До списку потрапили фільми, від перегляду яких щороку не може встояти ніхто.
Незважаючи на те, що “диванних критиків” ніхто не любить, зрідка вони все ж таки надають придатну інформацію для аналізу. Насолоджуючись атмосферою комфорту та домашнього затишку при перегляді улюблених різдвяних фільмів, ми рідко замислюємося про нагальне значення концепту деяких з них. Ми не закликаємо вас відмовлятися від їх перегляду, але рекомендуємо фільтрувати інформацію, яку отримує мозок після відпочинку в компанії з кінострічковим фаворитом.
В Україні фільм “Це чудове життя” не такий популярний, але, повірте, у США святковий кіноперегляд жодної родини не обходиться без цього шедевра Голлівуду. І не дивно, що у проекті 1946 року ми стикаємося з проблемою мізогінії. Женоненависницькі тенденції головного героя Джорджа Бейлі багатьох сучасних глядачів змушують здригнутися.
Протагоніст історії замислюється про самогубство напередодні Різдва, але на протязі фільму ми бачимо, наскільки добрий серцем Бейлі. Йому є заради чого жити, адже всередині він не такий уже й поганий. Втім, глядачі пропонують глянути на проблему трохи глибше. Так, в одній зі сцен самотній банкір кричить на дружину Мері, а відразу ж після цілує без її згоди. Для повоєнної Америки така поведінка чоловіків може бути і здавалася нормальною, але в цих реаліях вона виглядає по-справжньому токсичною. Ображає критиків і те, що сама Мері не дає здачі дружину, а підпорядковується йому, тобто дає добро на подальший аб’юз.
Фільм 1996 року з Арнольдом Шварценеггером став справжньою різдвяною класикою. Смішний, зворушливий і кумедний, але не позбавлений кількох проблематичних персонажів і суперечливих тем.
Сюжет фільму полягає в тому, що два головні герої-суперники півтори години ганяються за іграшкою Турбомена для своїх синів, яку жоден з них не спромігся купити раніше, а не в Новий рік. У тому, як складно відшукати ляльку в останній день перед святом, багато глядачів побачили проблему пізнього капіталізму.
Інших глядачів справді бентежить ідеальний сусід Тед, який має намір вкрасти дружину (Ріта Уілсон) головного героя. Персонаж-антагоніст справді виглядає “страшним” з його непотрібною увагою та надто нав’язливим ставленням до Ліз. Лише у дорослому віці можна зрозуміти, наскільки токсичним є фільм “Подарунок на Різдво”.
Читай також: Сара Джессіка Паркер на прем’єрі “І просто так…” із сином та чоловіком
Британському хіту “Реальне кохання” вдалося підкорити американську публіку, де цей фільм з 2003 року є обов’язковим до святкового кіноперегляду. Особливістю фільму є розрізнені різдвяні оповідання, які, на перший погляд, не пов’язані між собою.
Втім, деякі політичні жарти та сюжети змушують обурювати багатьох глядачів.
Згадайте лише історію Марка та Джульєтта. Вас теж бентежить те, як герой Ендрю Лінкольна знімає весілля своєю єдиною, постійно фокусуючи кадр на ній? Подібне виглядає не мило, а моторошно — так і до персонажа серіалу Ти зовсім небагато залишилося.
Втім, фанатів фільму “Реальне кохання” все ж таки більше незважаючи на наявність дуже токсичних персонажів у збірці кіно-оповідань.
Легендарний різдвяний фільм “Відпустка з обміну”, що з’явився на екранах 15 років тому, входить до списку святкової класики. Традиційний ромком Ненсі Майєрс має особливу теплу і домашню атмосферу. І хоча більшість глядачів люблять фільм за головних жіночих персонажів у виконанні Кейт Уінслет і Кемерон Діас, з їхніми партнерами справи не так гладкі.
Вдівець Грем, якого на екрані втілив Джуд Лоу, у п’яному вигляді потрапляє до будинку Аманди. Зрештою пара займається сексом, і ось тут і починається драма. В очах багатьох глядачів подібна поведінка Грема здається огидною і непристойною. Пізніше Грем чесно зізнається Аманді, що він ранить жінок, будучи самим собою. Більше того, герой стверджує, що у нього є “класична” чоловіча проблема – неможливість довести справу до кінця. Хлопці, не варто прикривати своє бажання не відповідати надуманим стереотипним баченням “справжніх чоловіків”.