Як і у високій моді, у світі домашнього декору є свої тренди та тенденції, які задають тон та ритм архітекторам та дизайнерам інтер’єрів. Звичайно, коли справа стосується свого житлового простору, найголовніше — залишатися вірним своїм особистим стильовим уподобанням. Але іноді саме в модних трендах можна відшукати ту свіжу ідею, яка буде співзвучна з вашими уподобаннями і дозволить додати «родзинку» в інтер’єр.
Сумбурний 2020-й зробив наші будинки затишніше, ніж будь-коли, а революція в домашньому офісі диктувала свої вимоги та завдання. Про які тренди в дизайн просторів приніс 2021 рік, розповіла колумністка Marie Claire. Марина Ковчежнюк — стиліст інтер’єрів та засновниця компанії CO.DE.
Актуальні відтінки та колірні поєднання
Цього року варто звернути увагу на теплі відтінки бежевого та молочного. І, звичайно, на сірий та жовтий, які американський Інститут кольору Pantone назвав трендовими квітами 2021 року.
Глибокі та складні відтінки зеленого та синього поза часом виграшно виглядатимуть у будь-якому приміщенні. Їх можна використовувати як у оздобленні стін, так і в ролі яскравих акцентів на кріслах, шторах, килимі або декоративних подушках.
Від темних монохромних оформлень цього сезону варто утриматися.
природні матеріали
Ця тенденція повертає нас до джерел. Природні матеріали, вироби ручної роботи, вирізані з дерева або плетені з ротанга – все це дарує інтер’єру відчуття затишку та близькості до природи. І, звичайно, кераміка, наприклад, вази різної висоти та геометричної форми.
У моду повертаються гладкі, матові та пофарбовані поверхні у поєднанні з натуральним каменем або теплою структурою дерева. Відмінною ідеєю може стати посуд із глини, зроблений власноруч. Не бійтеся неідеальних форм, вони зараз теж модні!
Що стосується антитрендів, раджу максимально обмежити використання пластику та інших полімерних матеріалів у дизайні. Також варто уникати глянсових поверхонь та штучного каміння.
Інтеграція робочого кабінету до житлового простору
Потрібно було чимало гнучкості, щоб перебудуватися на віддалений формат роботи. Вітальня, спальня, а іноді і коридор стали нашими найкращими союзниками у створенні подоби офісної зони. Тому в 2021 році виробники меблів та предметів інтер’єру радують дизайнерськими рішеннями та дозволяють перетворити офісну зону на найстильніший куточок будинку.
Натуральний текстиль
В останні роки, коли справа доходить до постільної білизни, зростає популярність бавовни та льону. Ці матеріали створюють відчуття ще більшого затишку та свіжості, тому в новому сезоні з нього також роблять штори, декоративні наволочки та різні покривала. Зверніть увагу на цю тенденцію, вона з нами точно на найближчі кілька років.
Блискучий оксамит у шторах та сатинова постільна білизна варто відкласти на невизначений період.
Абстрактний живопис
Ви, напевно, бачили предмети інтер’єру або одяг у художньому стилі Face Line Art, при якому обличчя малюються ніби одним розчерком пера. Настінні плакати та подушки з такими принтами сьогодні на піку популярності. Втім, як і вази, статуетки та скульптури. Лаконічно виконані вироби — якась мінімалістична версія античного стилю, а ось кольорові сюжетні барельєфи на стінах вважаються 2021 застарілими.
Eco-friendly бренди
З кожним роком цей тренд набирає популярності. Зараз у виробництві меблів все більше використовуються біорозкладні матеріали або ті, що піддаються повторній переробці. Старим речам дається нове життя, а у висвітленні робиться ставка на енергозберігаючі технології.
Переосмислення меблів 1950-х та 1980-х гг.
Говорячи про вінтажні віяння, не можна не згадати ці два неймовірні з погляду дизайну інтер’єру десятиліття. Саме звідти черпають натхнення багато розробників меблів, відроджуючи бестселери тих часів і осучаснюючи їх за допомогою модних тканин або нестандартних колірних рішень. Але є при цьому одне “але”: не варто використовувати предмети меблів з однієї колекції, краще поекспериментувати з суміщенням меблів різних брендів і навіть епох.
Фото надала Марина Ковчежнюк
Читайте також: ЩО БУДЕ З КІНО У 2021 РОЦІ: ГОЛОВНІ ТРЕНДИ