Закрити
UA
Життя

10 атмосферних фільмів жахів для перегляду в Хелловін

Поділись:

Напередодні Хелловін ці фільми допоможуть створити потрібний настрій.

posts-to-db-Фото 1

Для когось фільми жахів — один із заборонених жанрів, а для когось один із коханих. Хтось після подій, що відбуваються в картині, зарікається надалі їх дивитися і ще тиждень боїться вимикати світло в квартирі, а хтось одразу ж потирає руки і хоче включити таку жахливу картину. Але навіть якщо ви не любитель жанру, то радимо подивитися кілька класичних та парочку сучасних фільмів, які точно варті вашої уваги. 

Читайте також: 7 атмосферних фільмів для осінніх вечорів

 

«Ніч живих мерців»

posts-to-db-Фото 2

Перший фільм Джорджа А. Ромеро зумів стати не просто його короною роботою, а й класикою серед фільмів про зомбі. Барбара та її брат Джонні вирушають на заміський цвинтар, щоб відвідати могилу батька. Але несподівано вони стають жертвами повсталих з могил ходячих мерців. Барбарі вдається втекти в будинку, розташованому неподалік, де також знаходять притулок ще кілька людей. Фільм чорно-білий, але це абсолютно не заважає атмосфері.

 

«Вигнаний диявола»

posts-to-db-Фото 3

Фільми жахів не дуже часто удостоюються високих похвал від публіки та критиків, але дана картина зуміла не просто завоювати кохання та визнання перерахованих вище, а й кілька престижних нагород на кшталт «Золотого глобуса» та «Оскара». У сім’ї відомої актриси відбувається нещастя: неповнолітня дочка починає поводитися дуже дивно, навіть неадекватно. Лікарі не можуть поставити діагноз і жінка запрошує священика, який починає підозрювати дівчинку в одержимості. 

Читайте також: 7 легких фільмів, які варто подивитися у погану погоду

 

«Полтергейст»

posts-to-db-Фото 4

У заміському будинку сімейства Фрілінгів відбуваються досить дивні речі: незрозумілі сутності починають загравати з господарями та їхньою дочкою, а потім доводять їх до справжнього жаху. Подружжя намагається врятувати свою дочку, але по сусідству починається щось жахливе. У 1983 році фільм був номінований на «Оскар» та отримав приз на фестивалі Британської академії за найкращі спецефекти.

 

«Попутник»

posts-to-db-Фото 5

Якщо ви підбираєте попутників дорогою, вирішивши таким чином допомогти їм, то після перегляду цього фільму наступного разу ви точно побоїтеся це робити. На дорозі голосує таємничий незнайомець, якого вирішує підвести молодик на ім’я Джим Холсі, який заробляє собі на життя тим, що переганяє автомобілі територією Америки для свого боса. Чоловік, що сів до нього, назвався Джоном Райдером, своїми дивними промовами починає лякати його і хлопець розуміє, що потрапив у біду. 

Читайте також: Фільми, засновані на реальних подіях

 

«Техаська різанина бензопилою»

posts-to-db-Фото 6

Занепокоєна новиною про те, що вандали поглумилися над цвинтарем, де похований її дідусь, Саллі разом із братом та компанією вирушає перевірити, чи не пошкоджена могила дідуся. Опинившись у цьому місці, вони вирішують ще й відвідати ферму, де жив дідусь. Їхню увагу відразу ж привертає ще одна ферма, прикрашена моторошними предметами та прикрашена виробами з кісток тварин та, можливо, людей. Найстрашніший із сімейки робітників, яка живе в цьому будинку, носить маску з людського тіла і майстерно володіє бензопилою.

 

«Суспірія»

posts-to-db-Фото 7

Юна американка Сюзі Бенніон приїжджає до Німеччини навчатися майстерності у знаменитій балетній школі, але одразу стає свідком дивної ситуації. У ніч приїзду її не пускають у будинок вона побачила, як із навчального закладу вибігає дівчина. На ранок Сюзі приступає до занять і дізнається, що таємничу нічну незнайомку було жорстоко вбито. Тим не менш, дівчина залишається жити в пансіонаті при школі і з часом розуміє, що тут все не так буденно і природно. У 2018 році на екрани виходить ремейк картини, знятий режисер драми «Клич мене своїм ім’ям» Лукою Гуаданьїно.

Читайте також: 7 акторів, які ненавидять свої знакові ролі

 

«Сяйво»

posts-to-db-Фото 8

Після виходу на екран фільм, знятий за однойменним романом Стівена Кінга режисером Стенлі Кубріком, був сприйнятий публікою неоднозначно. Проте «Сяйво» було удостоєно кількох нагород премії «Сатурн» і навіть номінувалося на «Золоту малину». Стівену Кінгу картина абсолютно не сподобалася, він назвав режисера «людиною, яка надто багато думає, а відчуває замало».

 

“Спуск”

posts-to-db-Фото 9

Компанія подруг вирушає до гор Аппалачі, щоб відвідати одну з печер. Опинившись усередині, вони вирішують пробратися у вузький прохід, який виявляють випадково, але він обвалюється і дівчата відмовляються відрізаними від зовнішнього світу. Незабаром з’ясовується, що тут вони знаходяться не одні, грот населений невідомими створіннями. Пригода починає набирати нових непередбачених обертів.

 

«Очі моєї матері»

posts-to-db-Фото 10

Режисер картини Ніколас Песке взявся за дуже важке завдання показати чорно-білий жахливий і жорстокий світ очима дитини. Маленька Франциска живе з мамою та татом у відокремленому будинку у сільській місцевості. Мати навчає дівчинку анатомії та показує, як витягувати з тіл тварин, яких вони вирощують, очі. Після однієї трагедії дівчинка отримує сильну психологічну травму та виростає трохи дивною. 

Читайте також: Документальні фільми-біографії, які потрібно переглянути

 

«Геть»

posts-to-db-Фото 11

Головним героєм цієї захоплюючої картини є чорношкірий молодий фотограф із Нью-Йорка, який знайомиться з батьками своєї білої дівчини. Але як свідчить слоган фільму: «Знайомство з батьками не завжди закінчується весіллям». І знали б ви, наскільки він точний. Життєрадісний наречений дуже радий такому повороту подій і не підозрює, що ця подорож назавжди змінить його життя. Дебютна робота молодого афроамериканського режисера Джордана Піла була номінована на Оскар і навіть виграла в номінації Кращий сценарій.