Закрити
UA
Життя

Весняний прорив: Події 6-7 березня

Поділись:

Минулий вікенд був присвячений одній з головних жінок української літератури. А події цього зосереджуються на жінках у будь-яких сферах – від авіації до мистецтва. Але, звичайно, не тільки на них. Разом із кураторами виставкової компанії Amuseum Андрієм Качуро та Анастасією Гайдукевич-Качуро ми підібрали найцікавіші майбутні івенти на будь-який смак.

ТЕАТР

  • Прем’єра поетично-музичної драми “Не Сам / Подорожні”, Сцена 6 (Національний центр О. Довженка)

6 березня

Режисерка Антоніна Горіна представляє виставу за творами українського поета, актора і журналіста Сергія Смальчука. Що цікаво, поет і сам грає одну з головних ролей, а товаришує йому на сцені актриса Ірина Веренич-Островська, відома за фільмом “Мої думки тихі”. 

Як зазначають творці, це історія Чоловіка і Жінки, Поета і Актриси у великому велелюдному мегаполісі. Вони дорослі і самодостатні, але самотні і обпечені – і коханням, і новими надіями. Біль і розпач їх з’єднають, але куди це їх заведе? Дізнатися можна на сцені Довженко-центра.

ВИСТАВКА

  • “Східний вітер” – традиційна японська вишивка очима українських майстринь, Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

3 – 23 березня

“Сашіко” – це традиційна японська техніка вишивки, що зі звичайного ремесла з дуже утилітарною метою (зміцнити тканину або відремонтувати її) перетворилася на національну гордість. Уперше в Україні відкривається виставка, цілком присвячена цій техніці. Майстрині з різних куточків країни спробували себе в новому стилі вишивання, і ця виставка – спроба познайомити українців із глибинами східного мистецтва.

ЕКСКУРСІЇ

  • Відкрита екскурсія “Жінки в небі”, Державний музей авіації України

6 березня

Професія пілота перестала бути виключно чоловічою не так давно. В Україні все ще небагато жінок, що обрали кермування літаками справою свого життя. Як ламаються стереотипи, що авіація – суто чоловічий світ? Розповість на екскурсії музеєм завідуючий екскурсійним відділом Борис Антоненко, а пілотеса авіакомпанії SkyUp Юлія Слободянюк поділиться власною історією власного шляху.


  • Фемінізм у медицині: перші українські жінки у медичній науці, Національний музей медицини України

6 березня

На відміну від авіації, у сфері медицини жінки давно не мають долати чиїсь стереотипи. Але так було не завжди – усього лише двісті років тому не існувало навіть медсестер як таких. Як з’явилися перші сестри милосердя, коли жінки отримали доступ до медичної науки, хто вони – перші діячки української медицини та чим вони займалися? Дізнатися можна на лекції-екскурсії в колишньому Анатомічному театрі.

  • Ніч у Шоколадному будинку, Мистецький центр “Шоколадний будинок”

6 березня

Старовинна садиба на Липках притягує погляд удень та заворожує таємницями вночі. Зазвичай у вечірній час двері музею зачиняються для відвідувачів, але цього разу ви матимете унікальний шанс неспішно прогулятися напівтемними залами музею, зазирнути у потаємні кути, послухати розповідь про загадки давньої будівлі, та ще й поласувати чашкою гарячого шоколаду за фірмовим рецептом. Організатори обіцяють і інші несподіванки, тож радимо не пропустити.

ПОДІЇ

  • Old Friends Retro Market, Будинок кіно

6-7 березня

Повернення улюбленої київської ретро-барахолки. Саме тут можна знайти справжні вінтажні шедеври, помилуватися одягом, аксесуарами, предметами декору, посудом, прикрасами та взуттям минулих епох, зануритися у світ розкоші й блиску, джазу і вінтажу. Тема цього маркету – Roaring Twenties, Ревучі двадцяті, і організатори пропонують  увірватися в нову епоху в чудовому настрої з вірою в прекрасне сьогодення. З задоволенням долучаємось!

  • Фестиваль сучасної авторської кераміки Ceramic Art Week, D.HUB

5-14 березня

Понад 200 унікальних предметів від 50 авторів, розділених на дві тематичні частини – “Сoncept” та “Home decor”, чекають на прихильників сучасної кераміки. Колекційні іграшки, дивовижні вази, поєднання несподіваних образів, форм та традицій представляють відомі майстри та початківці – керамісти, дизайнери, художники та скульптори. І будь-яку роботу можна придбати. А ще – різноманітні майстер-класи та воркшопи для дітей і дорослих, лекції та навіть ціла освітньо-практична програма для дітей про історію української кераміки від Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

МУЗИКА

  • Екскурсія з концертом класичної музики “Таємниці київської філармонії”

6 березня

Подія, що складається з багатьох цікавих частин. Авторська екскурсія Валентини та Юлії Прібиткових поєднує лекцію з історії будинку, в якому зараз розташована Філармонія, екскурс в музичну його історію, прогулянку по залах і навіть відвідування репетиції та “гаражу для роялів”, а також – концерт класичної музики у камерній залі спеціально для екскурсійної групи. Такого поєднання найцікавішого в одній будівлі в одному заході ми ще не зустрічали, отже, радимо завітати.