І знаємося на тонкощах ароматизації приміщень.
Ольфакторну пам’ять можна сміливо зарахувати до низки людських суперздібностей. Згадайте, як хоча б одного разу ви чули запах, знайомий раніше, і одразу ж у вашій голові спливали тисячі спогадів, сюжетів та різних почуттів.
Насправді все набагато складніше та пояснюється наукою. Ніс людини має мільйони нейронів, які мають рецептори, і кожен із них розпізнає один запах. Коли аромат “заходить” нам у ніс, починають працювати нюхові рецептори і запускається невидимий для нас процес, який насправді займає менше трьох секунд – запах сприймається рецепторами і у вигляді електричного імпульсу проходить через нюховий нерв, минаючи нюховий тракт, виявляється в нюховому трикутнику. а після – у підкірковому шарі нашого мозку, і потім визначається мозком за особистими уподобаннями та знаннями.
За допомогою запахів мозок розпізнає не лише приємні спогади, а й потенційну небезпеку та навіть заклик до дії. Крім того, ми схильні асоціювати запахи, і якщо у вашому дитинстві пахло яблучними пирогами, то, швидше за все, цей аромат буде свідомо визначений вашим мозком як приємний і створить відчуття затишку. Щоб не оточувати себе лише свіжими пирогами, але при цьому почуватися по-домашньому комфортно, пропонуємо звернути увагу і на інші запахи, доступні у форматі дифузорів та парфумованих свічок для дому.
До затишку та домашнього комфорту найбільше розташовують аромати білих квітів, зелених трав, солодких ягід, теплі амброві та дерев’яні ноти. Цитрусові здатні підбадьорити, а лаванда – заспокоїти. Але поєднувати такі запахи в одному приміщенні точно не варто, – каже Ароматерапевт Наталія Чорноус.
Якщо є бажання підбадьоритися, тоді паліть свічки з ароматами апельсина, грейпфрута, лайма, мандарину, імбиру та зелених трав – на зразок ветівера, пачулів та іланг-ілангу. А для занурення у розслаблений стан більше підійдуть запахи лаванди чи герані.
Розташовувати бадьорі або розслаблюючі запахи в спальні не варто. Це може спричинити складнощі зі сном, головний біль або, навпаки, ранкову сонливість. Але якщо хочете підбадьоритися, то найкращим місцем буде кухня або ванна, – підказує Наталія Чорноус.
Будьте обережнішими із запахами кориці, ванілі та всіма, які використовуються у приготуванні їжі: вони позитивно впливають на мозок, але підвищують апетит і розбурхують нервову систему, від чого можуть виникнути складності із засипанням, – коментує Анастасія Каліна, експерт з аромамаркетингу.
Ставити свічки експерти радять у передпокоях, великих віталень, кухнях та ванних, а на час горіння – подалі від текстилю та м’яких меблів. Тримайте свічки під скляним ковпаком або кришкою. Щоб дифузор довше радував вас насиченим ароматом – не тримайте його біля нагрівальних елементів і під прямим сонячним промінням. Тримайте свічки під скляним ковпаком або кришкою.
Перед використанням обов’язково підрізайте ґнот на кілька міліметрів. У перше запалення не гасіть свічку мінімум годину або дві – вона повинна прогоріти рівномірно, щоб посередині не утворилася виїмка. Погасити свічку рекомендується за допомогою спеціального металевого гасника.