Закрити
UA
Життя

100 найкращих серіалів XXI століття

Поділись:

Серіалів багато не буває, тому список стане у нагоді всім, особливо в осінньо-зимовий період.

posts-to-db-Фото 1

The Guardian розуміється як у хороших фільмах, якісній музиці, так і серіалах. В рамках проекту про найкращі культурні явища XXI століття на сайті публікуються тематичні добірки, одна з них присвячена сотні найкращих серіалів нашого часу. 

В перелік увійшли як культові серіали, що вплинули на телебачення загалом, так і маловідомі шоу та проекти: «Секс у великому місті», «Молокососи», «Кремнієва долина», «Баффі — винищувачка вампірів», «Чудики та чокнуті», «Дуже англійська скандал», «У Філадельфії завжди сонячно», «Залишитися живими», «Безсором’я», «Шерлок», «Парки та зони відпочинку», «Патрік Мелроуз» та багато інших. 

Marie Claire розповідає про перші десять серіалів зі списку, які ніколи не пізно побачити вперше або вкотре переглянути. 

Читайте також: 6 нетипових серіалів для супергероїв

 

10. “Атланта”

Рік виходу: 2016

Двоє темношкірих хлопців, які за сумісництвом двоюрідні брати, намагаються побудувати кар’єру реперів в Атланті та покращити фінансове становище своїх близьких. Виконавцем головної ролі та творцем серіалу виступив музикант та актор Дональд Гловер. 

 

9. “Піп-шоу”

posts-to-db-Фото 2

Рік виходу: 2003-2015

“Піп-шоу” – яскравий представник жанру ситком початку 2000-х. А оскільки серіал британський, то можна здогадатися, що він не без щедрої частки чорного гумору та безглуздих ситуацій. Двоє чоловіків, які ділять спільну квартиру, абсолютно різні, але однаково неуспішні. Марк не може влаштувати особисте життя, а Джеремі влаштувати кар’єру. 

Читайте також: Чому варто подивитись серіал «Ейфорія»

 

8. «Паскудство» (Fleabag)

Рік виходу: 2016-2019

Серіал сценаристки Фібі Уоллер-Брідж, номінований цього року на престижну телепремію «Еммі», розповідає про долю дівчини середніх років у Лондоні, пошук себе та романтичних стосунків. До того, як «Дрянь» стала серіалом, вона була моновиставою.  

Головну роль зіграла сама Фібі, а у другому сезоні з’явився Ендрю Скотт, найвідоміший роллю Моріарті у серіалі «Шерлок». 

 

7. «Гра престолів»

Рік виходу: 2011-2019

Незважаючи на провальний, на думку фанатів, останній сезон, «Гра престолів» все ж таки залишається одним із наймасштабніших серіалів сучасного телебачення. Актори, які у перших сезонах були мало кому відомі, після восьми років зйомок почали заробляти величезні суми та протоптувати доріжку до інших успішних проектів, а HBO планує знімати кілька приквелів. 

Читайте також: Які серіали дивитись після «Ігри Престолів»

 

6. «Офіс»

posts-to-db-Фото 3

Рік виходу: 2001-2003

Якщо ви фанат американського «Офісу» зі Стівом Кареллом у головній ролі, то знайте, що його було створено на основі однойменного британського шоу. Після успіху в 200-х і «Золотого глобусу» не дивно, що багато режисерів продовжили знімати серіали про життя офісних співробітників та їх нестерпних начальників. 

 

5. «На всі тяжкі»

Рік виходу: 2008-2013

Серіал «На всі тяжкі» настільки вплинув на телебачення та інші проекти, що за ним надовго закріпився статус культового. За сюжетом шкільний вчитель дізнається про страшний діагноз і вирішує заробити на тому, що знає найкраще — на хімії. Разом з колишнім учнем-невдахою він починає виготовляти наркотики і швидко стає ключовим гравцем у кримінальному світі, звідки, як відомо, немає шляху назад. 

Читайте також: 10 серіалів, схожих на «На всі тяжкі»

 

4. «Гуща подій»

posts-to-db-Фото 4

Рік виходу: 2005-2012

Серіал «Гуща подій» знятий у жанрі мокументарі та сатирично розповідає про життя британських чиновників. Враховуючи, що виходив на екрани він із 2005 року, сміливості англійцям не позичати. 

Читайте також: Серіали про дружбу: жіночої, чоловічої та токсичної

 

3. «Божевільні»

Рік виходу: 2007-2015

Рекламна індустрія Америки 60-х років показана на прикладі вигаданого рекламного агентства на Медісон-авеню в Нью-Йорку. Співробітники «Стерлінг-Купер» називають себе «божевільними» і змушені не лише виконувати свою роботу, а й звертати увагу на всі зміни у суспільстві: розвиток фемінізму, президентські вибори, смерть культових особистостей та багато іншого.  

 

2. «Прослуховування»

Рік виходу: 2002-2008

Першовідкривачем кримінальних серіалів на телебаченні став Девід Саймон, який завдяки письменницькому таланту та журналістському минулому зумів правдоподібно показати піднаготливу роботу поліцейських у Балтіморі. 

Читайте також: 10 міні-серіалів, які можна переглянути за вихідні

 

1. “Клан Сопрано”

posts-to-db-Фото 5

Рік виходу: 1999-2007

У момент виходу «Клану Сопрано» телебачення ще не було таким популярним, але серіал точно вплинув на його майбутнє. Світ мафії, харизматичні персонажі та довгограюча історія – основні елементи успіху «Клану Сопрано».