Синтезатор вважається дуже популярним інструментом, бо з його допомогою можна створювати дуже різноманітні стилі композицій, використовуючи різні прийоми та технології для сучасної музики. Навчатися грати на синтезаторі, завдяки вбудованим навчальним програмам, можна самостійно, а якісні клавіші роблять гру наближеною до фортепіано. Багато початківців та професійних музикантів мають на меті купити
синтезатор і зробити це не так важко, як спочатку може здаватись.
1 етап вибору – врахуйте цілі використання
- Для навчання та перших кроків у творчості можна віддати перевагу недорогим моделям, з гарною вбудованою навчальною програмою, автоакомпанементом та помірними можливостями для початкової або любительської гри.
- Для створення музики вдома або в студії потрібні гібридні або цифрові моделі з більшими можливостями модуляції, вбудованими підсилювачами, максимальною поліфонією та можливістю записувати треки для подальшої обробки.
- Для живих виступів краще вибрати портативні, але потужні моделі із зручним інтерфейсом, максимальною поліфонією та можливістю підключати додаткове обладнання.
2 етап – визначтесь з бюджетом покупки
- Встановіть діапазон цін «від та до» певної суми, за яку ви готові розглядати моделі.
- Розгляньте бюджетні синтезатори, якщо потрібна проста модель. Їх вартість від 200 до 500 доларів (наприклад, Casio CT-X5000).
- Середній сегмент має вартість 500-1500 доларів (Yamaha MX61, KORG EK-50).
- Преміум клас для професійних музикантів починається від 1500 доларів і вище (Dave Smith Instruments Prophet X, KORG Pa1000).
3 етап – перевірте основні параметри моделей, що підходять
Визначтесь, які можливості вам потрібні та врахуйте мінімальні допустимі параметри для вашої гри. Ось деякі приклади:
- Клавіші можуть бути повнорозмірні або міні, мати різну чутливість до натискання та кількість: 49, 61, 76 або 88.
- Поліфонія, тобто кількість голосів, які можуть звучати одночасно: потрібно щонайменше 32 для новачків та 128 і вище для професіоналів.
- Тип синтезу: аналоговий, цифровий, гібридний або моделюючий.
- Серед додаткових особливостей може бути наявність: автоакомпанементу, вбудовані ефекти, підключення MIDI/USB і наявність вокодера.
Орієнтовні характеристики середнього за бюджетом інструменту
Отже, якісний інструмент, на якому буде зручно навчатися грати та можна буде займатись творчістю однозначно матиме повнорозмірні клавіші у кількості 61 або 76. Чутливість натискання також часто доповнюється функцією aftertouch – реакція після натискання. Важливо, аби тип клавіш був напів-зважений – це робить гру більш природною, дає можливість відчувати залежність звуку від дотику.
Поліфонія середнього інструменту має від 64 до 128 голосів та велику кількість тембрів: від 500 до 1500 вбудованих звуків, що включають струнні, духові, ударні, синтезаторні текстури та інше.
За типом синтезу це буде цифрова або гібридна модель. З допомогою такої можна редагувати звуки, проводити роботу з осциляторами та фільтрами. Серед популярних ефектів мають бути реверберація, хорус, ділей, еквалайзер та інші вбудовані обробки.