Закрити
UA
«Зламай Тишу» на київському залізничному вокзалі
Життя

«Зламай Тишу»: на київському вокзалі відкрилася виставка про гендерне насильство

 Захід організовано в межах всеукраїнської кампанії «Зламай Тишу», ініційованої ГО «Дівчата» за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).

Поділись:

На Південному вокзалі в Києві відкрилася виставка «Зламай Тишу» про гендерне насильство. Вона триватиме до 31 січня 2025 року.

Про виставку «Зламай Тишу»

Мета виставки – привернути увагу до проблем гендерно зумовленого та домашнього насильства в Україні, розповісти про їх різноманітні форми та прояви. А також показати руйнівний вплив на життя людей та запропонувати шляхи отримання допомоги постраждалим.

виставка «Зламай Тишу»

Подібно до того, як вокзал є відправною точкою для нових шляхів і змін, ця виставка покликана стати початком нової подорожі для нашого суспільства. А саме від мовчання та нерозуміння до відкритого діалогу та підтримки постраждалих.

Виставка складається з восьми інсталяцій, кожна з яких – віддзеркалення ситуацій, з якими ми могли стикатися особисто. Або ж чули про них від інших або бути їхніми свідками. Ця виставка – це спроба почути ті голоси, які зазвичай залишаються непоміченими. Крім того, представлені інформаційні стенди з важливими даними про ГЗН в Україні, контактами гарячих ліній допомоги та ресурсами для постраждалих. 

виставка «Зламай Тишу»

Як минуло відкриття експозиції

У відкритті експозиції взяли участь представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш, засновниця та директорка громадської організації «Дівчата» Юлія Спориш, відомі телеведучі та актори.

Яна Брензей

Телеведуча Яна Брензей

«Ця виставка є логічним продовженням нашої системної роботи у боротьбі з гендерно зумовленим насильством. Ми хочемо, щоб кожна людина могла ідентифікувати прояви насильства та знала, де шукати підтримки. Наш вихід в офлайн-простір – це спосіб достукатися до кожного. Цей формат дозволяє охопити тих, хто залишається поза цифровими каналами комунікацій, та уникнути інформаційної перевантаженості», – зазначає Юлія Спориш.

Юлія Зорій

Телеведуча Юлія Зорій

«Чому “Зламай тишу”? Тому що розголос допомагає зламати стіни мовчання, розвінчати міфи, показати масштаби цієї проблеми. І тоді люди, які стикатимуться з насильством, розумітимуть, що вихід є. Вони знатимуть: те, що відбувається в їхньому житті – це не норма, з цим можна і потрібно боротися. І головне, що є люди, які готові їм допомогти й підтримати на шляху до здорового ментального життя», – поділилася телеведуча і практикуюча психологиня Юлія Зорій. 

Оксана Гутцайт

Телеведуча Оксана Гутцайт

«Ми повинні відкрито говорити про те, що насильство у будь-яких формах та проявах є абсолютно неприйнятним. Воно може мати багато облич: фізичне, сексуальне, психологічне чи економічне. Кожна людина має навчитися розпізнавати ці форми насильства та знати, як їм протидіяти. Особливо гостро це питання постає зараз, під час війни, коли кількість випадків, на жаль, лише зростає», – коментує ведуча Оксана Гутцайт.

Експозицію облаштували в межах всеукраїнської кампанії «Зламай Тишу», ініційованої ГО «Дівчата» за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF)

виставка «Зламай Тишу»

Фото: надані ГО «Дівчата»

Слідкуйте за новинами в