуси та десерти, які можуть бути не тільки самодостатнім ласощами, а й чудовим доповненням до сирного плато чи страв з м’яса птиці. А прозорий рубіновий колір чудово підходить для сервірування новорічного меню. Скуштуйте, і ви точно зрозумієте, чому я хочу більше і більше цього конфітюру!
Різдвяний конфітюр з органічного кизилу від Famberry. Фото: домашній архів Юлії Броско
Одного разу я задумала створити книжку настрою, яку хотіла б присвятити історіям і стравам з цибулі. Адже це один з найбільш затребуваних овочів як в українській кухні, так і на моєму столі, а рецепти з ним часто зустрічаються і в кулінарних традиціях інших країн.
Довгий час я соромилася реалізувати цю ідею, адже вона здавалася не тільки непопулярною, а й дещо дивною. Все змінилося, коли я натрапила на книжку видавництва TASCHEN, присвячену історіям і рецептам з яєць. А як можна відмовитись від вивчення best practices?
Книжка The Gourmand’s Egg. A Collection of Stories and Recipes видавництва TASCHEN, Фото: TASCHEN
Зараз багато хто з нас працює так виснажено, що складно згадати, що за головою є тіло. Спортивна рутина випала з розкладу, і я мрію оновити не лише взуття для класичної хореографії, яке давно стерлося об паркетні зали київських студій, а й, в першу чергу, повернутися до танцювального станка у свою «групу здоров’я» HOBBY DANCE STUDIO неповторного Валерія Д’якова.
Робота Едгар Дега, Дві танцівниці, зібрання Albertina Museum. Фото: фотоархів Юлії Броско
Євгенія Власенко, редакторка сайту Marie Claire Ukraine
Від Нового 2025 року я, скоріше, чекаю здійснення нематеріальних бажань. Звісно, як і всі ми, я мрію про вільну Україну, закінчення війни та мирне небо над нашою головою. Також хочу покращити свою англійську, знову повернутися на pole-dance, більше приділяти часу своєму ментальному і фізичному здоровʼю, та мати цікаві й захопливі проєкти. Але, звісно, матеріальний список бажань у мене теж є.
Номер один у ньому — автомобіль Mazda CX-5 у червоному кольорі. Мені подобаються його плавні лінії, просторий салон та легкий хід. Це саме той подарунок, який допоможе мені зробити зустрічі з рідними частішими, а життя у місті мобільнішим та комфортнішим. Уявляю себе у цій красуні поспішаючу вітати близьких зі святами.
Автомобіль Mazda CX-5. Фото: www. mazda.ua
Бажанка номер два — костюм з нової різдвяної колекції MY x MY х Yakush з авторським принтом. Останній було розроблено за мотивами виробів майстрів гутного скла. Зокрема, зображено українських різдвяних пташок: Снігура та Синичку, що символізують тепло родинного вогнища. Ідеальний для святкових моментів вдома!
Костюм Ptaha з колаборації MY x MY х Yakush. Фото: www.mymy.com.ua
Третіми у моєму списку є вінтажні кліпси Chanel. Мрію стати власницею архівних — таких, які несуть в собі велику історію. Я давно слідкую за сторінкою letipari.vintage в Instagram, і моє серце мліє від тієї краси, яку знаходить по всьому світу колекціонерка і мисливиця та вінтажними прикрасами Світлана.
Вінтажні кліпси Chanel. Фото: Instagram @letipari.vintage
Яна Панюшкіна, редакторка сайту Marie Claire Ukraine
У моєму вішлісті, мабуть, найбільш зимовий аромат — Maison Margiela Replica By the Fireplace. Теплий і затишний, як зимові вечори із сім’єю. Коли парфумери складали цей аромат, то надихалися такою картиною: дім, вся родина в зборі, камін, у якому потріскують дрова, каштани, що смажаться в димарі, а за вікном йде сніг. Це відчуття відтворили завдяки поєднанню нот гаякового дерева, кашмерану, червоних ягід, гвоздики, ванілі.
Аромат Maison Margiela Replica By the Fireplace. Фото: www.maisonmargiela.com
Довга вишита сорочка Skoropadska — частина проєкту Marie Claire Ukraine «Наша Ліза». Ми разом із Музеєм Гетьманства знайшли зниклий портрет Єлизавети Скоропадської і хочемо повернути його в Україну. Це була справжня детективна історія, що частково стала і моєю: я проводила інтерв’ю з родиною Шалль, яка врятувала і зберегла історичний портрет. Вишиванка Skoropadska — це колаборація редакції Marie Claire з українським брендом Etnodim. Він зробив копію реконструйованої автентичної сорочки Єлизавети Скоропадської, яка зберігається у колекції Музею Гетьманства. Саме в ній гетьманівна позувала для відомого портрета.
Вишиванка Etnodim Skoropadska. Фото: www.etnodim.ua
Ральф Лорен — дизайнер, який створив свій впізнаваний стиль не тільки в моді, а й в інтер’єрах. Книжка Ralph Lauren: A Way of Living вийшла до 40-річчя домашньої колекції бренда. Дизайнер розповідає про знакові речі колекції, а також показує свій дім на березі моря, ранчо в Колорадо та квартиру в Нью-Йорку. Затишні фото з книжки — справжнє джерело натхнення.
Книжка Ralph Lauren: A Way of Living. Фото: www.ralphlauren.co.uk
Софія Коваленко, SMM-менеджерка Marie Claire Ukraine
Я була на допрем’єрному показі «Кабаре» трохи більше року тому, але тоді бачила виставу з останніх рядів. Тож, зараз би залюбки відвідала ще раз зблизька, аби краще поринути в атмосферу. Пристрасті, співи, неймовірні костюми, складні суспільні теми й паралелі з нашою реальністю — класна вистава, яку раджу побачити кожному.
Вистава «Кабаре» в Молодому театрі. Фото: Instagram @molodyy_cabaret
Крім неймовірно красивого та естетичного поєднання кольорів, мою увагу привертає ще й історія створення сорочки. Вона присвячена національному українському інструменту — бандурі. Основний елемент вишиванки взяли з Вересаєвської кобзи, це характерне різьблення у вигляді квітки, що називається голосник. Також на сорочці зображений текст з української пісні «Взяв би я бандуру».
Вишиванка з бежевого льону та комірцем Bandura від Etnodim. Фото: www.etnodim.ua
Професор Ернcт Ґомбріх використав унікальний підхід. Саме тому ця книга — не нудна академічна історія мистецтва з купою дат і персоналій. «Оповідь про мистецтво» читається, наче роман, хоча й містить широкий огляд мистецтва від давніх часів до сьогодення.
Книжка «Оповідь про мистецтво» Ернста Ґомбріха. Фото: www.arthuss.com.ua
Фото: колаж Marie Claire