Закрити
UA
Життя

Українці створили автономний будинок, який можна зібрати подібно до меблів IKEA

Поділись:

Український стартап Haus.me створив автономний будинок, який можна зібрати за допомогою шуруповерта та гайкового ключа. Про це пише Ukraїner.

 Ukraїner Haus.me.

Такий будинок можна зібрати за кілька тижнів і встановити будь-де. Незалежний від електромереж, каналізації та водопостачання, з системами очищення води та повітря. Розумна система керування побутовими приладами та розподілення енергії. Ще десятки років тому це здавалось науковою фантастикою, а нині це — продукт українського стартапу Haus.me, що розробляє новітні інженерні рішення для автономних будинків.

«Коли я показав наші напрацювання та розрахунки професору Вольфгангу Файсту (розробник концепції пасивного будинку) в Інституті пасивного будинку в Дармштадті, нам сказали, що це ніколи не буде працювати, ніколи нікому не буде потрібно, і що це не має жодного сенсу.

Тоді ми зрозуміли, що цим треба займатись»

— зазначає Максим Гербут, засновник компанії Haus.me.

Будинок Haus.me заощаджує не лише енергію, а й час та ресурси. Його виготовляють за технологією крупновузлової збірки — як автомобілі. Частину елементів конструкції друкують на 3D-принтері, інші компоненти виробляють компанії-партнери. Таким чином, у процесі виробництва та монтажу дому не залишається будівельного сміття. 

Автономно-модульно-пасивні будинки дарують власникам свободу пересування та можливість жити в будь-якій точці планети, адже не потребують фундаменту та підключення до жодної мережі, самостійно забезпечують тепло, регулюють температуру та діагностують будь-які потенційні проблеми. Вони стійкі до ураганів та землетрусів, і, як жартома зазначають розробники, захистять навіть у випадку зомбі-апокаліпсису.

«Ми доставляємо людям відчуття свободи просто як посил, без яких-небудь переживань, проблем, розрахунків.

Тому найбільш правильне визначення для наших домів — це «будинок вашої мрії»

— говорить Максим Гербут, засновник компанії Haus.me.

Дізнайтесь більше про українські пасивні будинки

АВТОР — UKRAЇNER