Закрити
UA
Життя

Уроки географії: подорож до Італії та Швейцарії

Поділись:

Оленка Мартинюк вирушила подорожувати півночі Італії та Швейцарії.

treviso_hmg

Долетіти до італійського міста Тревізо прямим рейсом з Києва, організованим туристичною компанією IdrisKa tour, мені вдалося лише за 2,5 години. Залишивши рідну оселю після обіду, увечері я вже смакувала гарячий шоколад на площі Сан-Марко.

А ще через дві години я вже опинилася у Швейцарії, прямуючи до Цюріха. Різдвяна ілюмінація в цьому місті непомітна. Вона схожа на саму Швейцарію: така ж добротна і не виділяється. Передріздвяний шопінг тут зведений на новий рівень: наприклад, тут є святковий автобус, у якому можна залишити подарунки, щоб не гасати з ними. Залишаєте покупки – вам видають номерок.

Наступною зупинкою у моїй подорожі стала столиця Швейцарії – Берн. Тут кожен турист просто зобов’язаний переглянути фонтани XVI століття, з яких можна напитися води. Кожен будинок на одній із головних вулиць старого міста Kramgasse має підвал, який колись служив винним льохом. Зараз у них розташувалися магазини та кафе. До речі, в наш час кожен повинен придбати свій бункер – швейцарці люблять перестраховуватися.

resized_750x375_750x375_altstadt-panorama

Ще одна визначна пам’ятка міста середньовічний годинник – вони відбивають щогодини на вежі, де розігрується справжня лялькова вистава, яка, звичайно ж, збирає, юрби туристів. Несподівано було побачити в цьому середньовічному антуражі магазин Mymuesli, де продаються тільки мюслі. Тут є навіть палео-версія для тих, хто дотримується знаменитої дієти.

До списку must see у Швейцарії я обов’язково внесла б курортне містечко Монтре, в якому Фредді Меркьюрі купив студію звукозапису і створив свій останній альбом. Артист просто закохався у це місто, яке стоїть на Женевському озері. До речі, за три кілометри від Монтре можна побачити один із найбільш відвідуваних замків Європи – Шильонський. Він стоїть на острові і виглядає дуже вражаюче. Саме тут відбуваються події у поемі Байрона «Шільйонський в’язень».

Montreux-Switzerland

З Монтре я знову повернулася до Італії — культурного центру країни Турін. Тут знаходиться знаменита Туринська плащаниця, лляне полотно, в яке було загорнуте тіло Ісуса Христа. Щоправда, показують її туриста нечасто, а зберігають у Соборі Святого Іоанна Хрестителя у ковчезі за куленепробивним склом. Гастрономічним спеціалістом Турина є напій бічерін. Це мікс еспресо, гарячого шоколаду та незбираного молока, які потрібно пити, не змішуючи, один за одним. Тут напій подають з XVIII століття, а шанувальники записують самого Олександра Дюма.

Останньою зупинкою у моїй довгій подорожі стало місто Верона з його знаменитим будинком Джульєтти. Його варто відвідати заради того, щоб побачити стіни, списані освідченнями у коханні, очі закоханих пар та справді теплу атмосферу, яка тут панує. Усередині музею вам також запропонують надіслати електронний лист самій Джульєтті. Надіслати звістку героїні культової трагедії Шекспіра можна і традиційним способом – вкинувши листа в поштову скриньку.